Kdo všechno poskytuje rozhovor Sputniku?
Publikováno 19.12.2023 v kategorii: Ozvěna

Jak už jsme nedávno psali, web a telegramový účet „neČT24“ je projektem ruské státní agentury Sputnik. Web agentury byl blokován na základě mimořádného opatření, dosud ho blokují někteří poskytovatelé internetu nebo před vstupem varují uživatele. Zdá se, že Ruskem vlastněné médium nevadí poslancům a kandidátům SPD, KSČM i Trikolory. Ti mu rádi sdílejí své názory, poslankyně SPD Karla Maříková dokonce statusy Sputniku kopíruje a vydává za své.

„Kateřina Konečná v rozhovoru pro Sputnik, který je nástrojem ruské válečné propagandy vedené proti ČR, mluví o míru. Pokud by Konečná byla občankou RF a ne trojským koněm Putina v ČR a EU, za slova o míru by ji milovaný Putinův režim poslal do vězení za diskreditaci ruské armády,“ připomíná analytik Roman Máca.

Ladislav Jakl zase mluvil o propagandě, nemyslel však překvapivě tu ruskou. „Mediální manažeři musí cítit tlak… To je může přimět alespoň maličko korigovat svou jednostrannou propagandu,“ řekl Ladislav Jakl směrem k České televizi. „Řekl to pro ruský Sputnik člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ladislav Jakl. Sputnik je propagandistickým nástrojem Putinova totalitního a fašistického režimu, který zavedl tvrdou cenzuru a vraždí a vězní novináře a opozici,“ nastínil paradox Máca.

Analytik Roman Máca rovněž upozornil, že Petr Mach krátce po zvolení lídrem kandidátky SPD a Trikolory poskytl rozhovor ruskému propagandistickému webu Sputnik. „Poskytl již Petr Mach jako lídr SPD pro volby do Evropského parlamentu rozhovor ruskému Sputniku? Samozřejmě že ano. Bez poskytování rozhovorů Kremlem řízené ruské válečné propagandě pracující proti České republice žádný “vlastenecký” kandidát SPD být nemůže. To je jasná věc,“ glosuje Máca.

Zdroj

Webdesign: Kabris|NET