Chebská hymna

Publikováno 05.03.2024 v kategorii: Hudba

https://www.youtube.com/watch?v=UZ-WtkrAWzk

Letíme vzducholodí 55 let

Publikováno 13.01.2024 v kategorii: Hudba, Publikované články
Je to přesně už pětapadesát let, co změnil se svět. A už nic nebude tak, jak bylo. Vznesla se vzducholoď, oživly obrázky. Vyšlo první album kapely všech kapel – Led Zeppelin
(Pokračování textu…)

ROCKOVÁ LEGENDA JAKLOVA FOLIMANKA BLUES OSLAVILA SVÉ TŘICÁTINY STYLOVĚ V NEJZNÁMĚJŠÍM STAROBYLÉM PRAŽSKÉM PIVOVARU U FLEKŮ

Publikováno 09.10.2023 v kategorii: Hudba, Ozvěna

Fotky naleznete po otevření Zdroje.

V kabaretu nejznámějšího pražského pivovaru U Fleků se konala 26.9.2023 velká oslava. Rocková legenda Folimanka Blues Ladislava Jakla tam slavila 30 let svého trváni. První koncert kapely proběhl ve Velkém sále Dopravních podniků v Praze Holešovicích 14. května 1993.

(Pokračování textu…)

Folimanka Blues zapaří U Fleků, říká její frontman

Publikováno 01.09.2023 v kategorii: Hudba, Rozhovory

Před třiceti lety vznikla bigbítová kapela Folimanka Blues. „K rocku ale patří jen opravdovost a svoboda, ne křečovitá snaha chovat se tak, jak prý se má chovat správný rocker“, říká v rozhovoru pro VIPosobnosti.cz její zakladatel Ladislav Jakl.

(Pokračování textu…)

Advent bez Slamníku? Nikdy!

Publikováno 01.12.2022 v kategorii: Hudba

Do tradičního předvánočního koncertu Folimanky Blues v bubenečském Slamníku už zbývají jen dny (11. prosince v 19.30), a tak je třeba zbrojit. Například tenhle hezký spot pro nás vyrobilo a vysílá Radio Beat. Máme pro vás dárek v podobě zvláštního hosta – Petra Kumanžase a Icebreaker. Tak uvidíme, s čím se předvedete vy.

(Pokračování textu…)

Kapely soutěžily v hraní naživo

Publikováno 02.01.2020 v kategorii: Hudba, Ozvěna

V klubu Mlejn v pražských Stodůlkách se uskutečnilo finále patnáctého ročníku soutěže neprofesionálních kapel. Záštitu nad soutěží, která nese jméno Skutečná liga, převzal Středočeský kraj.

(Pokračování textu…)

Folimanka Blues slaví 25 let!

Publikováno 23.05.2018 v kategorii: Hudba

Kultovní rocková kapela Folimanka Blues, jejímž kapelníkem a autorem písní je Ladislav Jakl, vznikla v roce 1993. Letos tak slaví své čtvrtstoleté jubileum. Velká narozeninová oslava vypukne v Malostranské besedě ve středu 20. června už od 19 hodin a nepůjde jen o běžný koncert. Na gratulanty bude čekat nejedno hudební, pivní a další překvapení.

(Pokračování textu…)

FOLIMANKA BLUES a LIBÝ KVĚTOŇ rozpoutají ve Staré mydlárně peklo a ráj

Publikováno 22.03.2018 v kategorii: Hudba, Rozhovory

Rozhovor Vladimíra Špuláka s frontmanem Folimanky Blues Ladislavem Jaklem pro měsíčník Mělnicko.

Tvoji kapelu Folimanka Blues jsem poprvé zaznamenal v devadesátých letech na Divadelních poutích v Neratovicích. Když jsem pak v roce 2009 ve spolupráci s mělnickým kulturákem pořádal cyklus bluesrockových večerů Blues Night, byli jste druhými pozvanými hned po klasicích žánru Bluesberry.

(Pokračování textu…)

Folimanka Blues v Českém Krumlově

Publikováno 26.02.2018 v kategorii: Hudba, Video

Video je uvnitř článku.

(Pokračování textu…)

Folimanka Blues se valí do Krumlova!

Publikováno 13.02.2018 v kategorii: Hudba, Rozhovory, Video

Video uvnitř článku.
(Pokračování textu…)

Skutečná Liga 2016 má své vítěze

Publikováno 21.12.2016 v kategorii: Hudba, Ozvěna

V sobotu (17.12.2016) se v KD Mlejn uskutečnilo finále 12. ročníku největší hudební soutěže neprofesionálních kapel u nás Skutečná Liga. Na letošní ročník se do soutěže přihlásilo 122 kapel, ze kterých musela odborná porota vybrat pouze 5 nejlepších, které postoupí do finále.

(Pokračování textu…)

Pivo a bigbít, všechno pěkně pohromadě!

Publikováno 09.08.2016 v kategorii: Hudba, Pivo

Zájemci o skvělé pivo a bigbít mají unikátní příležitost zúčastnit se zájezdu na největší český festival mikropivovarů: Slunce ve skle v Plzni-Černicích v sobotu 17. září.

(Pokračování textu…)

Folimanka Blues zahraje v libverdské Stodole

Publikováno 18.07.2016 v kategorii: Hudba, Ozvěna

Folimanka Blues, odvázaný bigbít i pořádné drama s kusem pohnuté dvacetileté historie míří v sobotu 16. 7. 2016 do klubu Stodola v Lázních Libverda. Kapela začne hrát ve 20 hodin.

(Pokračování textu…)

Dvanáctý ročník Cimrfestu se blíží

Publikováno 22.02.2016 v kategorii: Hudba, Ozvěna

Letos již podvanácté proběhne kultovní festival Cimrfest, který se koná na památku skvělého bubeníka Zdeňka Cimmermana. Od roku 2005 vždy na stejném místě, ve Vagonu na Národní třídě a ve stejný den, 28. února od 19.30.

(Pokračování textu…)

Děkovná řeč L. Jakla při převzetí ceny Osobnost roku za přínos k hudbě při finále soutěže kapel Skutečná liga, 12. 12. 2015.

Publikováno 18.12.2015 v kategorii: Hudba

Dobrý večer všem v sále. Já jsem se o udělení ceny od organizátorů dověděl už před chvílí, tak jsem si stihl připravit stručný, asi dvouhodinový děkovný projev. Tak abych s ním začal, že.

(Pokračování textu…)

Láďa Jakl o pivu a muzice

Publikováno 09.10.2015 v kategorii: Hudba, Rozhovory

Na internetovém rádiu www.radiopatriot.cz odvysílali v pondělí 5. října od 20 hodin rozhovor Vládi Štástky (mj. basák Visacího zámku) s L. J. hlavně o pivu a o bigbítu. Repríza bude v neděli a ve čtvrtek od 22 hodin. Druhý díl půjde v pondělí 12. 10. od 20 hodin, reprízy opět v neděli a ve čtvrtek od 22. Pozná někdo, ve kterém pivovaru rozhovor proběhl?

Chystá se bigbítový mejdan ve Stodole

Publikováno 09.07.2015 v kategorii: Hudba, Rozhovory

Jsme o něco drsnější a temnější,“ míní frontman Folimanky Blues Ladislav Jakl

LÁZNĚ LIBVERDA – V novém obsazení dorazí v sobotu 11. července do klubu Stodola v Lázních Libverda pražská kapela Folimanka Blues. Naposledy ji tam lidé slyšeli v srpnu 2012. Za tu dobu kapelu potkaly dvě tragédie, ale nezastavila se a postupuje dál. „Hrajeme pořád tvrději a pořád o něco temněji a drsněji,“ říká frontman kapely Ladislav Jakl. Ten jako jediný zůstal z původního obsazení.

(Pokračování textu…)

Láďa Jakl odpovídá na vaše trefné dotazy

Publikováno 01.04.2015 v kategorii: Hudba, Rozhovory

(Pokračování textu…)

Ladislav Jakl: Vše cítím přes rytmus

Publikováno 03.06.2014 v kategorii: Hudba, Rozhovory

Bývalý tajemník exprezidenta Václava Klause není jen vystudovaným žurnalistou , ale také muzikantem. Na Lidové konzervatoři se věnoval zpěvu. Lásku k hudbě v sobě našel už v útlém věku. Dnes je frontmanem big beatové skupiny Folimanka Blues, která nedávno oslavila dvacet let na scéně. O tom, že to umí Ladislav Jakl na rockové scéně patřičně rozjet se můžou fanoušci přesvědčit již v červnu na festivalovém vystoupení v Modré vopici v pražských Vysočanech.

(Pokračování textu…)

Folimanka Blues, Hořovice, duben 2014

Publikováno 19.05.2014 v kategorii: Hudba, Video

Záznam první půlky koncertu.
(Pokračování textu…)

Jakl: Folimanka Blues hraje o bolesti i legraci

Publikováno 09.04.2014 v kategorii: Hudba, Rozhovory

Rozhovor s kapelníkem skupiny Folimanka Blues Ladislavem Jaklem před jejím koncertem v pátek 11. dubna v kubu Labe v Hořovicích.

(Pokračování textu…)

Členové kapely Folimanka Blues: Pavel Beníšek, Žižkov, klávesy

Publikováno 01.04.2014 v kategorii: Hudba

Jak jsi začal s hudbou?
Od podlahy. Válel jsem se jako dítě po podlaze, poslouchal s babičkou dechovku „kááápééélo, zahraj tu polku pěkně vod podlahy“.

(Pokračování textu…)

Členové Folimanky Blues: Eugen Pál Baláž, Rožňava, kytara

Publikováno 24.02.2014 v kategorii: Hudba

Prý žiješ na farmě. To jako fakt hospodaříš?

Skutočne žijeme s rodinou na samotke pod lesom a držíme niekoľko domácich zvierat, sadíme si zeleninu a máme aj ovocné stromy. Nerobíme to vo veľkom, a tak to má ešte svoju romantiku. Zo zvierat sa u nás najviac rozmnožili kozy, a tak o dobrý syr nebýva núdza. Unikátom farmy je jedna opica, ktorá nás navštevuje občas nad ránom a ťahá zo sebou kufor s elektrickou gitarou.

(Pokračování textu…)

Členové Folimanky Blues: Miroslav Lahoda, Hořovice, bicí

Publikováno 18.02.2014 v kategorii: Hudba

Pro člověka bydlícího v paneláku je nejhorší mít za souseda trénujícího bubeníka. Kde trénuješ?

Ještě o něco horší musí být soused, co předělává bytové jádro. Naprostou většinu své bubenické kariéry cvi­čím a zkouším ve Společenském domě v Hořovicích. Město poskytlo několik zkušeben ve sklepení nadšeným muzikantům, za to mu patří dík.

(Pokračování textu…)

Letos již po desáté proběhne kultovní festival Cimrfest

Publikováno 18.02.2014 v kategorii: Hudba, Ozvěna

Letos po desáté proběhne již kultovní festival Cimrfest, který se koná na památku skvělého bubeníka Zdeňka Cimmermana. Od jeho smrti v roce 2005 se koná vždy ve stejný den – 28. února – na stejném místě – v klubu Vagon na Národní třídě.

(Pokračování textu…)

Chcete vidět záznam narozeninového koncertu kapely Folimanka Blues?

Publikováno 08.10.2013 v kategorii: Hudba

Tak se koukněte:

20. narozeniny FB v paláci Akropolis, 14. září 2013

http://www.folimankablues.cz/index.php?id=videa

Bývalý Klausův poradce Ladislav Jakl: Smrt ho pronásleduje doslova na každém kroku

Publikováno 20.09.2013 v kategorii: Hudba, Ozvěna

Ladislav Jakl, kontroverzní politik s jasně vyhraněnými názory, které mnohým nejdou pod nos, je jediný, kdo přežil. V jeho kapele Folimanka Blues, která před pár dny oslavila dvacetiletí koncertem v Paláci Akropolis, je dokonce jediným přeživším členem.

(Pokračování textu…)

Jaklova Folimanka Blues oslavila 20 let

Publikováno 18.09.2013 v kategorii: Hudba, Ozvěna

Jaklova Folimanka Blues oslavila 20 letSkupina Folimanka Blues včera v Paláci Akropolis oslavila svoje 20. narozeniny. I přes nachlazení a zlomenou nohu frontmana kapely, Ladislava Jakla, se koncert nadmíru vydařil.

(Pokračování textu…)

Zdeněk, Ríša, Robby a Honza v Akropoli

Publikováno 12.09.2013 v kategorii: Hudba

Byli čtyři. S každým z nich jsem (a nejen já) zažil ohromné věci. Nejen muziku a nejen kolem muziky. Kus života. Každý z nich byl originál, každý z nich byl svérázná osobnost. Kam přišli, hned to bylo znát.

(Pokračování textu…)

Dvacáté narozeniny Folimanky Blues

Publikováno 11.09.2013 v kategorii: Hudba, Ozvěna

Už se těšíte? Už máte vstupenky? Velký narozeninový koncert kapely Folimanka Blues už je za rohem. Vypukne 14. září od 18.30 v paláci Akropolis na Žižkově. Zajímaví hosté, skvělá piva, prima společnost. A hlavně Folimanka Blues v novém mezinárodním složení a v nejlepší formě. Kdoví, jestli nezahraje i nějakou novinku.. Tohle si přece nenecháte ujít.

Vaše FB
Zdroj

Bigbítová Folimanka Blues Ladislava Jakla oslaví dvacet let v Akropoli

Publikováno 11.09.2013 v kategorii: Hudba, Ozvěna

Dvacet let je na scéně pražská bigbítová skupina Folimanka Blues. Ačkoliv z původní sestavy zůstal naživu už pouze její frontman Ladislav Jakl, vždy se dokázala vrátit.

(Pokračování textu…)

Soutěžte o vstupenky na narozeniny Folimanky Blues!

Publikováno 01.08.2013 v kategorii: Hudba

V příštích dnech zaplaví celou naši zem billboardy, zvoucí na narozeninový koncert Folimanky Blues 14. září do paláce Akropolis. Pokud se s některým z těchto billboardů vyfotíte a fotku pošlete na milan@kabrna.cz, máte u nás vstupenku zadarmo. Počet vstupenek ale není neomezený, takže kdo dřív fotí, ten dřív bere.

Jaklova Folimanka Blues slaví 20 let

Publikováno 26.07.2013 v kategorii: Hudba, Ozvěna

Praha – Všichni příznivci bigbítu jsou zváni 14. 9. 2013 do Paláce Akropolis, kde v 18:30 začne narozeninový koncert kapely Folimanka Blues. Přestože kapelu postihlo během jejího působení několik tragédií a z původního složení zůstal naživu jen zakladatel kapely, dokázala se vždy vrátit a letos oslaví dvacáté narozeniny.
(Pokračování textu…)

Ve dvaceti měsících má jasno

Publikováno 17.04.2013 v kategorii: Hudba, Video

(Pokračování textu…)

Honza Chalupský zemřel

Publikováno 12.12.2012 v kategorii: Hudba, Soukromí

Po rychlé a hnusné nemoci, hnusné i proto, že o ní léta nikdo nevěděl, umřel ve čtvrtek náš kamarád a kytarista Folimanky Blues Honza Chalupský. Odehrál s náma stovky koncertů po celé republice i v pěti dalších zemích. Nahrál s námi tři studiová a dvě živá alba. A hlavně jsme s ním zažili hodně srandy a ohromných zážitků. Pro mne osobně to byl kluk, se kterým jsem hrál 16 let a mnohé se od něj naučil. Je to moc moc smutné, o to víc, že je to za poslední léta už čtvrtý člen kapely, který zemřel.

Pohřeb bude mít Honza ve čtvrtek v 10.30 v Nové obřadní síni na Olšanech. A hudební rozloučení s ním uděláme v pátek od 19.30 Na slamníku v Bubenči.

Nikdo na něj nikdy nezapomeneme.

L. J.

Folimanka Blues – Krajina po bitvě

Publikováno 02.01.2012 v kategorii: Hudba

Tyto dny právě vychází ve vydavatelství Česká muzika čtvrté album známé pražské rockové kapely Folimanka Blues s názvem Krajina po bitvě.

(Pokračování textu…)

Folimanka Blues – Krajina po bitvě

Publikováno 12.12.2011 v kategorii: Hudba

Kapelu dal dohromady v květnu roku 1993 Ladislav Jakl. Současný název nese Folimanka Blues od prosince 1993, nyní hraje v sestavě zkušených a osobitých muzikantů. Po pauze způsobené smrtí svého pianisty Robbyho, se kapela opět vrací na světová pódia. A to pěkně  zostra – vydáním novéh CD: Krajina po bitvě.  Jedná se o 4. studiové album.

(Pokračování textu…)

Robby, ten úžasný Robby včera umřel.

Publikováno 16.05.2011 v kategorii: Hudba, Soukromí

Robby Černý, osobnost, pianista, kamarád. Umřel v neděli 8. května ráno po dlouhé nemoci. Z původní sestavy kapely Folimanka Blues jsem poslední živý. A to kromě kytaristy Ríši Kříže a bubeníka Zdeňka Cimmermana umřeli i dva bývalí manažeři kapely.

(Pokračování textu…)

CIMRFEST 2011

Publikováno 11.02.2011 v kategorii: Hudba

Velký bigbítový večer ve Vagonu!

(Pokračování textu…)

Nahrávání je dřina

Publikováno 06.01.2011 v kategorii: Hudba

Milí moji. Od prvních dnů letošního roku jsem se zanořil do Všenor, kde s kapelou Folimanka Blues nahrávám ve studiu J. Stivína nové album. Je to teda hrozná práce, ale zatím to jde podle plánu. Držte nám palce, výsledek bude stát za to.

A Vánoce opět na Slamníku!

Publikováno 29.11.2010 v kategorii: Hudba

Předvánoční bigbít Folimanky Blues v bubenečské hospodě Na slamníku má už letitou tradici. Je to skvělá příležitost pro všechny rockery, kterým už leze na nervy přeslazená předvánoční atmosféra a potřebujou si pořádně popařit. Pro takové bude i letos Slamník úlevným útočištěm. Letos se tam sejdeme v pátek 17. prosince, tedy přesně týden před Štědrým večerem. A protože zpěvoun Folimanky má ten den zrovna narozeniny, nelze vyloučit všelijaká překvapení. Začínáme v půl osmé.

Více: www.folimankablues.cz

Etal – bizarní rock

Publikováno 07.01.2010 v kategorii: Hudba

jakl_etalNemáte představu, jak ETAL bolí. Ne pouze tu část kapely, která tak jednou za dva tři roky vyžene pavouky a myši z futrálů svých nástrojů a na první zkoušce se ptá nejen co to je za písničku, ale i co to je za mamlase za pianem. I ta část kapely, která to léta s jinýma kapelama mnohokrát měsíčně ve sklepních zkušebnách i po pódiích bigbítových hospod mydlí a huláká ostošest, najednou kouká, co to je za blbý rytmy a melodie, to se fakt nedá hrát. ETAL, to je muzika vzniklá v hlavě, ne s hudebním nástrojem v ruce. Pak se teprve (se střídavým úspěchem) prostrkává na svět skrze ruce a nástroje muzikantů. Proto je tak hrbolatá.

(Pokračování textu…)

Webdesign: Kabris|NET