Prezidentovi muži Jakl a Hájek vtipkují na účet zesnulého prezidenta Havla
Publikováno 24.10.2012 v kategorii: Jakl President!, Ozvěna

Ladislav Jakl, kandidát na prezidenta a současný tajemník Václava Klause, už má za sebou první novoroční projev v pozici hlavy státu. Fiktivní. V něm na serveru YouTube.com oznámil, že Česká republika vystoupila z Evropské unie.

Prezidentský kandidát Ladislav Jakl zveřejnil na internetu „novoroční projev“, ve kterém oznamuje vystoupení České republiky z Evropské unie. Členství v EU podle něj přináší zemi „více škody než užitku“.

Jakl je kandidátem Strany svobodných občanů, která na sobotu organizuje manifestaci za osamostatnění ČR od unie.

„Dnes dopoledne jsem poslal jménem České republiky dopis předsedovi Evropské rady, že Česká republika dnešním dnem vystupuje z Evropské unie a stává se opět nezávislým, svobodným státem,“ říká Jakl na videu, zveřejněném na serveru Youtube.com.

Česko je podle něj připraveno ke spolupráci s kýmkoli, ale pouze za vzájemně výhodných podmínek. „Čas bruselského diktátu skončil,“ dodává Jakl v závěru projevu.

Uchazeč o křeslo hlavy státu v úvodu videa parafrázuje první polistopadový novoroční projev prezidenta Václava Havla.

„Ne, Evropská unie nevzkvétá. Evropská unie není prostorem spolupráce a harmonie, ale prostorem rostoucího společenského napětí mezi sociálními vrstvami i národy,“ uvádí Jakl v úvodu svého projevu. Na internetu existují dvě verze – úplná a zkrácená.

Strana svobodných občanů je známá rezervovaným postojem k EU. Strana na sobotu organizuje do Prahy demonstraci za svobodu České republiky.

„Opět si připomeneme den osamostatnění státu od Rakouska-Uherska a vyhlášení svrchovaného Česko-Slovenska v roce 1918 a vyslovíme se pro osamostatnění České republiky od Evropské unie,“ sdělila ČTK mediální zástupkyně Svobodných Tereza Melišová.

Na Havlův účet vtipkuje i Hájek

Jakl je tajemníkem současného prezidenta Václava Klause, který také podepsal petici za Jaklovu kandidaturu. Zatím ale není jisté, zda už získal 50 000 podpisů, které jsou k reálné účasti v prezidentské přímé volbě potřeba.

Tajemník prezidenta Klause není jediným, kdo vtipkuje na účet Václava Havla. Klausův vicekancléř Petr Hájek údajně ve své nové knize Smrt v sametu označil zesnulého prezidenta za „nástroj lži a nenávisti“, teoretického moralistu bez morálních skrupulí.

Zdroj

Webdesign: Kabris|NET