Soda z Pražské kavárny dnešnímu “bruselorežimu”: Fízlují lidi, a pak jim ucpou hubu divadlem. Až se tenhle šutr odvalí, vyleze hrozně moc červů

Publikováno 02.08.2016 v kategorii: Ozvěna

PRAŽSKÁ KAVÁRNA Hostem Pražské kavárny, nového pořadu internetové TV ParlamentníListy.cz, byl muzikant, novinář a hlavně dlouholetý spolupracovník Václava Klause Ladislav Jakl. Zpovídal jej novinář a mediální analytik Petr Žantovský.

(more…)

Slovenské finále ležiakov

Publikováno 20.07.2016 v kategorii: Ozvěna, Pivo

Pri pití piva existuje množstvo stereotypov a predsudkov. Niekto nedá dopustiť na jedno, iné zavrhuje. ” Keď si chcete utvoriť názor na to ktoré pivo, urobte si anonymnú ochutnávku,” hovorí prezident združenia První pivní extraliga Ladislav Jakl z Prahy a pokračuje: ” V ochutnávke, pri ktorej neviete ktoré pivo pijete často dáte na posledné miesto to, ktoré pred kamarátmi tak plamenne vyzdvihujete.”

(more…)

Propaganda Washingtonu, prodejní novináři. Přednášeli o nich Petr Žantovský, Ladislav Jakl a další

Publikováno 20.07.2016 v kategorii: Ozvěna

Publicista Radek Pokorný se na serveru Protiproud.cz rozepsal o údajné bruselské a washingtonské propagandě, které jsme nuceni i v České republice čelit. Dovolává se přitom zhodnocení, které vzešlo z debat pořádaných konzervativní Akcí D.O.S.T., kde se vyjádřili mediální analytik Petr Žantovský nebo politický analytik Institutu Václava Klause Ladislav Jakl a vydavatel časopisu Te Deum Michal Semín. Na těchto debatách došlo i na zrušení ČT.

(more…)

Folimanka Blues zahraje v libverdské Stodole

Publikováno 18.07.2016 v kategorii: Hudba, Ozvěna

Folimanka Blues, odvázaný bigbít i pořádné drama s kusem pohnuté dvacetileté historie míří v sobotu 16. 7. 2016 do klubu Stodola v Lázních Libverda. Kapela začne hrát ve 20 hodin.

(more…)

Ladislav Jakl se směje evropským lídrům: Jste horší než Milouš Jakeš. Bestie se odkopala, lidé to všechno slyšeli

Publikováno 01.07.2016 v kategorii: Ozvěna

Bruselští „centralizátoři“ a „unifikátoři“ nemají ani tolik sebereflexe, kolik jí měl Milouš Jakeš na sklonku předlistopadového režimu, píše bývalý spolupracovník prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl v článku, který byl zveřejněn na serveru Neviditelný pes.

(more…)

Česká televize musí být zničena. Ti, kteří obviňují nezávislá média, že jsou placena z Kremlu, bezostyšně berou peníze z Ameriky. Žantovský a Jakl debatovali o mediální propagandě

Publikováno 13.06.2016 v kategorii: Ozvěna

REPORTÁŽ V pondělí se konal diskusní večer pořádaný Akcí D.O.S.T. na téma Média ve víru informační války. Vystoupili zde Petr Žantovský – vedoucí katedry komunikace na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů, Boris Koróni – spoluzakladatel internetového rádia Slobodný vysielač, Ladislav Jakl – politický analytik Institutu Václava Klause a Michal Semín – vydavatel časopisu Te Deum. Zazněly zde výzvy ke zrušení České televize a k tomu, aby lidé neplatili koncesionářské poplatky.

(more…)

Reinheitsgebot: dobře, nebo špatně?

Publikováno 27.04.2016 v kategorii: Ozvěna, Pivo

Můj komentář k níže uvedenému článku je jednoduchý. Pokud by šlo o dobrovolné označení, jehož nositelé by jeho prostřednictvím informovali zákazníky o tom, že jejich produkt splňuje určité charakteristiky, tak proč ne. Taková informace je docela užitečná (i když stejně rozhodují senzorické vlastnosti, tedy jak nám pivo chutná, voní, jak hezky vypadá a jak se dobře pije).

(more…)

4/2016 O bodlinu lepší Ježek

Publikováno 27.04.2016 v kategorii: Ozvěna, Pivo

Ve 4. kole základního kola První pivní extraligy 2016 zvítězil těsně jihlavský Ježek. Své kvality potvrdili i vítězové předchozích ročníků Zubr a Rychtář. Pivní znalci, členové První pivní extraligy hodnotili letos již čtvrtou várku ležáků českého typu v anonymní degustaci.

(more…)

Inaugurace, Přepište dějiny a Stříbro na dně

Publikováno 18.04.2016 v kategorii: Ozvěna, Pivo

Letos již potřetí se sešli členové První pivní extraligy, aby anonymně hodnotili české průmyslově vyráběné ležáky. A opět nebyla nouze o překvapení, a tak už se zase těšíme na zasvěcené komentáře znalců, kteří bezpečně poznají kozla i přes sklo, protože ho pili naposled před dvanácti lety a nějaký africký pivo teda oni do huby nevemou, to radši budou lemtat vodu z kaluže…

(more…)

Klaus byl jediný, kdo se pokoušel rozpadu federace zabránit, tvrdí Ladislav Jakl

Publikováno 08.04.2016 v kategorii: Ozvěna

Česká veřejnost navrhla bývalého prezidenta Václava Klause na státní vyznamenání za bezproblémové stabilizování země při dělení Československa v roce 1993. Měl by Václav Klaus dostat 28. října státní vyznamenaní za zásluhy? Jak se s odstupem 23 let na rozdělení federace díváme?

(more…)

2/2016 Další čtyři semifinalisté

Publikováno 07.04.2016 v kategorii: Ozvěna, Pivo

22. března proběhlo druhé základní kolo šestého ročníku První pivní extraligy. S ohledem na loňské výsledky nedošlo k žádnému překvapení a tři ze čtyř loňských semifinalistů opět ze základního kola postoupili.

(more…)

Svijanský rytíř poprvé končí už v základním kole!

Publikováno 16.03.2016 v kategorii: Ozvěna, Pivo

Praha 7. března 2016 První pivní extraliga tak nějak nenápadně a tiše vklouzla do svého sedmého ročníku. Ano, již šest let poctivě degustujeme české a slovenské ležáky, které se dají koupit v běžné maloobchodní síti. Se svými výsledky následně seznamujeme laickou i odbornou veřejnost. Oba dva tábory naše degustace navštěvují v hojném počtu a tak i jim patří velký dík.

(more…)

Lze postoj Německa k českým pracovníkům označit jako diskriminaci?

Publikováno 03.03.2016 v kategorii: Ozvěna

Články Ladislava Jakla popravdě moc nečtu, ale do jeho rozhovoru pro Parlamentní listy (zde) jsem se přeci jen zakousl.

(more…)

Dvanáctý ročník Cimrfestu se blíží

Publikováno 22.02.2016 v kategorii: Hudba, Ozvěna

Letos již podvanácté proběhne kultovní festival Cimrfest, který se koná na památku skvělého bubeníka Zdeňka Cimmermana. Od roku 2005 vždy na stejném místě, ve Vagonu na Národní třídě a ve stejný den, 28. února od 19.30.

(more…)

ZASKOČENÍ ČESI. ZA TRI NAJLEPŠIE PIVÁ OZNAČILI SLOVENSKÉ

Publikováno 22.02.2016 v kategorii: Ozvěna

Najlepší ležiak zo supermarketu v Česko-Slovensku za rok 2015? Na prvom mieste pivo zo Slovenska, na druhom pivo zo Slovenska a na treťom mieste tiež pivo zo Slovenska. Tak vyzerajú aktuálne výsledky šiesteho ročníka anonymnej degustácie pivných znalcov Prvej pivnej extraligy. Tá každoročne usporadúva toto medzištátne porovnávanie klasických ležiakov.

(more…)

Česko-Slovenské superfinále!
Jak to Slováci Čechům zase nandali v jejich hlavní disciplíně

Publikováno 17.02.2016 v kategorii: Ozvěna

logo_ppeNa tradičním místě – v  První Pivní Tramwayi  – proběhlo již šesté česko-slovenské superfinále anonymní degustační soutěže První pivní extraligy (PPE), kde soutěžily čtyři nejlepší české a čtyři slovenské ležáky, které postoupily z obou národních finále, proběhlých loni v listopadu a prosinci.

(more…)

Závěrečná zpráva – SKUTEČNÁ LIGA 2015

Publikováno 17.12.2015 v kategorii: Ozvěna

Rok uběhl jako voda a SKUTEČNÁ LIGA 2015 je za námi. Tato unikátní hudební soutěž, kde soutěžící hrají vždy živě před odbornou porotou, kde je zásadním kritériem vlastní tvorba a kde nezáleží na žánru, či hudebním stylu, má za sebou již 1 ročník.

(more…)

Veselovský si pozval Klausova muže. O uprchlické krizi padla věta, kterou stojí za to znát

Publikováno 10.12.2015 v kategorii: Ozvěna

Současní vládci EU, Francie a Německa jsou těmi, kdo organizují přísun ilegálních imigrantů do jádra Evropské unie, uvedl v rozhovoru pro internetovou televizi DVtv bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky Václava Klause Ladislav Jakl.

(more…)

SK finále 2015: Pivní poušť pod Tatrami

Publikováno 10.12.2015 v kategorii: Ozvěna

Slovensko za posledních 25 let prakticky vyschlo. Na jižní straně Tater se nejspíš nedostává vody pro pivovary, takže ubývaly, ubývaly, až jich zůstalo pouze pět. A to je z našeho pohledu, „pupku pivního světa“, prakticky poušť. No, vybírejte z pěti pivovarů ta nejlepší slovenská piva. Vyjmenujme si je: Šariš, Hurbanovo, Vyhne, Banská Bystrica a Bytča. Tak tomu bylo do loňského roku.

(more…)

Finále 2015 Vítězem 6. ročníku se stal Rychtář

Publikováno 03.12.2015 v kategorii: Ozvěna

18. listopadu 2015 proběhlo v tradičních prostorách První Pivní Tramwaye vyvrcholení šestého ročníku degustační soutěže První Pivní Extraligy. Ta si klade za cíl v poctivých anonymních degustacích bez předsudků a mýtů posuzovat kvalitu českých ležáků a během série základních kol, semifinále a finále postupně najít ty nejlepší.

(more…)

Jakl: Nejvyrovnanější finále co pamatujeme, vítězí Rychtář

Publikováno 24.11.2015 v kategorii: Ozvěna

Včera proběhlo v První Pivní Tramwayi finále již šestého ročníku anonymní degustační soutěže První pivní extraligy (PPE), které ještě nikdy nebylo tak napínavé. Na prvních třech místech skončila piva se stejným počtem bodů a rozhodnout musel rozpij.

(more…)

Zajímá vás pivo? Objednejte si degustaci!

Publikováno 11.11.2015 v kategorii: Ozvěna

Degustace piv z celého světa

Hledáte zajímavý program pro zaměstnance či obchodní partnery?
Buďte originální a potěšte pozvánkou na degustační večer plný nezapomenutelných zážitků.
Pozvěte přátele a užijte si společný degustační večer kdekoliv. Díky rozmanitosti našeho pivního portfolia je degustace vhodná i pro ženy.

(more…)

Druhé semifinále 6. ročníku PPE Velkomoravská říše útočí!

Publikováno 03.11.2015 v kategorii: Ozvěna

Tedy alespoň to tak po druhém semifinále První pivní Extraligy vypadalo. Morava byla zastoupena třemi vzorky piv a ty obsadily prvá tři místa! Ale popořádku. Do druhého semifinále postoupilo z pěti základních kol v abecedním pořadí těchto deset piv: Bakalář, Braník, Březňák, Kozel, Lobkowicz, Louny, Poutník, Radegast, StarobrnoZubr.

(more…)

První semifinále 6. ročníku PPE Svijanský Rytíř: Jasné vítězství, ale i výtky

Publikováno 12.10.2015 v kategorii: Ozvěna

Český ležák je zvláštní kategorie. Málokterý pivní styl je tak úzce svázán pravidly o použitých surovinách, způsobu vaření, kvašení a ležení, jako tento. Z logiky věci vyplývá, že pokud použijeme stejné suroviny a stejný výrobní postup, měli bychom na konci obdržet stejný produkt.

(more…)

Jakl: Více Evropy? To je jako léčit průjem projímadlem.

Publikováno 12.10.2015 v kategorii: Ozvěna, Rozhovory

Nesmíme se zastavit, zní z Evropské unie. Musíme být jako jeden muž, shodli se Merkelová a Hollande. K další evropské integraci vyzvali před Evropským parlamentem německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Francois Hollande. Europoslanec Mach po jejich projevech řekl, že to nejhorší teprve přijde.

(more…)

Webdesign: Kabris|NET