Česká televize musí být zničena. Ti, kteří obviňují nezávislá média, že jsou placena z Kremlu, bezostyšně berou peníze z Ameriky. Žantovský a Jakl debatovali o mediální propagandě

Publikováno 13.06.2016 v kategorii: Ozvěna

REPORTÁŽ V pondělí se konal diskusní večer pořádaný Akcí D.O.S.T. na téma Média ve víru informační války. Vystoupili zde Petr Žantovský – vedoucí katedry komunikace na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů, Boris Koróni – spoluzakladatel internetového rádia Slobodný vysielač, Ladislav Jakl – politický analytik Institutu Václava Klause a Michal Semín – vydavatel časopisu Te Deum. Zazněly zde výzvy ke zrušení České televize a k tomu, aby lidé neplatili koncesionářské poplatky.

(more…)

Reinheitsgebot: dobře, nebo špatně?

Publikováno 27.04.2016 v kategorii: Ozvěna, Pivo

Můj komentář k níže uvedenému článku je jednoduchý. Pokud by šlo o dobrovolné označení, jehož nositelé by jeho prostřednictvím informovali zákazníky o tom, že jejich produkt splňuje určité charakteristiky, tak proč ne. Taková informace je docela užitečná (i když stejně rozhodují senzorické vlastnosti, tedy jak nám pivo chutná, voní, jak hezky vypadá a jak se dobře pije).

(more…)

4/2016 O bodlinu lepší Ježek

Publikováno 27.04.2016 v kategorii: Ozvěna, Pivo

Ve 4. kole základního kola První pivní extraligy 2016 zvítězil těsně jihlavský Ježek. Své kvality potvrdili i vítězové předchozích ročníků Zubr a Rychtář. Pivní znalci, členové První pivní extraligy hodnotili letos již čtvrtou várku ležáků českého typu v anonymní degustaci.

(more…)

Inaugurace, Přepište dějiny a Stříbro na dně

Publikováno 18.04.2016 v kategorii: Ozvěna, Pivo

Letos již potřetí se sešli členové První pivní extraligy, aby anonymně hodnotili české průmyslově vyráběné ležáky. A opět nebyla nouze o překvapení, a tak už se zase těšíme na zasvěcené komentáře znalců, kteří bezpečně poznají kozla i přes sklo, protože ho pili naposled před dvanácti lety a nějaký africký pivo teda oni do huby nevemou, to radši budou lemtat vodu z kaluže…

(more…)

Klaus byl jediný, kdo se pokoušel rozpadu federace zabránit, tvrdí Ladislav Jakl

Publikováno 08.04.2016 v kategorii: Ozvěna

Česká veřejnost navrhla bývalého prezidenta Václava Klause na státní vyznamenání za bezproblémové stabilizování země při dělení Československa v roce 1993. Měl by Václav Klaus dostat 28. října státní vyznamenaní za zásluhy? Jak se s odstupem 23 let na rozdělení federace díváme?

(more…)

2/2016 Další čtyři semifinalisté

Publikováno 07.04.2016 v kategorii: Ozvěna, Pivo

22. března proběhlo druhé základní kolo šestého ročníku První pivní extraligy. S ohledem na loňské výsledky nedošlo k žádnému překvapení a tři ze čtyř loňských semifinalistů opět ze základního kola postoupili.

(more…)

Svijanský rytíř poprvé končí už v základním kole!

Publikováno 16.03.2016 v kategorii: Ozvěna, Pivo

Praha 7. března 2016 První pivní extraliga tak nějak nenápadně a tiše vklouzla do svého sedmého ročníku. Ano, již šest let poctivě degustujeme české a slovenské ležáky, které se dají koupit v běžné maloobchodní síti. Se svými výsledky následně seznamujeme laickou i odbornou veřejnost. Oba dva tábory naše degustace navštěvují v hojném počtu a tak i jim patří velký dík.

(more…)

Lze postoj Německa k českým pracovníkům označit jako diskriminaci?

Publikováno 03.03.2016 v kategorii: Ozvěna

Články Ladislava Jakla popravdě moc nečtu, ale do jeho rozhovoru pro Parlamentní listy (zde) jsem se přeci jen zakousl.

(more…)

Dvanáctý ročník Cimrfestu se blíží

Publikováno 22.02.2016 v kategorii: Hudba, Ozvěna

Letos již podvanácté proběhne kultovní festival Cimrfest, který se koná na památku skvělého bubeníka Zdeňka Cimmermana. Od roku 2005 vždy na stejném místě, ve Vagonu na Národní třídě a ve stejný den, 28. února od 19.30.

(more…)

ZASKOČENÍ ČESI. ZA TRI NAJLEPŠIE PIVÁ OZNAČILI SLOVENSKÉ

Publikováno 22.02.2016 v kategorii: Ozvěna

Najlepší ležiak zo supermarketu v Česko-Slovensku za rok 2015? Na prvom mieste pivo zo Slovenska, na druhom pivo zo Slovenska a na treťom mieste tiež pivo zo Slovenska. Tak vyzerajú aktuálne výsledky šiesteho ročníka anonymnej degustácie pivných znalcov Prvej pivnej extraligy. Tá každoročne usporadúva toto medzištátne porovnávanie klasických ležiakov.

(more…)

Česko-Slovenské superfinále!
Jak to Slováci Čechům zase nandali v jejich hlavní disciplíně

Publikováno 17.02.2016 v kategorii: Ozvěna

logo_ppeNa tradičním místě – v  První Pivní Tramwayi  – proběhlo již šesté česko-slovenské superfinále anonymní degustační soutěže První pivní extraligy (PPE), kde soutěžily čtyři nejlepší české a čtyři slovenské ležáky, které postoupily z obou národních finále, proběhlých loni v listopadu a prosinci.

(more…)

Závěrečná zpráva – SKUTEČNÁ LIGA 2015

Publikováno 17.12.2015 v kategorii: Ozvěna

Rok uběhl jako voda a SKUTEČNÁ LIGA 2015 je za námi. Tato unikátní hudební soutěž, kde soutěžící hrají vždy živě před odbornou porotou, kde je zásadním kritériem vlastní tvorba a kde nezáleží na žánru, či hudebním stylu, má za sebou již 1 ročník.

(more…)

Veselovský si pozval Klausova muže. O uprchlické krizi padla věta, kterou stojí za to znát

Publikováno 10.12.2015 v kategorii: Ozvěna

Současní vládci EU, Francie a Německa jsou těmi, kdo organizují přísun ilegálních imigrantů do jádra Evropské unie, uvedl v rozhovoru pro internetovou televizi DVtv bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky Václava Klause Ladislav Jakl.

(more…)

SK finále 2015: Pivní poušť pod Tatrami

Publikováno 10.12.2015 v kategorii: Ozvěna

Slovensko za posledních 25 let prakticky vyschlo. Na jižní straně Tater se nejspíš nedostává vody pro pivovary, takže ubývaly, ubývaly, až jich zůstalo pouze pět. A to je z našeho pohledu, „pupku pivního světa“, prakticky poušť. No, vybírejte z pěti pivovarů ta nejlepší slovenská piva. Vyjmenujme si je: Šariš, Hurbanovo, Vyhne, Banská Bystrica a Bytča. Tak tomu bylo do loňského roku.

(more…)

Finále 2015 Vítězem 6. ročníku se stal Rychtář

Publikováno 03.12.2015 v kategorii: Ozvěna

18. listopadu 2015 proběhlo v tradičních prostorách První Pivní Tramwaye vyvrcholení šestého ročníku degustační soutěže První Pivní Extraligy. Ta si klade za cíl v poctivých anonymních degustacích bez předsudků a mýtů posuzovat kvalitu českých ležáků a během série základních kol, semifinále a finále postupně najít ty nejlepší.

(more…)

Jakl: Nejvyrovnanější finále co pamatujeme, vítězí Rychtář

Publikováno 24.11.2015 v kategorii: Ozvěna

Včera proběhlo v První Pivní Tramwayi finále již šestého ročníku anonymní degustační soutěže První pivní extraligy (PPE), které ještě nikdy nebylo tak napínavé. Na prvních třech místech skončila piva se stejným počtem bodů a rozhodnout musel rozpij.

(more…)

Zajímá vás pivo? Objednejte si degustaci!

Publikováno 11.11.2015 v kategorii: Ozvěna

Degustace piv z celého světa

Hledáte zajímavý program pro zaměstnance či obchodní partnery?
Buďte originální a potěšte pozvánkou na degustační večer plný nezapomenutelných zážitků.
Pozvěte přátele a užijte si společný degustační večer kdekoliv. Díky rozmanitosti našeho pivního portfolia je degustace vhodná i pro ženy.

(more…)

Druhé semifinále 6. ročníku PPE Velkomoravská říše útočí!

Publikováno 03.11.2015 v kategorii: Ozvěna

Tedy alespoň to tak po druhém semifinále První pivní Extraligy vypadalo. Morava byla zastoupena třemi vzorky piv a ty obsadily prvá tři místa! Ale popořádku. Do druhého semifinále postoupilo z pěti základních kol v abecedním pořadí těchto deset piv: Bakalář, Braník, Březňák, Kozel, Lobkowicz, Louny, Poutník, Radegast, StarobrnoZubr.

(more…)

První semifinále 6. ročníku PPE Svijanský Rytíř: Jasné vítězství, ale i výtky

Publikováno 12.10.2015 v kategorii: Ozvěna

Český ležák je zvláštní kategorie. Málokterý pivní styl je tak úzce svázán pravidly o použitých surovinách, způsobu vaření, kvašení a ležení, jako tento. Z logiky věci vyplývá, že pokud použijeme stejné suroviny a stejný výrobní postup, měli bychom na konci obdržet stejný produkt.

(more…)

Jakl: Více Evropy? To je jako léčit průjem projímadlem.

Publikováno 12.10.2015 v kategorii: Ozvěna, Rozhovory

Nesmíme se zastavit, zní z Evropské unie. Musíme být jako jeden muž, shodli se Merkelová a Hollande. K další evropské integraci vyzvali před Evropským parlamentem německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Francois Hollande. Europoslanec Mach po jejich projevech řekl, že to nejhorší teprve přijde.

(more…)

Kdo nám chtěl zabít protikorupčního mesiáše?

Publikováno 22.09.2015 v kategorii: Ozvěna

Ředitel Nadačního protikorupčního fondu a miliardář v jedné osobě Karel Janeček nám sdělil, že se za deset milionů údajně připravovala jeho vražda. A promptně hned dodal jméno objednavatele. Měl jím být nedávno zesnulý podnikatel Peter Kovarčík. Obviňovat člověka, který se nemá jak bránit a o jehož vině neexistuje žádný důkaz, je obyčejná lidská podlost. Podlost je to ale i od těch novinářů, kteří takovou „informaci“ neváhají zveřejnit.

(more…)

Mrtví gratulují Andrejovi z Čapího hnízda. Přímo v MF DNES

Publikováno 16.09.2015 v kategorii: Ozvěna

(more…)

Svině, hajzlové, kriminálníci, hajzlík, svinstvo, roztřískáme tatínkovi držku. Dva staří známí si povídali o „spacákové revoluci“ v ČT

Publikováno 30.07.2015 v kategorii: Ozvěna

Svinstvo, hnus a brutalita. Tak je ve videu Debatního klubu popisováno dění kolem revoluce v České televizi – takzvané spacákové revoluce, ale i arbitráže ohledně televize Nova, kdy musela republika vyplatit přes deset miliard korun Američanu Ronaldu Lauderovi. Hudebník a spisovatel Petr Štěpánek a ředitel Centra společenských studií Institutu Václava Klause Ladislav Jakl s odstupem času sumarizují dění ze svého vlastního pohledu. Upozorňují na politické machinace a praktiky a vypočítavou mediální manipulaci. Jak to podle nich ve skutečnosti bylo v České televizi i s Novou, probírají v hodinu a půl dlouhém videu.

(more…)

Hodina a půl nadávání na Českou televizi a její redaktory od dvou starých známých, co s ČT něco zažili. A nakonec návrh na popravu

Publikováno 27.07.2015 v kategorii: Ozvěna

O České televizi si v Debatním klubu povídali dva muzikanti – Petr Štěpánek (jinak též spisovatel) a Ladislav Jakl (nyní ředitel Centra společenských studií Institutu Václava Klause). Shodli se, že Českou televizí protékají nekontrolovaně velké peníze, nejvíce jim však vadilo příliš jednostranné zpravodajství. „Největší průšvih současnosti je, že jsme zavaleni jediným správným názorem a hustí to do nás za naše vlastní peníze,“ uvedl k tomu Štěpánek.

(more…)

1. vložená soutěž První pivní extraligy v r. 2015

Publikováno 22.07.2015 v kategorii: Ozvěna

logo_ppeLetní vložené soutěže První pivní extraligy jsou vždycky trochu rozpustilé, radostné a občerstvující. Že však ta letošní první „vloženka“ bude až takový zážitek, nepředpokládali ani ti největší optimisté.

(more…)

Webdesign: Kabris|NET