Folimanka Blues slaví 25 let!

Publikováno 23.05.2018 v kategorii: Hudba

Kultovní rocková kapela Folimanka Blues, jejímž kapelníkem a autorem písní je Ladislav Jakl, vznikla v roce 1993. Letos tak slaví své čtvrtstoleté jubileum. Velká narozeninová oslava vypukne v Malostranské besedě ve středu 20. června už od 19 hodin a nepůjde jen o běžný koncert. Na gratulanty bude čekat nejedno hudební, pivní a další překvapení.

(Pokračování textu…)

FOLIMANKA BLUES a LIBÝ KVĚTOŇ rozpoutají ve Staré mydlárně peklo a ráj

Publikováno 22.03.2018 v kategorii: Hudba, Rozhovory

Rozhovor Vladimíra Špuláka s frontmanem Folimanky Blues Ladislavem Jaklem pro měsíčník Mělnicko.

Tvoji kapelu Folimanka Blues jsem poprvé zaznamenal v devadesátých letech na Divadelních poutích v Neratovicích. Když jsem pak v roce 2009 ve spolupráci s mělnickým kulturákem pořádal cyklus bluesrockových večerů Blues Night, byli jste druhými pozvanými hned po klasicích žánru Bluesberry.

(Pokračování textu…)

Folimanka Blues v Českém Krumlově

Publikováno 26.02.2018 v kategorii: Hudba, Video

Video je uvnitř článku.

(Pokračování textu…)

Folimanka Blues se valí do Krumlova!

Publikováno 13.02.2018 v kategorii: Hudba, Rozhovory, Video

Video uvnitř článku.
(Pokračování textu…)

Skutečná Liga 2016 má své vítěze

Publikováno 21.12.2016 v kategorii: Hudba, Ozvěna

V sobotu (17.12.2016) se v KD Mlejn uskutečnilo finále 12. ročníku největší hudební soutěže neprofesionálních kapel u nás Skutečná Liga. Na letošní ročník se do soutěže přihlásilo 122 kapel, ze kterých musela odborná porota vybrat pouze 5 nejlepších, které postoupí do finále.

(Pokračování textu…)

Pivo a bigbít, všechno pěkně pohromadě!

Publikováno 09.08.2016 v kategorii: Hudba, Pivo

Zájemci o skvělé pivo a bigbít mají unikátní příležitost zúčastnit se zájezdu na největší český festival mikropivovarů: Slunce ve skle v Plzni-Černicích v sobotu 17. září.

(Pokračování textu…)

Folimanka Blues zahraje v libverdské Stodole

Publikováno 18.07.2016 v kategorii: Hudba, Ozvěna

Folimanka Blues, odvázaný bigbít i pořádné drama s kusem pohnuté dvacetileté historie míří v sobotu 16. 7. 2016 do klubu Stodola v Lázních Libverda. Kapela začne hrát ve 20 hodin.

(Pokračování textu…)

Dvanáctý ročník Cimrfestu se blíží

Publikováno 22.02.2016 v kategorii: Hudba, Ozvěna

Letos již podvanácté proběhne kultovní festival Cimrfest, který se koná na památku skvělého bubeníka Zdeňka Cimmermana. Od roku 2005 vždy na stejném místě, ve Vagonu na Národní třídě a ve stejný den, 28. února od 19.30.

(Pokračování textu…)

Děkovná řeč L. Jakla při převzetí ceny Osobnost roku za přínos k hudbě při finále soutěže kapel Skutečná liga, 12. 12. 2015.

Publikováno 18.12.2015 v kategorii: Hudba

Dobrý večer všem v sále. Já jsem se o udělení ceny od organizátorů dověděl už před chvílí, tak jsem si stihl připravit stručný, asi dvouhodinový děkovný projev. Tak abych s ním začal, že.

(Pokračování textu…)

Láďa Jakl o pivu a muzice

Publikováno 09.10.2015 v kategorii: Hudba, Rozhovory

Na internetovém rádiu www.radiopatriot.cz odvysílali v pondělí 5. října od 20 hodin rozhovor Vládi Štástky (mj. basák Visacího zámku) s L. J. hlavně o pivu a o bigbítu. Repríza bude v neděli a ve čtvrtek od 22 hodin. Druhý díl půjde v pondělí 12. 10. od 20 hodin, reprízy opět v neděli a ve čtvrtek od 22. Pozná někdo, ve kterém pivovaru rozhovor proběhl?

Chystá se bigbítový mejdan ve Stodole

Publikováno 09.07.2015 v kategorii: Hudba, Rozhovory

Jsme o něco drsnější a temnější,“ míní frontman Folimanky Blues Ladislav Jakl

LÁZNĚ LIBVERDA – V novém obsazení dorazí v sobotu 11. července do klubu Stodola v Lázních Libverda pražská kapela Folimanka Blues. Naposledy ji tam lidé slyšeli v srpnu 2012. Za tu dobu kapelu potkaly dvě tragédie, ale nezastavila se a postupuje dál. „Hrajeme pořád tvrději a pořád o něco temněji a drsněji,“ říká frontman kapely Ladislav Jakl. Ten jako jediný zůstal z původního obsazení.

(Pokračování textu…)

Láďa Jakl odpovídá na vaše trefné dotazy

Publikováno 01.04.2015 v kategorii: Hudba, Rozhovory

(Pokračování textu…)

Ladislav Jakl: Vše cítím přes rytmus

Publikováno 03.06.2014 v kategorii: Hudba, Rozhovory

Bývalý tajemník exprezidenta Václava Klause není jen vystudovaným žurnalistou , ale také muzikantem. Na Lidové konzervatoři se věnoval zpěvu. Lásku k hudbě v sobě našel už v útlém věku. Dnes je frontmanem big beatové skupiny Folimanka Blues, která nedávno oslavila dvacet let na scéně. O tom, že to umí Ladislav Jakl na rockové scéně patřičně rozjet se můžou fanoušci přesvědčit již v červnu na festivalovém vystoupení v Modré vopici v pražských Vysočanech.

(Pokračování textu…)

Folimanka Blues, Hořovice, duben 2014

Publikováno 19.05.2014 v kategorii: Hudba, Video

Záznam první půlky koncertu.
(Pokračování textu…)

Jakl: Folimanka Blues hraje o bolesti i legraci

Publikováno 09.04.2014 v kategorii: Hudba, Rozhovory

Rozhovor s kapelníkem skupiny Folimanka Blues Ladislavem Jaklem před jejím koncertem v pátek 11. dubna v kubu Labe v Hořovicích.

(Pokračování textu…)

Členové kapely Folimanka Blues: Pavel Beníšek, Žižkov, klávesy

Publikováno 01.04.2014 v kategorii: Hudba

Jak jsi začal s hudbou?
Od podlahy. Válel jsem se jako dítě po podlaze, poslouchal s babičkou dechovku „kááápééélo, zahraj tu polku pěkně vod podlahy“.

(Pokračování textu…)

Členové Folimanky Blues: Eugen Pál Baláž, Rožňava, kytara

Publikováno 24.02.2014 v kategorii: Hudba

Prý žiješ na farmě. To jako fakt hospodaříš?

Skutočne žijeme s rodinou na samotke pod lesom a držíme niekoľko domácich zvierat, sadíme si zeleninu a máme aj ovocné stromy. Nerobíme to vo veľkom, a tak to má ešte svoju romantiku. Zo zvierat sa u nás najviac rozmnožili kozy, a tak o dobrý syr nebýva núdza. Unikátom farmy je jedna opica, ktorá nás navštevuje občas nad ránom a ťahá zo sebou kufor s elektrickou gitarou.

(Pokračování textu…)

Členové Folimanky Blues: Miroslav Lahoda, Hořovice, bicí

Publikováno 18.02.2014 v kategorii: Hudba

Pro člověka bydlícího v paneláku je nejhorší mít za souseda trénujícího bubeníka. Kde trénuješ?

Ještě o něco horší musí být soused, co předělává bytové jádro. Naprostou většinu své bubenické kariéry cvi­čím a zkouším ve Společenském domě v Hořovicích. Město poskytlo několik zkušeben ve sklepení nadšeným muzikantům, za to mu patří dík.

(Pokračování textu…)

Letos již po desáté proběhne kultovní festival Cimrfest

Publikováno 18.02.2014 v kategorii: Hudba, Ozvěna

Letos po desáté proběhne již kultovní festival Cimrfest, který se koná na památku skvělého bubeníka Zdeňka Cimmermana. Od jeho smrti v roce 2005 se koná vždy ve stejný den – 28. února – na stejném místě – v klubu Vagon na Národní třídě.

(Pokračování textu…)

Chcete vidět záznam narozeninového koncertu kapely Folimanka Blues?

Publikováno 08.10.2013 v kategorii: Hudba

Tak se koukněte:

20. narozeniny FB v paláci Akropolis, 14. září 2013

http://www.folimankablues.cz/index.php?id=videa

Bývalý Klausův poradce Ladislav Jakl: Smrt ho pronásleduje doslova na každém kroku

Publikováno 20.09.2013 v kategorii: Hudba, Ozvěna

Ladislav Jakl, kontroverzní politik s jasně vyhraněnými názory, které mnohým nejdou pod nos, je jediný, kdo přežil. V jeho kapele Folimanka Blues, která před pár dny oslavila dvacetiletí koncertem v Paláci Akropolis, je dokonce jediným přeživším členem.

(Pokračování textu…)

Jaklova Folimanka Blues oslavila 20 let

Publikováno 18.09.2013 v kategorii: Hudba, Ozvěna

Jaklova Folimanka Blues oslavila 20 letSkupina Folimanka Blues včera v Paláci Akropolis oslavila svoje 20. narozeniny. I přes nachlazení a zlomenou nohu frontmana kapely, Ladislava Jakla, se koncert nadmíru vydařil.

(Pokračování textu…)

Zdeněk, Ríša, Robby a Honza v Akropoli

Publikováno 12.09.2013 v kategorii: Hudba

Byli čtyři. S každým z nich jsem (a nejen já) zažil ohromné věci. Nejen muziku a nejen kolem muziky. Kus života. Každý z nich byl originál, každý z nich byl svérázná osobnost. Kam přišli, hned to bylo znát.

(Pokračování textu…)

Dvacáté narozeniny Folimanky Blues

Publikováno 11.09.2013 v kategorii: Hudba, Ozvěna

Už se těšíte? Už máte vstupenky? Velký narozeninový koncert kapely Folimanka Blues už je za rohem. Vypukne 14. září od 18.30 v paláci Akropolis na Žižkově. Zajímaví hosté, skvělá piva, prima společnost. A hlavně Folimanka Blues v novém mezinárodním složení a v nejlepší formě. Kdoví, jestli nezahraje i nějakou novinku.. Tohle si přece nenecháte ujít.

Vaše FB
Zdroj

Bigbítová Folimanka Blues Ladislava Jakla oslaví dvacet let v Akropoli

Publikováno 11.09.2013 v kategorii: Hudba, Ozvěna

Dvacet let je na scéně pražská bigbítová skupina Folimanka Blues. Ačkoliv z původní sestavy zůstal naživu už pouze její frontman Ladislav Jakl, vždy se dokázala vrátit.

(Pokračování textu…)

Webdesign: Kabris|NET