Budeme mít ještě někdy pravicového prezidenta?

Publikováno 26.07.2013 v kategorii: Jakl 4 President!, Ozvěna

To ukáže až čas. Řekl bych, že během obodobí prezidentských voleb byla možnost si „nějak“ vybrat ze dvou kandidátů, pokud tedy bychom opravdu trvali na prezidenta s liberálními myšlenkami. A tím mám na mysli Vladimíra Dlouhého a Ladislava Jakla.

(Pokračování textu…)

Moje volební sobota:

Publikováno 29.01.2013 v kategorii: Jakl 4 President!, Postřehy, Zlehka

9.30   Připomenul jsem si svůj týden starý výrok (odkud já tohle úsloví mám), který jsem pronesl na večeři tří prezidentů v polské Wisle. Na otázku jednoho z nich, zda se některého ze dvou finálových kandidátů obáváme, jsem řekl, že já se osobně velice obávám, že se prezidentem stane jeden z těchto dvou kandidátů.  A jak se později ukázalo, došla na má slova.

(Pokračování textu…)

Rozhovor prezidenta pro Magazín Práva: Třetí život Václava Klause

Publikováno 17.01.2013 v kategorii: Jakl 4 President!

Budete někde při přednáškách ve Spojených státech nebo v Brazílii myslet na to, jak si tady počíná Váš nástupce? Budete o to mít starost?

(Pokračování textu…)

Odpovědi studentovi žurnalistiky na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy

Publikováno 10.12.2012 v kategorii: Jakl 4 President!, Rozhovory

Nakonec se Vám nepodařilo nashromáždit limit 50 tisíc podpisů a na Hrad nekandidujete. Čím si tento neúspěch zpětně vysvětlujete?

Měl jsem se od začátku víc snažit. Pokud člověk nemá miliony na nájemné sběrače, je to práce ohromná, což v celém rozsahu nebylo v prvních týdnech úplně patrné.

(Pokračování textu…)

Jakl v Ústavu práva a právní vědy: Média vybírají, až pak občan volí

Publikováno 29.11.2012 v kategorii: Jakl 4 President!, Video

Video uvnitř článku.

(Pokračování textu…)

Jakl: Byl jsem moc poctivý. Měl jsem jména opsat

Publikováno 23.11.2012 v kategorii: Jakl 4 President!, Ozvěna

Tajemník prezidenta a ještě nedávno aspirant na prezidentský úřad Ladislav Jakl kroutí hlavou. Falšovat podpisy nevadí?

(Pokračování textu…)

Měl jsem mávat rukama?

Publikováno 20.11.2012 v kategorii: Jakl 4 President!, Postřehy

Mladá fronta s titulkem „Teď bych nad tím mávl rukou“ zveřejnila rozhovor s právníkem Janem Kyselou o tom, že podpisové listiny prezidentských aspirantů by se neměly posuzovat tak moc přísně.

(Pokračování textu…)

Na Hrad chce osmnáct lidí, potřebné podpisy jich získalo jedenáct

Publikováno 12.11.2012 v kategorii: Jakl 4 President!, Ozvěna

Do první přímé volby českého prezidenta se přihlásilo nejméně 18 kandidátů. Oznámilo to ministerstvo vnitra. Potřebný počet podpisů od občanů, poslanců nebo senátorů má ale podle dosavadních informací zřejmě jen 11 z nich. Lhůta pro předkládání přihlášek skončila dnes v odpoledne. Potřebné nominace nezískal například prezidentův tajemník Ladislav Jakl nebo Jan Švejnar.

(Pokračování textu…)

Česko zná všechny kandidáty na prezidenta. Jakl a Švejnar neprošli

Publikováno 08.11.2012 v kategorii: Jakl 4 President!, Ozvěna

Potřebný počet podpisů ke kandidatuře na prezidenta odevzdalo jedenáct lidí. Nechybí mezi nimi expremiéři Jan Fischer a Miloš Zeman či ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Do přímé volby naopak nezasáhnou tajemník Václava Klause Ladislav Jakl nebo ekonom Jan Švejnar. Uchazeči museli odevzdat podpisy do úterních 16 hodin.

(Pokračování textu…)

Jakl pro tn.cz: V prvním kole nikoho nepodpořím

Publikováno 08.11.2012 v kategorii: Jakl 4 President!, Rozhovory

Dobry den.
jsem david garkisch, pracuju na Nove a v TN.cz. v souvislosti s dnesni uzaverkou prihlasek „na hrad“ mam pro clanek na TN.cz oslovit nektere zajimave, ale neuspesne kandidaty na prezidenta. hned jste me napadl vy. Myslite, ze muzete odpovedet na par otazek? treba:

(Pokračování textu…)

Podpisy potřebné pro kandidaturu na Hrad nenasbíral ani Jakl

Publikováno 08.11.2012 v kategorii: Jakl 4 President!, Ozvěna

Strana svobodných občanů nebude mít v přímé prezidentské volbě svého kandidáta. Tajemník současného prezidenta Ladislav Jakl nasbíral pouze polovinu z 50 tisíc potřebných podpisů a kandidovat tak nemůže.

(Pokračování textu…)

Jakl podpisy nezískal. Měl jsem se sběru věnovat usilovněji, říká

Publikováno 08.11.2012 v kategorii: Jakl 4 President!, Ozvěna

V poslední den se do boje o Hrad s potřebnými podpisy zapojili herečka Táňa Fischerová a senátor a podnikatel Tomio Okamura. Naopak 50 tisíc podpisů nedokázali sehnat Klausův tajemník Ladislav Jakl nebo podnikatel Pavel Kořán.

(Pokračování textu…)

Ladislav Jakl se stal prezidentem

Publikováno 08.11.2012 v kategorii: Jakl 4 President!

(Pokračování textu…)

Vážení příznivci a podporovatelé, milí přátelé.

Publikováno 08.11.2012 v kategorii: Jakl 4 President!


Dnes vypršela lhůta pro sbírání podpisů na podporu prezidentské kandidatury. Požadovaného limitu padesáti tisíc podpisů se mi dosáhnout nepodařilo. Nashromáždil jsem jen něco přes polovinu tohoto počtu. Pro mne osobně z toho plyne ponaučení, že jsem se sběru měl věnovat ještě usilovněji.

Děkuji vám všem, kteří jste mi s tímto úkolem nezištně a usilovně pomáhali. Vím, že mnohé z vás to stálo pořádný kus práce a trpělivosti. Nyní někteří možná cítíte zklamání a máte pocit, že všechna ta práce byla zbytečná.

Rád bych vás ujistil, že rozhodně zbytečná nebyla a že měla smysl. Ve spolupráci s vámi všemi se podařilo prosadit mnohé naše společné myšlenky do veřejné debaty. Tyto myšlenky už v pokračujícím střetu v rámci přímé prezidentské volby zůstanou, kandidáti budou nuceni se s nimi konfrontovat a brát je na zřetel. A to vše se určitě zhodnotí i v blízké budoucnosti.

V budoucnosti v prosazování našich společných idejí svobody člověka určitě hodlám vytrvat. Rozhodně se nestáhnu do lesů ale budu nadále k dispozici v naší snaze zastavit socialismus, zastavit bruselskou centralizaci a vrátit lidem kontrolu nad svými životy.

Ladislav Jakl

Tři vzkazy

Publikováno 07.11.2012 v kategorii: Jakl 4 President!

Nesehnal jsem předepsaný počet podpisů k tomu, abych se mohl zúčastnit přímé volby prezidenta republiky. Na tuto skutečnost reaguje pochopitelně každý jinak.

(Pokračování textu…)

Mým příznivcům!

Publikováno 05.11.2012 v kategorii: Jakl 4 President!

Jsou chvíle, které rozhodují. A jedna z nich právě nastala. Na sbírání podpisů, které by mi umožnily účastnit se dění kolem přímé volby prezidenta, zbývá už jen týden a podpisů pořád chybí hodně. Děkuji všem, kdo se o sbírání zasloužili.

Teď je však třeba sebrat síly a ještě zabrat. Nestačí pouze oslovit lidi ve svém blízkém okolí, nestačí pouze šířit petici po internetu. Tak se získávají stovky podpisů, nikoli desítky tisíc. Rozhoduje jediná metoda: schopnost jít ven do ulic a tam oslovovat cizí náhodné lidi. Je to metoda náročná, ale bez ní vůbec není možné požadované cifry dosáhnout. Aby se stihly podpisy zpracovat, musejí být doručeny do konce října. To je za sedm dní.

Prosím proto všechny své příznivce, podporovatele a přátele, aby zkusili vzít archy a v posledních dnech vyjít ven mezi lidi. Je to poslední šance, jak nechat naše společné ideje zaznít při vlastní prezidentské kampani.

Děkuji vám, Ladislav Jakl.

Novoroční projev prezidenta České republiky Ladislava Jakla

Publikováno 05.11.2012 v kategorii: Jakl 4 President!, Video

Petice pro Ladislava Jakla

Publikováno 05.11.2012 v kategorii: Jakl 4 President!

plakát | Ladislav Jakl

Petiční arch ke stažení + seznam míst, kde je možné petici podepsat.

(Pokračování textu…)

Ladislav Jakl: Vzkříšení ODS si volič už nemusí všimnout

Publikováno 05.11.2012 v kategorii: Jakl 4 President!, Ozvěna

Jak vnímá žurnalista a tajemník Hradu mediální kauzu Radka Johna? Co se mu nelíbí na ODS a současné vládě? Čeká nás stejná  krize jako například Řecko a Itálii? Stane se Ladislav Jakl jedním z kanidátů na prezidenta?

(Pokračování textu…)

Jakl vs. Sobotka jediní dva kandidáti pravice. Nebo ne?

Publikováno 05.11.2012 v kategorii: Jakl 4 President!, Ozvěna, Video

Obrázek prý řekne více než tisíc slov. Pohyblivé obrázky v normě PAL přinášejí 25 obrázků za sekundu. Zpracoval jsem dvě devítiminutová videa ke dvěma prezidentským kandidátům. Pokud je to s těmi tisíci slovy pravda, tak tyto dvě videa mají hodnotu 15833 normostran textu. Jedná se tedy přibližně o 10 knih velikosti Bible.

(Pokračování textu…)

Radikál Vandas a diplomat Karas vzdali boj o Hrad, Jakl loví poslance

Publikováno 05.11.2012 v kategorii: Jakl 4 President!, Ozvěna

Předseda radikální Dělnické strany sociální spravedlnosti Tomáš Vandas vzdal sběr podpisů pod svou prezidentskou kandidaturu. Stěžuje si na nerovnost parlamentních a neparlamentních kandidátů. Další uchazeč Ladislav Jakl začal lovit podpisy mezi poslanci. Během dne oznámil konec sběru podpisů i diplomat Jiří Karas.

(Pokračování textu…)

Buď Hrad, nebo pivovar. Prezidentská kandidatura Ladislava Jakla prý není žádná recese

Publikováno 05.11.2012 v kategorii: Jakl 4 President!, Rozhovory

Od chvíle, kdy vznikl „prezidentský“ rozhovor s Ladislavem Jaklem ve Svatováclavské vinici na Pražském hradě, se tajemník Václava Klause několikrát výrazně připomněl. Přímo při jedné z debat prezidentských kandidátů si například svlékl sako a košili, aby se ukázal v modrém triku s emblémem Evropské unie vyvedeným do známého symbolu kosočtverce.

(Pokračování textu…)

President Ladislav Jakl annouces that Czech Republic leaves EU

Publikováno 31.10.2012 v kategorii: Jakl 4 President!, Video

Tomáš Haas: Proč je Ladislav Jakl mým kandidátem

Publikováno 31.10.2012 v kategorii: Jakl 4 President!, Ozvěna

Ladislav Jakl je jediným kandidátem na prezidentský úřad, který se nebojí otevírat témata, kterým se ostatní kandidáti opatrně vyhýbají.

(Pokračování textu…)

Slovenská televize o Novoročním projevu Ladislava Jakla

Publikováno 31.10.2012 v kategorii: Jakl 4 President!, Ozvěna, Video

Desiatky ľudí demonštrovali v centre Prahy proti Európskej únii. Podľa protestujúcich úradníci v Bruseli členské krajiny 27-mičky výrazne zadlžujú a ekonomicky oslabujú. Negatíva únie vraj potom prekračujú jej výhody. Protest sledoval aj náš pražský spolupracovník David Vozdecký.

(Pokračování textu…)

Webdesign: Kabris|NET