Ladislav Jakl
Publikováno 07.12.2009 v kategorii: Životopis

Narodil se 17. 12. 1959 v Chebu. Syn Stefanie (zemřela roku 2011) a Václava Jaklových, má tři starší bratry (Miroslav, Jiří, Václav).
Maturoval na chebském gymnáziu. V roce 1979 přesídlil do Prahy, původně na studia. Absolvoval Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy. Pracoval v různých profesích od závozníka po vedoucího kulturního střediska.

Po roce 1989 poslancem ČNR, vedoucím Úřadu Rady ČR pro rozhlasové a televizní vysílání, novinářem v Lidových novinách. Od tzv. Sarajevského atentátu v roce 1997 blízkým spolupracovníkem Václava Klause, nejdříve v Poslanecké sněmovně, od roku 2003 do 2013 byl tajemníkem prezidenta republiky. V roce 2012 aspiroval na kandidaturu na prezidenta republiky za podpory strany Svobodných a Akce D.O.S.T., nezískal však předepsaný počet podpůrných podpisů. Prezident občanského sdružení První pivní extraliga, člen správní rady Divadla v Řeznické, člen správní rady Centra pro ekonomiku a politiku, člen správní rady Institutu Václava Klause.

Rockový hudebník a autor, aktivně hraje desítky let, především se svými kapelami Etal a Folimanka Blues. Ve svém volném čase se rád věnuje pivu, teoreticky i prakticky, pořádá degustace, navštěvuje pivovary a pivní přehlídky. Žije s partnerkou Radkou Raffelovou, má dospělého syna Matěje. Je autorem mnoha set článků a esejů o české i mezinárodní politice, o médiích, a také řady sloupků či fejetonů. Je levák, nosí dlouhé vlasy, kterých už má ale jen málo. Jezdí starší octavií po celé České republice, rád poznává kouty naší vlasti. Jeho ideálem je svoboda člověka, co nejméně omezovaná státním násilím.

Ladislav Jakl

Webdesign: Kabris|NET