Křeslo pro hosta poctil novinář a bývalý tajemník prezidenta Ladislav Jakl

Publikováno 27.10.2016 v kategorii: Ozvěna

Odpovídal, vysvětloval, vyprávěl, naslouchal, zpíval, hrál na kytaru…a také se ptal! Novinář Ladislav Jakl, kterého si nejspíš vybavíte nejen v souvislosti s jeho bohatým výčtem funkcí, ale také jeho kandidaturou do prezidentského úřadu za Stranu svobodných občanů v roce 2012, klienty Anavity ve Vysočanech skutečně pobavil.

(Pokračování textu…)

Osobní profil prostřednictvím fotoreportáže

Publikováno 18.10.2016 v kategorii: Ozvěna

http://www.ondrejtrhon.cz/Jakl.pdf

Z diskuse na Neviditelném psu:

Publikováno 30.09.2016 v kategorii: Ozvěna

Kdysi jsem sylšel v rozhlase:

(Pokračování textu…)

ANKETA: Kromě Zemana by volil Trumpa i Ladislav Jakl nebo Martin Michal!

Publikováno 22.09.2016 v kategorii: Ozvěna

Prezident Miloš Zeman není jediný, kdo by v amerických prezidentských volbách podpořil republikánského kandidáta Donalda Trumpa. Volil by ho i bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky, hudebník a bývalý novinář Ladislav Jakl.

(Pokračování textu…)

V Polsku se líhnou plány na novou vojenskou alianci proti Rusku

Publikováno 22.09.2016 v kategorii: Ozvěna

V obavě před „agresivní“ zahraniční politikou Moskvy, se východoevropské země stále více snaží promýšlet potřebu nového bloku, který by je chránil před „imperialismem“ Ruska, píše Tages-Anzeiger.

(Pokračování textu…)

Juncker si myslí, že má nějaké poslání shůry. Ladislav Jakl mu za to pěkně naložil

Publikováno 21.09.2016 v kategorii: Ozvěna

Nad nejnovějším projevem předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera ke stavu Evropské unie se na serveru Neviditelný pes zamýšlí Ladislav Jakl z Institutu Václava Klause.

(Pokračování textu…)

Keď je v Košiciach abnormálný hic…

Publikováno 31.08.2016 v kategorii: Ozvěna, Pivo

No to jsme si dali! Uff, ale popořádku. Do Košic jsme dorazili jako PPE v poměrně slušném složení pěti statečných: Jakl, Šuráň, Hadži, Bury a já. Již cesta tam byla zábavná a plná piva, které Hadži (úžasný to kůlerník) geniálně cestou chladil ve dvou plastových termotaškách, kam pivka naskládal a zasypal dvěma pytli ledu, a jelo se!

(Pokračování textu…)

Sobotka je loutka Merkelové? Klausův muž vyslal rázné varování

Publikováno 30.08.2016 v kategorii: Ozvěna

Praha – Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) před několika dny na každoročním setkání velvyslanců mluvil o potřebě vzniku společné evropské armády. Nejde zdaleka o první takový návrh, podobná slova přicházejí z různých stran. Jak ale podotýká bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky a zástupce Institutu Václava Klause (IVK) Ladislav Jakl před podobnými nápady důrazně varuje.

(Pokračování textu…)

Zuřivé projevy proti Merkelové „muslimce“ na pražském náměstí. Konvička prozradil, že chystá další akci

Publikováno 30.08.2016 v kategorii: Ozvěna

Po dalších protestech, které se odehrály před Úřadem vlády nebo na Loretánském náměstí, se protestní akce proti Angele Merkelové konala i na Malostranském náměstí. Pořádalo ji hnutí Islám v ČR nechceme a další organizace.

(Pokračování textu…)

Soda z Pražské kavárny dnešnímu „bruselorežimu“: Fízlují lidi, a pak jim ucpou hubu divadlem. Až se tenhle šutr odvalí, vyleze hrozně moc červů

Publikováno 02.08.2016 v kategorii: Ozvěna

PRAŽSKÁ KAVÁRNA Hostem Pražské kavárny, nového pořadu internetové TV ParlamentníListy.cz, byl muzikant, novinář a hlavně dlouholetý spolupracovník Václava Klause Ladislav Jakl. Zpovídal jej novinář a mediální analytik Petr Žantovský.

(Pokračování textu…)

Slovenské finále ležiakov

Publikováno 20.07.2016 v kategorii: Ozvěna, Pivo

Pri pití piva existuje množstvo stereotypov a predsudkov. Niekto nedá dopustiť na jedno, iné zavrhuje. “ Keď si chcete utvoriť názor na to ktoré pivo, urobte si anonymnú ochutnávku,“ hovorí prezident združenia První pivní extraliga Ladislav Jakl z Prahy a pokračuje: “ V ochutnávke, pri ktorej neviete ktoré pivo pijete často dáte na posledné miesto to, ktoré pred kamarátmi tak plamenne vyzdvihujete.“

(Pokračování textu…)

Propaganda Washingtonu, prodejní novináři. Přednášeli o nich Petr Žantovský, Ladislav Jakl a další

Publikováno 20.07.2016 v kategorii: Ozvěna

Publicista Radek Pokorný se na serveru Protiproud.cz rozepsal o údajné bruselské a washingtonské propagandě, které jsme nuceni i v České republice čelit. Dovolává se přitom zhodnocení, které vzešlo z debat pořádaných konzervativní Akcí D.O.S.T., kde se vyjádřili mediální analytik Petr Žantovský nebo politický analytik Institutu Václava Klause Ladislav Jakl a vydavatel časopisu Te Deum Michal Semín. Na těchto debatách došlo i na zrušení ČT.

(Pokračování textu…)

Folimanka Blues zahraje v libverdské Stodole

Publikováno 18.07.2016 v kategorii: Hudba, Ozvěna

Folimanka Blues, odvázaný bigbít i pořádné drama s kusem pohnuté dvacetileté historie míří v sobotu 16. 7. 2016 do klubu Stodola v Lázních Libverda. Kapela začne hrát ve 20 hodin.

(Pokračování textu…)

Ladislav Jakl se směje evropským lídrům: Jste horší než Milouš Jakeš. Bestie se odkopala, lidé to všechno slyšeli

Publikováno 01.07.2016 v kategorii: Ozvěna

Bruselští „centralizátoři“ a „unifikátoři“ nemají ani tolik sebereflexe, kolik jí měl Milouš Jakeš na sklonku předlistopadového režimu, píše bývalý spolupracovník prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl v článku, který byl zveřejněn na serveru Neviditelný pes.

(Pokračování textu…)

Česká televize musí být zničena. Ti, kteří obviňují nezávislá média, že jsou placena z Kremlu, bezostyšně berou peníze z Ameriky. Žantovský a Jakl debatovali o mediální propagandě

Publikováno 13.06.2016 v kategorii: Ozvěna

REPORTÁŽ V pondělí se konal diskusní večer pořádaný Akcí D.O.S.T. na téma Média ve víru informační války. Vystoupili zde Petr Žantovský – vedoucí katedry komunikace na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů, Boris Koróni – spoluzakladatel internetového rádia Slobodný vysielač, Ladislav Jakl – politický analytik Institutu Václava Klause a Michal Semín – vydavatel časopisu Te Deum. Zazněly zde výzvy ke zrušení České televize a k tomu, aby lidé neplatili koncesionářské poplatky.

(Pokračování textu…)

Reinheitsgebot: dobře, nebo špatně?

Publikováno 27.04.2016 v kategorii: Ozvěna, Pivo

Můj komentář k níže uvedenému článku je jednoduchý. Pokud by šlo o dobrovolné označení, jehož nositelé by jeho prostřednictvím informovali zákazníky o tom, že jejich produkt splňuje určité charakteristiky, tak proč ne. Taková informace je docela užitečná (i když stejně rozhodují senzorické vlastnosti, tedy jak nám pivo chutná, voní, jak hezky vypadá a jak se dobře pije).

(Pokračování textu…)

4/2016 O bodlinu lepší Ježek

Publikováno 27.04.2016 v kategorii: Ozvěna, Pivo

Ve 4. kole základního kola První pivní extraligy 2016 zvítězil těsně jihlavský Ježek. Své kvality potvrdili i vítězové předchozích ročníků Zubr a Rychtář. Pivní znalci, členové První pivní extraligy hodnotili letos již čtvrtou várku ležáků českého typu v anonymní degustaci.

(Pokračování textu…)

Inaugurace, Přepište dějiny a Stříbro na dně

Publikováno 18.04.2016 v kategorii: Ozvěna, Pivo

Letos již potřetí se sešli členové První pivní extraligy, aby anonymně hodnotili české průmyslově vyráběné ležáky. A opět nebyla nouze o překvapení, a tak už se zase těšíme na zasvěcené komentáře znalců, kteří bezpečně poznají kozla i přes sklo, protože ho pili naposled před dvanácti lety a nějaký africký pivo teda oni do huby nevemou, to radši budou lemtat vodu z kaluže…

(Pokračování textu…)

Klaus byl jediný, kdo se pokoušel rozpadu federace zabránit, tvrdí Ladislav Jakl

Publikováno 08.04.2016 v kategorii: Ozvěna

Česká veřejnost navrhla bývalého prezidenta Václava Klause na státní vyznamenání za bezproblémové stabilizování země při dělení Československa v roce 1993. Měl by Václav Klaus dostat 28. října státní vyznamenaní za zásluhy? Jak se s odstupem 23 let na rozdělení federace díváme?

(Pokračování textu…)

2/2016 Další čtyři semifinalisté

Publikováno 07.04.2016 v kategorii: Ozvěna, Pivo

22. března proběhlo druhé základní kolo šestého ročníku První pivní extraligy. S ohledem na loňské výsledky nedošlo k žádnému překvapení a tři ze čtyř loňských semifinalistů opět ze základního kola postoupili.

(Pokračování textu…)

Svijanský rytíř poprvé končí už v základním kole!

Publikováno 16.03.2016 v kategorii: Ozvěna, Pivo

Praha 7. března 2016 První pivní extraliga tak nějak nenápadně a tiše vklouzla do svého sedmého ročníku. Ano, již šest let poctivě degustujeme české a slovenské ležáky, které se dají koupit v běžné maloobchodní síti. Se svými výsledky následně seznamujeme laickou i odbornou veřejnost. Oba dva tábory naše degustace navštěvují v hojném počtu a tak i jim patří velký dík.

(Pokračování textu…)

Lze postoj Německa k českým pracovníkům označit jako diskriminaci?

Publikováno 03.03.2016 v kategorii: Ozvěna

Články Ladislava Jakla popravdě moc nečtu, ale do jeho rozhovoru pro Parlamentní listy (zde) jsem se přeci jen zakousl.

(Pokračování textu…)

Dvanáctý ročník Cimrfestu se blíží

Publikováno 22.02.2016 v kategorii: Hudba, Ozvěna

Letos již podvanácté proběhne kultovní festival Cimrfest, který se koná na památku skvělého bubeníka Zdeňka Cimmermana. Od roku 2005 vždy na stejném místě, ve Vagonu na Národní třídě a ve stejný den, 28. února od 19.30.

(Pokračování textu…)

ZASKOČENÍ ČESI. ZA TRI NAJLEPŠIE PIVÁ OZNAČILI SLOVENSKÉ

Publikováno 22.02.2016 v kategorii: Ozvěna

Najlepší ležiak zo supermarketu v Česko-Slovensku za rok 2015? Na prvom mieste pivo zo Slovenska, na druhom pivo zo Slovenska a na treťom mieste tiež pivo zo Slovenska. Tak vyzerajú aktuálne výsledky šiesteho ročníka anonymnej degustácie pivných znalcov Prvej pivnej extraligy. Tá každoročne usporadúva toto medzištátne porovnávanie klasických ležiakov.

(Pokračování textu…)

Česko-Slovenské superfinále!
Jak to Slováci Čechům zase nandali v jejich hlavní disciplíně

Publikováno 17.02.2016 v kategorii: Ozvěna

logo_ppeNa tradičním místě – v  První Pivní Tramwayi  – proběhlo již šesté česko-slovenské superfinále anonymní degustační soutěže První pivní extraligy (PPE), kde soutěžily čtyři nejlepší české a čtyři slovenské ležáky, které postoupily z obou národních finále, proběhlých loni v listopadu a prosinci.

(Pokračování textu…)

Webdesign: Kabris|NET