„Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami
Publikováno 03.08.2018 v kategorii: Ozvěna

Divokou debatu na sociálních sítích rozpoutal čtvrteční díl pořadu Události, komentáře v České televizi, kde někdejší poradce prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl pořádně namíchl historika a profesora Bostonské univerzity Igora Lukeše, když začal mluvit o pozitivech šéfa Bílého domu Donalda Trumpa. Lukeše jeho slova dokonce tak vytočila, že se pustil i do kritiky Jaklova vzhledu. Jejich názorový střet rozdělil diskutující na dva tábory, do debaty se zapojili také někteří politici a novináři.

Nejprve Lukeš před kamerami ČT poznamenal, že „seriózní lidé“ byli vystoupením Trumpa v Helsinkách velmi zaskočeni. Zazněla i slova o „zrádcovském prezidentovi“, který táhne s Putinem za jeden provaz proti vlastnímu národu. Ale Jakl měl na summit zcela opačný názor. Nepovažuje ho za katastrofu, ale naopak za úspěch Trumpovy a Putinovy politiky opětovného hledání cest ke zlepšení vztahů mezi oběma velmocemi.

„Donald Trump nám za poslední asi měsíc předvedl nejlepší periodu svého prezidentování. Svět není nedělní škola. To, že Američané jsou schopni skácet sto režimů po celém světě za posledních několik desítek let a instalovat vlády, to je pravda. Ostatní velké země hájí svoje zájmy všude možně po světě a nepochybně se přitom používají různé metody,“ konstatoval Jakl.

To už u Lukeše začal pomyslný pohár trpělivosti přetékat. „Vůbec nevím, jak na tuhle situaci reagovat, protože vy jste mě pozval do tady toho programu a nakonec já tady jsem nucen poslouchat otevřené lži, nesmysly a výmysly,“ zlobil se profesor, který nechápal, jak někdo může zpochybňovat kvality vlastenců, kteří celý život pracovali ve prospěch Spojených států a kteří teď mají obavy z toho, co Trump předvádí.

„Tyhle lidi dáme úplně stranou a dáme hlas tady tomu pánovi, kterého sice nevidím, ale vím z nějaké fotografie, že má koňský ohon na hlavě,“ poznamenal Lukeš a nevycházel z údivu, nechápal, jak člověk jako Jakl může mluvit o tom, co je dobré pro Spojené státy nebo dokonce pro celý Západ. Jakl si v tu chvíli provokativně prohrábl své dlouhé vlasy.

Zdroj

Webdesign: Kabris|NET