Podporuji petici proti buzeraci hostinských. Podpořte ji také!

Publikováno 30.03.2015 v kategorii: Hlavní stránka

PETICI STAHUJ ZDE (pdf 0,5MB)

Emancipace začala na ledě

Publikováno 25.02.2010 v kategorii: Hlavní stránka, Zlehka

Paráda. Viděl jsem to jen v televizních zprávách, ale i tak mě to nadchlo. Britská krasobruslařka Sinead Kerrová popadla svého bráchu Johna, zvedla ho do vzduchu a držela ho nad ledem hlavou dolů. Málokdo si ale uvědomuje, že šlo o jednu z hlavních událostí v dějinách lidstva za posledních tisíc let.

(Pokračování textu…)

Jak zničit politiku? Regionalizací!

Publikováno 23.02.2010 v kategorii: Hlavní stránka, Publikované články

Politiku je třeba zlikvidovat. Je třeba ji degradovat na úroveň pitvání místních či regionálních problémů, je třeba z ní vytlačit obecné ideje, vytěsnit základní hodnoty.
(Pokračování textu…)

Hnízdo zášti a lži

Publikováno 16.02.2010 v kategorii: Hlavní stránka, Hrubá záplata

Když jsem pracoval v Lidových novinách (1993 – 1997), napsal jsem i čtyři kritické články o prezidentovi. Nevyšel ani jeden. Vedení mi vysvětlilo, že pro slušný list se nehodí psát o panu prezidentovi kriticky.

(Pokračování textu…)

Zdeněk Cimmerman

Publikováno 12.02.2010 v kategorii: Hlavní stránka

V sobotu 6. února jsme se sešli u hrobu skvělého člověka a bubeníka, Zdeňka Cimmermana, abychom si připomenuli, že už tu s námi není pět let.

(Pokračování textu…)

Egypt

Publikováno 07.02.2010 v kategorii: Hlavní stránka

Milí čtenáři, zdravím vás z cesty parníkem po Nilu v egyptské Kahiře. To, co držím v ruce, je bohužel fakt nějaký džus. Allah prý pivo nemá rád…
L.J.

(Pokračování textu…)

Cimrfest 2010

Publikováno 03.02.2010 v kategorii: Hlavní stránka

Milí přátelé bigbítu. Po roce je Cimrfest opět tady. Jako každý rok i letos 28. února. Jako každý rok i letos ve Vagonu na Národní třídě. Jako každý rok i letos na památku našeho skvělého kamaráda a bubeníka Zdeňka Cimmermana. Letos zahrají kapely Folimanka Blues, Mick Wathling Experience a Potěmkinova vesnice.

(Pokračování textu…)

Zelený zelenému oči vyklove

Publikováno 02.02.2010 v kategorii: Hlavní stránka

Revoluce prý požírají své děti. Z toho nutně plyne, že zelená revoluce nutně musí požírat zelené děti. A ono jo.

(Pokračování textu…)

Ladislav Jakl: Rocker na Hradě, rozhovor Petra Žantovského

Publikováno 07.12.2009 v kategorii: Hlavní stránka

kniha_small Ladislav Jakl slaví 17. prosince 009 padesátiny. A to je docela dobrá příležitost k tomu, aby se celé to půlstoletí pěkně popsalo, shrnulo a ukázalo světu. Tak vznikla kniha Rocker na Hradě. Je to veliký životopisný rozhovor, kde v povídání s novinářem Petrem Žantovským předkládá Ladislav Jakl čtenářům své životní zážitky, ale také hodně názorů na politiku, muziku a hlavně vůbec  na svět kolem. Je tam kousek soukromí, hodně piva, hodně bigbítu a také něco ze světa, ve kterém žije tajemník prezidenta republiky. Ladislav Jakl mluví otevřeně o čemkoli, otázky si nevybíral, odpovídal na všechno, někde stroze, jindy se rozpovídal. A tak je kniha Rocker na Hradě nejen podrobnou pitvou jednoho života, ale také docela podrobnou mapou krajiny, ve které jsme posledních padesát let žili všichni.

Přebal knihy:

Zvuková upoutávka:

Detail knihy: Vázaná, formát 148×205 mm, 288 stran + 16 stran fotopřílohy na křídě.
Doporučená maloobchodní cena: Kč 229,-.

Kniha je dostupná k prodeji. Objednat si jí můžete na adrese: milan@kabrna.cz

Webdesign: Kabris|NET