Další umlčovací zásahy u našich videí Nadačního fondu Svědomí národa
Publikováno 30.07.2021 v kategorii: Ozvěna

Dobrý den, vážení podporovatelé,

Píši Vám, jelikož jste mne buď kontaktovali s žádostí o možnost sdílení rozhovoru s paní MUDr. Soňou Pekovou, či jste nám vyjádřili podporu, takže předpokládám, že by Vás následující informace mohla zajímat.

Po banu tohoto videa, jež mělo 550.000 shlédnutí za 5 dní, se stala tato věc. O víkendu jsme chtěli publikovat rozhovor s panem Ladislavem Jaklem, členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, bývalým poradcem prezidenta Václava Klause, který nám na kameru popisoval svůj příběh v radě, své názory na dnešní žurnalistiku a vyvážené zpravodajství. Normálně postupujeme tak, že rozhovor nahrajeme na kanál youtube jako neveřejný – tedy Unlisted – tzn. Mají k němu přístup jen lidé s odkazem, mající speciální link který vygeneruje youtube. U počítadla shlédnutí bylo 2 lidé, když byl příspěvek v tomto neveřejném módu smazán a označen, že porušil pravidla komunity z důvodů „Medical desinformation“. Viz příloha.

My přece netvrdíme – že máme pravdu jen my – jen dáváme prostor k diskuzi odborníkům napříč společností. To že Video bude zablokováno ještě před jeho zveřejněním mne nenapadlo ani ve snu. Přitom pan Ladislav Jakl je členem rady pro rozhlasové a televizní vysílání, tedy kontrolor médií a ve videu neříká nic strašného. Lidé stejně tato videa šíří organicky, jako samizdat v dobách totality. Opravdu se tam vracíme?! Přitom nikdo z nás netvrdí, že věci jsou jen takto, dáváme prostor pluralitě názorů, lidem, které do televize nezvou…Nemusí s námi souhlasit, ale vypnout nás znamená bát se diskuze = nediskutovat = cenzurovat a to je bytostně špatně.

Přehodnotili jsme tedy taktiku, dali na radu odborné veřejnosti, videa zmenšili a dali k dispozici ke stažení všem při zachování podmínek, že budeme viditelně označeni jako autoři Videa, součásti příspěvku na sítích bude odkaz na naše stránky a video nebude nijak kráceno a upravováno. Upload na sociální sítě je možný na kanál youtube, odysee a nastub, popřípadě jiné mimo sítě Vimeo, a to na takový sociální kanál, na kterém nebude vyděláváno, nebo bychom sdílením videa přišli o exkluzivitu na daném kanále v případě našeho rozhodnutí vstoupit na danou síť s naším obsahem a vytvořit zde kanál našich příspěvků. Tudíž toto povolení kdykoliv můžeme odvolat, dle našeho uvážení, případ od případu.

Odkaz na video + linky ke stažení na našich stránkách jsou zde:

Ladislav Jakl:

https://www.svedomi-naroda.cz/…tv/

MUDr.SoňaPeková:

https://www.svedomi-naroda.cz/2021/07/08/rozhovor-s-vedkyni-mudr-sonou-pekovou-phd/

Založili jsme také další kanál přímo na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCOtI22Sy1NRKRcImQYpESIA 

S pozdravem a přáním hezkého dne

Viktor Baroš

Zdroj

Webdesign: Kabris|NET