Tati děkuju. Tvůj Láďa

Publikováno 07.02.2024 v kategorii: Soukromí

Tak odchází náš starý dobrý svět

Publikováno 02.01.2023 v kategorii: Soukromí

Benedikt-2-upravene

Smuteční proslov L. J. při rozloučení s Martinem Košíčkem, 12. 6. 2020, Velká obřadní síň, Olšanské hřbitovy

Publikováno 17.06.2020 v kategorii: Soukromí

Život není samozřejmost.
Milá Heleno, milá Heleno, milá Markéto, milí všichni.
Martine, kamaráde.

(Pokračování textu…)

Když odchází mládí

Publikováno 21.11.2014 v kategorii: Soukromí

Poslední zbytky někdejšího Chebského pivovaru jdou nenávratně k zemi. Pokoj jeho duši.

Za pozůstalé: L. J.

Pozdrav místo epilogu, epilog místo pozdravu

Publikováno 12.09.2014 v kategorii: Soukromí

Poděkovali jsme paní Markétě, hostitelce z Bethesdy, za všechnu péči, pošlapali centrum hlavního města USA, pozdravili staré sídlo Bílého muže z Washingtonu, vypili pár posledních piv a v poněkud rizikový den 11. září jsme odvážně odletěli do vlasti. Zdá se, že tady je vše při starém.

Láďa 23

Pozdrav z výletu skoro poslední

Publikováno 11.09.2014 v kategorii: Soukromí

Přes malebné Apalačské pohoří dojeli jsme přes několik těch místních malicherných států do předměstí Washingonu Bethesdy, startu a cíle letošní Velké cesty. 20 dnů, na 190 různých poctivě degustovaných piv, 16 pivovarů, 9 vysokohorských výstupů, dva sestupy kaňonovité, 1 ztracený kufr, najeto 13 994 km. Bylo mi ctí, Honzo Šuráni, Petře Hrkale a Jirko Jonáši. Laťka je od nynějška tuze vysoko.

Láďa 22

Pozdrav z výletu 21

Publikováno 10.09.2014 v kategorii: Soukromí

Hlášení: během naší dnešní cesty se nic mimořádného nestalo. Jen jsme projeli kukuřicí a lesy států Missouri, Illinois, Indiana a Kentucky. Cincinnati už je v Ohiu, ale jeho předměstí za řekou je ještě kentucké. A v něm hned vedle hotelu ohromný megastore s alkoholem. A v něm – správně, nový pivovar, nazvaný na počest naší čtveřice Osm kulí. Ochutnali jsme vše, nakoupili v megastoru a měli pak krásně nakoupíno.

Láďa 21

Pozdrav z výletu 20

Publikováno 09.09.2014 v kategorii: Soukromí

Tož vyjeli jsme na východ. Celý den východní Colorado a kompletní Kansas. Stovky kilometrů zoufalého Vidlákova, sbohem Divoký Západe. Kansas City, město, kde hranice s Missouri běží cak cik mezi baráky. Hotel v Kansasu, pivovarský dům Martin City na stejné ulici už v Missouri. A výborný!

Láďa 20b

Pozdrav z výletu 19

Publikováno 08.09.2014 v kategorii: Soukromí

Tak jsme přejeli všech 11 coloradských hřbetů, ale na ten dvanáctý jsme museli vyšplhat. Španělské štíty a z nich horu Cuchara, takových 3500 m. Alibi poskytla blížící se bouře, tak jsme se kousek pod vrcholem otočili a zdrhli. Nastalo bloudění po kamenitých cestách, načež vynoření z Trinidadu. A tam – nebudete věřit – 10 dnů nový pivovar Dodgeton Creek. Báječní majitelé, nejlepší setkání roku. Noční cesta do zakopané díry La Junta. Dobrou.

Láďa 19

Pozdrav z výletu 18

Publikováno 07.09.2014 v kategorii: Soukromí

A vyjeli jsme zas do divokého westernového safari. První auto míjíme po třech hodinách. A ty bláznivé kaňony, jestli pojedeš zas k nim, zabiju tě. Pak zas Arizona a indiánské bordýlky kolem čtyřstátí. V Coloradu domorodé zmatky, pak však Durango a místní parostrojní pivovar. Neřehtej furt!

Láďa 18

Pozdrav z výletu 17

Publikováno 06.09.2014 v kategorii: Soukromí

Přejeli jsme na jih Arizony a navštívili profláknutý Grand Canyon. Před deseti lety jsem ho seběhl dolů i nahoru v jednom dni, při teplotě 44 st., v sandálech a jen s okurkou v igelitce. Vnímavý pozorovatel by oproti dnešku těch pět rozdílů asi našel. Pak jsme se pokoušeli probít zpět do Utahu, ale spadané kamení na cestě nás donutilo k veliké objížďce indiánskou rezervací. Zapili jsme hranici 10 tisíc ujetých kilometrů, přejeli hráz ohromné Powellovy přehrady a vrhli se do snad dosud nejdivočejších pustin. Příšerné srázy, serpentiny, převisy, setmělo se a pak na jednom vyschlém brodu auto vylítlo do vzduchu a málem se rozlomilo. Po obhlídce spodku jsme už opatrněji pokračovali až k přívozu Bulldog, kde zapíjíme přežité drama.

Láďa 17

Zpráva z výletu 16

Publikováno 06.09.2014 v kategorii: Soukromí

Vyrazili jsme z nevadského Bakeru, přejeli celý jihozápad Utahu a skončili v Jacobs Lake v Arizoně. Divoké suché pláně a horské hřbety bez živáčka. Míjíme jedno auto za hodinu. Pak kaňon Bryce s tvary tak neslušnými, že by měl být mládeži nepřístupný. Nocujeme v chatce v horských lesích a dopíjíme zásoby.

Láďa 16

Pozdrav z výletu 15

Publikováno 04.09.2014 v kategorii: Soukromí

Dnes jsme přejeli skoro celou Nevadu. Pouště, vyprahlé skály, ohromná pustá údolí. Cestou jediné městečko: Ely. A pak výstup na mamuta Wheeler Peak, jen 18 m pod čtyřmi tisíci. Část výpravy ale zabloudila a místo vrcholu objevila neznámé jezero. Spíme v naprosté díře Baker. Ale mají tu hospodu a v ní: pivo našeho kamaráda Steva Ruby Moutains! Bacha, za dveřma nějakej had.

Láďa 15

Pozdrav z výletu 14

Publikováno 03.09.2014 v kategorii: Soukromí

Vystartovali jsme od jezera Tahoe až k průsmyku Sonora. Odtud jsme zdolali dosud neobjevenou horu s výškou 3292 m a pojmenovali ji ne jako Alexander po sobě, ale jako již dříve mnoho amerických hor jedním krásným českým slovem. Pak úžasnou divočinou kolem slavného jezera Mono a hory Dana v Yosemite (která je už deset let mým výškovým rekordem – 3978 m) do Nevady. Pouště, hory a nekonečné výhledy. A tady v beznadějně zapadlé Tonopah naproti motelu 4 dny nový pivovar. A dobrý!

Láďa 14

Pozdrav z výletu 13

Publikováno 02.09.2014 v kategorii: Soukromí

BSEG – název, který už neplatí. I když se o horolezkyních říká, že některé jsou schopny dosáhnout vrcholu už v základním táboře, my jsme se dosud hrdě nazývali Before Summit Ending Group – skupina končící vždy před vrcholem. Dnes jsme ale všichni ve vedru vylezli na třítisícovku Hromová hora v pohoří Sierra Nevada a dokonce se vrátili živí. Dorazil nás až pivovar South Lake Tahoe Brw., jednoznačně nejhorší z dosud navštívených.

Láďa 13

Pozdrav z výletu 12

Publikováno 01.09.2014 v kategorii: Soukromí

A dnes divokými stržemi k Red Bluffu a dál 140 mil serpentinami horskou pustinou. A pak všechno veliké. Sekvojové háje, pivovar ve Fort Bragg, Mendocino a tamní free život, slavné vinice kolem Boonville, tam i úžasný pivovar Anderson. Načež Santa Rosa, divočina v divokých autech v ulicích a pivovar Ruská řeka. U nás jdou děti do školy a já bych prosil jeden stout.

Láďa 12

Pozdrav z výletu 11

Publikováno 31.08.2014 v kategorii: Soukromí

Z Bendu na jih až k velkému divu Ameriky – Kráterovému jezeru. Ohromná sopka a v jejím jícnu jezero snad 15 x 10 km. Už před 12 lety jsem na to zíral jak puk. Pak kolem jezer a vodopádu Klamath šup do Kalifornie. Tam široširá sopečná pustina Lava Bed a pak už národní park Lassen se sopkou Lassen Peak. Jen o chlup jsme ji celou nevylezli, ale nahoře ve výšce hrozný vichr a my jen v tílku. Cestou smog od velikých lesních požárů, ale tady v díře Mineral hvězdnaté nebe a skvělá piva.

Láďa 11

Pozdrav z výletu 10

Publikováno 30.08.2014 v kategorii: Soukromí

Jižní sestra konečně deflorována – beze mne. Po včerejšku zničen, zbaběle jsem zůstal v Bendu studovat domorodé zvyky, zatímco statečný zbytek výpravy zdolal vrchol sopky South Sister. Odměna pro všechny byla vizita super pivovaru Deschutes. Byli jsme tu před 12 i 6 lety a je vždy třikrát větší a lepší. Milý sládek Brian Faivre se nám věnoval morálně i hmotně. Kéž by se jim porouchala ta klimatizace!

Láďa 10

Pozdrav z výletu 9

Publikováno 29.08.2014 v kategorii: Soukromí

A z Portlandu hned ráno na nejvyšší horu Oregonu, sopku Mt. Hood. Před šesti lety jsem ji zdolal ze severovýchodu, dnes z jihovýchodu. Rozdílů bylo víc. V kondici i v tom hnusném sopečném prachu stylu krok vpřed, dva kroky vzad. Fuj. Ve městě Bend, podle mě snad nejpivnějším městě světa, přišla odměna v podobě úžasné hospody pivovaru 10Sudů. Zdejší pšeničná IPA se mezi dosud zhruba stovkou oddegustovaných piv ujala vedení.

Láďa 9

Pozdrav z výletu 8

Publikováno 28.08.2014 v kategorii: Soukromí

Dnes naše statečná výprava zdolala sopku Mount St. Helens, která naposledy bouchla v roce 1980. Dnes to ale nehrozilo, protože má překročené emisní limity a Al Gore ji zakázal erupci na příštích 500 let. Pak přejezd přes řeku Columbia do Oregonu. Tady jsme v Portlandu prozkoumali pivovary Cascade Brewing Barrel House, Bucknam Brewery a Base Camp. Shledány bez větších závad.

Láďa  8

Pozdrav z výletu 7

Publikováno 27.08.2014 v kategorii: Soukromí

Po noci v oregonském Baker City, kde jsme večer poseděli v pivovaru Barley Brovn´s (jehož Pallet Jack IPA jsem si loni na pivním festivalu v Denveru vyhodnotil jako nejlepší), naše statečná výprava projela východní Oregon. Pak přes řeku Columbia do státu Washington, jehož divočinou jsme dorazil až k téhle slavné sopce Mt. Rainier (skoro 4500 m). Vyběhl jsem ji jak kamzík a pak vypil v Castle Rock 45 piv. No, v něčem asi malinko přeháním.

Láďa 7

Pozdrav z výletu 6

Publikováno 26.08.2014 v kategorii: Soukromí

Dnešek začal v Idaho Falls, vodopády v centru. Pak přes celé Idaho, ale nešlo minout Craters of the Moon. Sopky. Pak přes hory doly lesy kaňony a stepí k řece Snake, kde jsme zapili 5000 ujetých km. A teď pivovar Barley Browns v Baker City.

Láďa 6

Pozdrav z výletu 5

Publikováno 24.08.2014 v kategorii: Soukromí

V nouzi je i Yellowstone dobrý. Dnes malé fiasko. Plán byl zdolat 3423 m vysokou horu Mt. Wyoming. Ale po dvouhodinovém divokém velehorském safari výprava zapadla do bahna a musela se vrátit. Chtělo to náhradní program, a kousek je ten profláknutý Yellowstone, teď konkrétně Jackson Hole na hranici Grand Tettonu…

Láďa 5

Pozdrav z výletu 4

Publikováno 24.08.2014 v kategorii: Soukromí

Jakubova díra se to jmenuje. Jackson v pupku Skalistých hor ve Wyomingu. Mají tu tenhle prima pivovar Roadhouse. Pan sládek i jeho paní moc milí lidé. Pivo tu Čecha přijde draho a člověk, který za to může, tu byl zrovna náhodou zrovna včera.

Láďa 4

Pozdrav z výletu 3

Publikováno 23.08.2014 v kategorii: Soukromí

Takhle vypadá večer v bezútěšné pustině v Jižní Dakotě s příznačným názvem Badlands. Cestou sem ubývalo lidí, rovin a kukuřice, zato mohutně přibylo Divokého západu.

láďa 3

Pozdrav z vyletu 2

Publikováno 22.08.2014 v kategorii: Soukromí

Po ukrutně dlouhé jízdě z Washingtonu do Iowa City (1550 km) zdravím z místního baru Sanctuary. Kolem Mississippi je jak v tropech a tady všude samí studenti a studentky.

photo2

Pozdrav z vyletu 1.

Publikováno 21.08.2014 v kategorii: Soukromí

Zdravím čtenáře svých stránek z americké divočiny. Konkrétně z pivnice Elephant uprostřed nejkravatovějšího centra Washingtonu. Kdo uhodne některou z příštích zastávek, má u mě pivo.

photo

Jakl a Jakl na pivu

Publikováno 13.08.2014 v kategorii: Soukromí

Přesněji v občerstvení Říční terasa v chebském Poohří letos v srpnu. Díky, tati, bylo to bezva.

otec-L

Pojďte se mnou na pivo!

Publikováno 11.06.2014 v kategorii: Soukromí

V pátek a v sobotu si můžeme společně užít snad nejkrásnější pivní festival u nás. Jmenuje se Pivo na Hrad a proběhne na tzv. Střelecké cestě (mezi Belvederem a Fíkovnou) v Královské zahradě Pražského hradu. U vstupu zaplatíte 350 korun, dostanete katalog a degustační skleničku a pak už si můžete bez dalšího placení pochutnávat na nejlepších pivech, která se u nás dělají.

(Pokračování textu…)

Jakl dementuje

Publikováno 14.10.2013 v kategorii: Soukromí, Zlehka

Great American Beer FestivalMusím rozhodně odmítnout informaci z těchto stránek, že jsem se prý zúčastnil zasedání pokleslé organizace Mezinárodní měnový fond. Pravda je taková, že na tomto zasedání se pije jen Heineken, a proto jsem urychleně odletěl z Washingtonu do Denveru v Coloradu. Tam jsem se po dvou letech seriózně účastnil největšího pivního svátku na světě: Great American Beer Festival. Šest stovek mikropivovarů, dva tisice druhů piv a my, co jim krásná piva chutnají.

(Pokračování textu…)

Zdravím čtenáře svých stránek z Washingtonu, ze světové konference Mezinárodního měnového fondu.

Publikováno 11.10.2013 v kategorii: Soukromí, Zlehka

Pivo na Hrad!

Publikováno 04.06.2013 v kategorii: Soukromí

Možná si leckdo z vás myslí, že po mém odchodu z Hradu je toto posvátné místo okupováno jen becherovkou a slivovicí. Ale není tomu tak. Něco přetrvalo. Loni založený festival Pivo na Hrad má své pokračování i v nové době. A je to festival ohromný, nabídkou kvalitních piv u nás možná největší.

(Pokračování textu…)

SMS ze 7. března 2013

Publikováno 12.03.2013 v kategorii: Soukromí


Pane prezidente, bylo pro mne nejvyssi myslitelnou cti byt u Vasi prezidentske mise. Dekuji Vam za prilezitost zit tuto chvili.
Ladislav Jakl

Fotka ze starověku

Publikováno 05.03.2013 v kategorii: Soukromí

Tentokrát je to předmaturitní fotka z chebského gymnasia z roku 1978. První tři, kdo mě na ní poznají, mají u mne jako obvykle pivo.

(Pokračování textu…)

Další obrázek z pravěku

Publikováno 12.02.2013 v kategorii: Soukromí

Tentokrát je to fotka z mé třetí třídy (1968) na 4. ZDŠ v Chebu. A opět: tři první z těch, kdo mě poznají, mají u mne pivo.

(Pokračování textu…)

Fotka z pravěku

Publikováno 31.01.2013 v kategorii: Soukromí

Tohle je fotka z mé první třídy, ze 4. ZDŠ v Chebu z roku 1966. První tři, kdo mě poznají, mají u mě pivo.

L. J.

(Pokračování textu…)

Honza Chalupský zemřel

Publikováno 12.12.2012 v kategorii: Hudba, Soukromí

Po rychlé a hnusné nemoci, hnusné i proto, že o ní léta nikdo nevěděl, umřel ve čtvrtek náš kamarád a kytarista Folimanky Blues Honza Chalupský. Odehrál s náma stovky koncertů po celé republice i v pěti dalších zemích. Nahrál s námi tři studiová a dvě živá alba. A hlavně jsme s ním zažili hodně srandy a ohromných zážitků. Pro mne osobně to byl kluk, se kterým jsem hrál 16 let a mnohé se od něj naučil. Je to moc moc smutné, o to víc, že je to za poslední léta už čtvrtý člen kapely, který zemřel.

Pohřeb bude mít Honza ve čtvrtek v 10.30 v Nové obřadní síni na Olšanech. A hudební rozloučení s ním uděláme v pátek od 19.30 Na slamníku v Bubenči.

Nikdo na něj nikdy nezapomeneme.

L. J.

Pozdrav z Indonésie

Publikováno 10.07.2012 v kategorii: Soukromí

Indonésie - Jakl-kartaZdravím čtenáře těchto stránek z indonéského hlavního města Jakl-karta.

(Pokračování textu…)

Pozdrav z Malajsie

Publikováno 09.07.2012 v kategorii: Soukromí

Malajsie - Kuala Lumpur

Zdravím čtenáře těchto stránek z malajského Kuala Lumpur.

L.J.

(Pokračování textu…)

Maminka, moje milovaná maminka v sobotu umřela.

Publikováno 01.11.2011 v kategorii: Soukromí

Stefania Jaklová

*18. 1. 1925 – Podwysokie, Polsko

+22.10. 2011 – Cheb

jaklova

parte

Ahoj z Mnichova!

Publikováno 04.10.2011 v kategorii: Soukromí

Posílám pozdrav čtenářům těchto stránek z největšího evropského svátku piva, z posledního dne Oktoberfestu.

oktoberfest

Ahoj z Denveru

Publikováno 03.10.2011 v kategorii: Soukromí

Posílám čtenářům těchto stránek pozdrav z největšího amerického i světového festivalu malých pivovarů v Denveru v Coloradu. L.J.

denver

Webdesign: Kabris|NET