3/2022
Recept na dobré pivo? Zavřete pivovar!
Publikováno 27.04.2022 v kategorii: Pivo, Publikované články

logo_ppeJestli se v tomhle brodí Maďaři, tak je jim co závidět. Ležák Patriot značky Uherský Brod totiž vyhrál třetí základní kolo letošního ročníku První pivní extraligy. A není to jeho jediný úspěch z poslední doby – na sklonku loňského roku vyhrál česko-slovenské „federální“ Superfinále. Co na tom, že pivovar jeho čínští majitelé před časem zavřeli a že piva této značky se vyrábějí v pivovaru Černá Hora. Zřejmě dobrá receptura a dobré provedení.

Nejdřív je ale třeba pro dějiny zaznamenat, že pivonošky Markéta a nově Martina nanosily na stůl všech 88 vzorků v kosmickém čase sedm minut a jedna vteřina. Jestli se budou ještě chvíli zlepšovat, patrně se dostanou do záporných hodnot, což bychom jistě hodnotili kladně.

Maďarského vlastence do semifinále doprovodí Světlý ležák od Bernarda, Patron pivovaru Gambrinus, a světlý ležák Vévoda. Úroveň postupujících byla slušná, ale pro postup až do finále to chce ještě trochu lepší výkony.

Zato od šestého do devátého místa šlo vesměs o kousky dost fádní. Jeden z degustérů se (jistěže neadresně) nechal unést situací k výroku „vždyť tam není žádnej chmel“, na což další z členů komise reagoval „víš, jak je drahej?“

Dva poslední vzorky – Světlý ležák Žatec a 11 světlý ležák Tambor – dokonce vykazovaly velmi patrné senzorické vady. U Žatce šlo nejspíše o historicky poslední várku, neboť se tenhle pivovar v srdci chmelařství stal další obětí zuřivého boje s virem. A padesát šest bodů Tamborových, to fakt není nic ke chlubení.

Uvidíme, co nám přinesou příští kola.

Výsledky 3. základního kola PPE 2022:

1. Patriot Uherský Brod 32
2. Světlý ležák Bernard 34
3.-4. Patron Gambrinus 35
3.-4. Světlý ležák Vévoda 35
5. Premium Holba 36
6.-8. Světlý ležák Samson 39
6.-8. 12 Ležák Konrad 39
6.-8. Original Premium Rebel 39
9. Benedikt 12 Opat 44
10. Světlý ležák Žatec 50
11. 11 Světlý ležák Tambor 56

L. J.

Zdroj

Webdesign: Kabris|NET