HansPaulka, svět sám o sobě

Publikováno 22.06.2018 v kategorii: Zlehka
Dál už si to nepamatuju, ale takhle o Hanspaulce na začátku 80. let zpívala dejvická kapela Drevokocúr, a v tom posměchu nebylo možné přeslechnout i velký kus závisti a možná i úcty.

(Pokračování textu…)

Zvíře, které by mělo být přísně chráněné

Publikováno 11.04.2018 v kategorii: Zlehka
Některých zvířat je ažaž. Třeba divokých prasat. Těch by se mělo střílet třikrát víc, než myslivci stíhají. Ale pak jsou zvířata tuze vzácná, ba skoro vyhynulá. A ta si zaslouží naši ochranu, protože bez nich bude svět chudší.

(Pokračování textu…)

Vítejte v Bělorusku!

Publikováno 29.03.2018 v kategorii: Zlehka
Prý nás nikdo netahá na východ. Prý je člověk, který prosazuje naši orientaci na východ, cosi jako yetti: všichni o něm mluví, ale nikdo ho neviděl. Není to pravda. Takoví lidé opravdu existují. A dokonce mají moc. Vládnou času.

(Pokračování textu…)

Bez systému práce s mládeží to nepůjde

Publikováno 02.03.2018 v kategorii: Zlehka

Je načase se vážně zamyslet. Ano, je pravdou, že ti nejlepší Češi na nějaký ten úspěch přeci jen dosáhnou. Ale aby takové úspěchy nebyly jen náhodnými, bez propracovaného systému práce s mládeží to dál už nepůjde.

(Pokračování textu…)

Dvojí kvalita piva

Publikováno 06.02.2018 v kategorii: Pivo, Zlehka

Představte si, že vlastníte malý pivovar. Někde na venkově, třeba ve statku na samotě. Svou produkci prodáváte do hospody v Dolní Lhotě a do hospody v Horní Lhotě.

(Pokračování textu…)

Dlouhé vedení Ladislava Jakla

Publikováno 30.10.2017 v kategorii: Zlehka
Čtyřiadvacet minut trval duel na internetové televizi DVTV mezi Hanou Marvanovou a Ladislavem Jaklem o budoucnosti Českého rozhlasu a České televize (https://youtu.be/pELBBC4AE_s). Ten si může pustit každý.

(Pokračování textu…)

Migrační krize: buďme více solidární

Publikováno 13.06.2017 v kategorii: Zlehka
Předseda Evropských lidových komisařů Juncker žaluje na Českou republiku, že ta nechce přijímat nelegální přistěhovalce. To bychom neměli brát na lehkou váhu.

(Pokračování textu…)

Multikulturní výchovu? Ano!

Publikováno 02.06.2017 v kategorii: Zlehka
Část veřejnosti se ostře staví proti zavádění multikulturní výchovy například na školách. Možná je její postoj příliš unáhlený. S předsudky je přece třeba bojovat.

(Pokračování textu…)

Dejme té zklamané Hillary aspoň nějakou medaili

Publikováno 14.11.2016 v kategorii: Zlehka
Kdo se ošklivě vyjadřuje o demokraticky zvoleném americkém prezidentovi, musí být Putinovým agentem. Dobře si těch Trumpových nenávistníků všímejte, nenávidí západní demokracii, určitě je platí Rusko.

(Pokračování textu…)

Je suis Vácha a Koubek!

Publikováno 05.10.2016 v kategorii: Zlehka
Sama nebesa se otřásají nad tou hrůzou. Zasedá Valné shromáždění OSN i Evropská komise. Český parlament zřizuje vyšetřovací komisi. No, to zas ne, ale když se člověk podívá do pohoršených médií, skoro by takový pocit měl. A co tak strašlivého se stalo? Dva sportovci se pohrdlivě vyjádřili o rozhodčí, která jim svou chybou zkazila zápas a obrala je o cenné body.

(Pokračování textu…)

Užijme si spolu den bez chodců a cyklistů!

Publikováno 22.09.2016 v kategorii: Zlehka

Velkolepým způsobem oslaví česká města ve čtvrtek 29. září Mezinárodní den bez chůze a cyklistiky.

(Pokračování textu…)

BrEXIT

Publikováno 15.06.2016 v kategorii: Zlehka

brexit

Velehnízdo bruselských čápů

Publikováno 29.03.2016 v kategorii: Zlehka

Proč vznikají mezinárodní organizace? Protože existují veřejné statky na nadnárodní úrovni. Proto existují kolektivní smlouvy o bezpečnosti, volném obchodu, vodní dopravě, dálkové infrastruktuře, energetice, kde hranice nehrají roli.

(Pokračování textu…)

Zimní čas neexistuje. Jen náš, anebo běloruský

Publikováno 24.03.2016 v kategorii: Zlehka

A je to tu zas. Zase si lupiči času přijdou pro jednu hodinu našeho života. Nedají s tím pokoj a nedají. Tak já taky nedám. A jsem tu zas se svou každoroční filipikou.

(Pokračování textu…)

V čem Zeman u havlistů pochybil

Publikováno 17.02.2016 v kategorii: Zlehka

Dlouhé dny jsem si lámal hlavu, co se tak nelíbilo naší havlistické mediální a politické frontě na Zemanově výroku s kalašnikovem.

(Pokračování textu…)

Můj coming out: Zelení aktivisté mě inspirovali

Publikováno 12.02.2016 v kategorii: Zlehka

Po mnoho let bývali pro mě zelení aktivisté jen moderní verzí Polpotovců, svrabem na těle jinak zdravé civilizace. Mým neoblíbenějším čtením antimeloun.cz, nejhorší nadávkou ekofanatik. Ale prozřel jsem.

(Pokračování textu…)

Vánoční poselství o vině

Publikováno 17.12.2015 v kategorii: Zlehka

Indiánský kmen Kamenných bobrů čítá šest (!) evidovaných příslušníků, včetně jedné studentky sociální ekologie na zbytečné kalifornské škole, Indiánky z přesvědčení.

(Pokračování textu…)

FEJETON: Ještě někdo potřebuje sexuální asistentku?

Publikováno 18.11.2015 v kategorii: Zlehka

Tak nám zavedli sexuální asistentky. Pro postižené spoluobčany. Asistentky pomůžou radou, povzbuzením, popřípadě vykonáním soulože. Bude je dotyčným „klientům“ poskytovat prostřednictvím dotované neziskové organizace stát, přičemž si neziskové erotické pracovnice smějí říci do 1200 za hodinu.

(Pokračování textu…)

Žádný zimní čas neexistuje!

Publikováno 30.10.2015 v kategorii: Postřehy, Zlehka

Dva naše nejčtenější zpravodajské servery vydaly minulý týden zprávu s titulkem, že právě přecházíme na zimní čas. Dnes ČTK vydala zprávu o debatě v Eurolamentu na téma „střídání letního a zimního času.“ Jak u blbejch.

(Pokračování textu…)

V Sýrii mají opoziční smlouvu. A bojují tam o alkohol.

Publikováno 12.10.2015 v kategorii: Zlehka

Vy to nevíte? Že v Sýrii momentálně funguje opoziční smlouva? Tak to asi špatně čtete naše média a nekoukáte na zprávy v televizi.

(Pokračování textu…)

Marie Bastlová z Hospodářských novin: hájí svými články vlastní propletenec firem?

Publikováno 18.06.2015 v kategorii: Hrubá záplata, Zlehka

A stíhá toho hodně, jen se podívejte. A na kolika podniká místech! Hotová chobotnice. A kde všude bydlí! Jen se koukněte.

(Pokračování textu…)

Konspirační teorie. Někdy zlé, jindy hodné

Publikováno 14.05.2015 v kategorii: Zlehka

Určitě znáte kouzelný neologismus „mašíbl“. Kdo to jsou mašíblové? Magoři, šílenci a blbové. Takto natvrdo to vypadá neesteticky, zatímco slovo mašíbl má svou eleganci.

(Pokračování textu…)

Neexistuje žádný zimní čas. Jen náš, nebo ukrajinský

Publikováno 24.03.2015 v kategorii: Zlehka

Naši zástupci v „Evropském parlamentu“ záslužně otevřeli opomíjené, ale docela důležité téma, které se na rozdíl od těch hlasitěji přetřásaných skutečně týká nás všech. Chtějí dosáhnout zrušení  každopůlročního „šibování“ s časem o hodinu tam a zpět. Ale dopouštějí se přitom jednoho velikého omylu.

(Pokračování textu…)

Naše vláda pošlapává náboženské svobody

Publikováno 09.03.2015 v kategorii: Zlehka

Náboženská svoboda je jednou ze základních svobod, v našem civilizačním okruhu ji obvykle považujeme za garantovanou. Lidé mohou praktikovat svou víru často velmi odlišnou od těch hlavních, tradičních, státotvorných či většinových.

(Pokračování textu…)

Pomočit a zapálit

Publikováno 05.02.2015 v kategorii: Zlehka

V neděli to bude deset let, co navždy odešel nejlepší kamarád Zdeněk, který proslul mnoha originálními hláškami, jedna z nich byla velmi podobna mému dnešnímu titulku. Mne k němu ale vedla vzpomínka mnohem mladšího data, totiž na minulý víkend.

(Pokračování textu…)

Webdesign: Kabris|NET