Můj coming out: Zelení aktivisté mě inspirovali
Publikováno 12.02.2016 v kategorii: Zlehka

Po mnoho let bývali pro mě zelení aktivisté jen moderní verzí Polpotovců, svrabem na těle jinak zdravé civilizace. Mým neoblíbenějším čtením antimeloun.cz, nejhorší nadávkou ekofanatik. Ale prozřel jsem.

Zelení. Ano, ti, co vědí lépe než my, jak máme žít, a proto nás láskyplně zahrnují svými příkazy a zákazy. Nic horšího jsem na politické mapě ani ve společenské debatě nezažil. Aspoň tak jsem to vnímal. Než mi to konečně sepnulo. A už to nebudu skrývat.

Dlouhá léta jsem si lámal hlavu nad tím, jak mohu vhozením petky do správného předraženého kontejneru a tedy zvýšením zisku některých firem, či zhasnutím žárovky a tedy snížením zisku jiných firem zachránit Sluneční soustavu před zmrznutím či upečením. Kouzelná odpověď je jednoduchá. Zní předběžná opatrnost. Co ta petka či žárovka udělá se Sluneční soustavou, sice nevíme, ale co kdyby. Co kdyby zrovna zde byl klíč k záchraně či zničení naší Galaxie. To je ono!

Sice zrovna nemrzneme ani se nepečeme, ale když nebudeme předběžně opatrní, můžeme za pár set let mrznout a péci se zároveň, oceány vyschnou a zároveň nás zaplaví a bude s námi amen. Protože jsme včas, ještě před katastrofou neudělali ta správná opatření. Sice nevíme, co bude za pár set let, ale vyloučit katastrofu dnes přece nemůžeme!

Jsem Zeleným vděčný za tuto jejich inspiraci. Jsem rád, že svůj argument házejí do tváře všem skeptikům a cynikům, kteří tvrdí, že se nic neděje a není třeba se vzrušovat. Že k nám žádné proudy Arabů nesměřují a není nutno burcovat veřejnost a vyzývat státní instituce, aby konaly včas. Předběžná opatrnost přece velí dát si zámek na dveře ještě dříve, než bude vetřelec už uvnitř, když už je trochu pozdě. Zelení, jejichž heslem je láska, jistě mezi prvními chápou, že zámek na dveře nedáváme z nenávisti k tomu, co je venku, ale z lásky k tomu, co je uvnitř.

Podceňovaní Zelení správně říkají, že hloupé řeči o tom, jak v naší republice žádné problémy s ilegálními přistěhovalci zatím nemáme, že přece muslimská ghetta u nás nevidíme, jsou projevem neprozíravosti a neopatrnosti. Že konat je třeba ihned. Už dnes je třeba začít chránit Galaxii, Sluneční soustavu, planetu Zemi a českou společnost. Ne až tehdy, až budeme mrznout nebo se péci.

A nejen to. Zelení burcují veřejnost z lhostejnosti i ve věci násilného útoku na jeden klub. A to je zcela správné. Bylo by projevem slepoty a hluchoty tvrdit, že se nás to netýká, že klub Bataclan, kde arabští ozbrojenci surově postříleli stovku nevinných návštěvníků, je až kdesi v Paříži. Když nebudeme reagovat na násilí včas, mohou to udělat zítra i u nás.

Milí Zelení, omlouvám se za ta léta nepřízně. Našel jsem u vás velkou inspiraci pro dnešní dny.

Zdroj

Webdesign: Kabris|NET