Copak boeing. Ale kam se ztratilo 30 miliónů Malajců?
Publikováno 19.03.2014 v kategorii: Zlehka

V Malajsii jsem byl. Není to tak dávno, ani ne dva roky. Civilizovaná, bohatá a velmi umírněně muslimská země. Půlka je jí na pevnině, půlka na severní části ostrova Borneo. Tam se mi líbilo nejvíc, protože tam mají orangutany. Teda jestli člověk pochází z opice (což si nemyslím), pak já musím pocházet z tohohle lidoopa. Podoba je přece jasná. Kromě orangutanů tam ale tehdy žilo ještě asi třicet milionů Malajců, fakt jsem je tam viděl. Jenže se všichni někam ztratili.

Teď mají v Malajsii starosti, říkají v televizi. Že prý se jim ztratilo letadlo. To asi není téma k žertování, je to pro všechny blízké určitě hrozná tragédie. Je mi ale divné, že nikomu není divné, že už před tím letadlem se muselo někam ztratit i těch 30 milionů Malajců. A místo nich přišel úplně jiný národ: Malajsijci. Proto také letadlo nebylo malajské, ale najednou zničehonic malajsijské. Kuala Lumpur najednou už není malajské hlavní město, ale město malajsijské. I letecká společnost je malajsijská. Vymazání Malajců bylo úplné a dokonalé, alespoň v našich médiích.

O budoucnost by se pomalu měla začít bát sousední čtvrtmiliarda Indonésanů. Co když se odněkud vynoří jacísi Indonésijci a naženou Indonésany do moře? Jáva se rázem stane z ostrova indonéského ostrovem indonésijským. Třást se ale můžou i jinde. Třeba abchazská údolí se přes noc mohou stát údolími abcházijskými. To by dopadla ještě hůř, než když je Gruzínec Stalin přilepil ke Gruzii. Nebo slavní andaluští koně budou nahrazeni koňmi andalusijskými, což určitě nebude žádné ušlechtilé plemeno.

Možná ale jen spouštím zbytečnou paniku a k tomu nahrazení došlo jen v našich novinách a televizích. To se stane lehce, když včera vylíhlý novinář přijde do styku se jménem, které v životě neslyšel. Tak s ním gramaticky zachází podle svého, dávnou historií Malajců a malajského národa nedotčen.

Ale vlastně i pokud je realitou ten černý scénář a Malajci byli opravdu nahrazeni neznámým kmenem Malajsijců létajících malajsijskými letadly, mohlo být ještě hůř. Lepší Malajsijci než majdanovci.

Zdroj

Webdesign: Kabris|NET