Skutečná Liga 2016 má své vítěze
Publikováno 21.12.2016 v kategorii: Hudba, Ozvěna

V sobotu (17.12.2016) se v KD Mlejn uskutečnilo finále 12. ročníku největší hudební soutěže neprofesionálních kapel u nás Skutečná Liga. Na letošní ročník se do soutěže přihlásilo 122 kapel, ze kterých musela odborná porota vybrat pouze 5 nejlepších, které postoupí do finále.

Každým rokem je toto rozhodování těžší a těžší, jelikož se úroveň místních kapel stále zvyšuje. Nicméně se mezi všemi zúčastněnými našlo pět opravdových talentů, kteří se probojovali až do úplného finále. Jsou to kapely Cox & Vox,Sabina Ludányiová, DMG & The Funky Terrorist, Idio & Idio a Black Mercury.

O výsledcích SL2016 rozhodovala naše odborná porota, která se skládá z Lukáše Fouska, Bohumila Zatloukala, Vladimíra Zatloukala, Ladislava Jakla, Jiřího Pilaře, Jamajky Koblicové, Petra Korála, Martina Polonyie, Zdeňka Hnyka a významného hosta, který do finálové poroty dorazil až ze Spojených Států Neila Turbina bývalého člena skupiny Anthrax. Nakonec se porota rozhodla následovně:

1. Místo
IDIO&IDIO (88,75b.)

2. Místo
COX&VOX (86,75b.)

3. Místo
BLACK MERCURY (84,25b.)

4. Místo
SABINA LUDÁNYIOVÁ (81,5b.)

5. Místo
DMG&THE FUNKY TERRORIST (70,25b.)

Tímto všem finálovým a zúčastněným kapelám gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů na hudební scéně. Největší gratulace ovšem patří kapele Idio&Idio , která se dostala přes celou soutěž až do úplného finále na 1. místo. Velice se těšíme na budoucí spolupráci se všemi finalisty.

Každým rokem pořádáme i předávání cen Music Talent Awards a ani 12. ročník nebyl výjimkou. Opět všem výhercům i nominovaným gratulujeme.

MTA 2016

Muzikant roku: Pavel Bek (Charlotta)
Zpěvák roku: Jimy Cox (Cox&Vox)
Zpěvačka roku: Sabina Ludányiová
Kytara roku: Jan Lichtenberg (The Myne)
Image roku: Black Mercury
Osobnost roku: Jamajka Koblicová

Všem kapelám, partnerům, porotcům a přátelům Skutečné Ligy mnohokrát děkujeme za fantastický 12. Ročník soutěže a budeme se na vás opět těšit v příštím roce.

Krásné vánoční svátky a šťastný nový rok přeje Skutečná Liga!

Tisková Zpráva 17. 12. 2016

Webdesign: Kabris|NET