Lidi nejsou ovce

Publikováno 07.04.2021 v kategorii: Zlehka
Ovce je zvíře stádní. Poslušně houfem táhne tam, kam ho žene bača nebo ovčácký pes. Nebo jdou všechny sborem za tím prvním beranem. Někteří lidé ale takoví nejsou. Jsou horší.

(Pokračování textu…)

Neblbněte tím „zimním časem“

Publikováno 01.04.2021 v kategorii: Zlehka
Tak to tu máme zase. Krádež času. Před třema lety svitla naděje, že hloupé půlroční přecházení na východní čas konečně ustane.

(Pokračování textu…)

Agresívní rasová mediální arogance

Publikováno 17.03.2021 v kategorii: Zlehka
Kdysi někoho napadlo vyvážet z Evropy do Afriky sušené mléko ve velkém a skoro zadarmo. Vyvážející vypadal jako zachránce světa – a ještě odlehčil skladům přeplněným neprodejnými zásobami z předcházející nadvýroby.

(Pokračování textu…)

Vím, jak zastavit kovida

Publikováno 15.10.2020 v kategorii: Zlehka

Celý národ se potýká se zákeřnou nemocí. Zástupy imunologů se snaží zamezit jejímu šíření, státní orgány zavádějí další a další drastická opatření. Přitom existuje jednoduché řešení. Ano, já znám recept, jak kovid zastavit a zničit. Prozradím vám ho.

(Pokračování textu…)

My chceme taky reparace!

Publikováno 07.10.2020 v kategorii: Publikované články, Zlehka
V USA se vážně projednávají návrhy na mnohamiliardové reparace za zotročení. Měli by je dostat potomci někdejších otroků. Jak se poznají? Jsou to černoši. Od koho? Od všech ostatních.

(Pokračování textu…)

Na levácích záleží

Publikováno 13.07.2020 v kategorii: Zlehka
Narodil jsem se jako levák. Nemohu za to. A přitom jsem za to celý život trestán. Zažívám diskriminaci na každém kroku. Jako všichni leváci. Jako by na životech leváků nezáleželo.

(Pokračování textu…)

Věnujme nadcházející rok boji proti hazardu a závislostem

Publikováno 10.01.2020 v kategorii: Publikované články, Zlehka
Život sám o sobě občas přináší různá neštěstí a utrpení. Nerozumným chováním si ale mnohá neštěstí a utrpení způsobujeme sami. Sobě i svému okolí. Především hazardem a propadáním závislostem.

(Pokračování textu…)

Bajka o přešitých

Publikováno 10.01.2020 v kategorii: Publikované články, Zlehka
Někteří lidé mají potíže se svou identitou. Není to nic nového. Různá zařízení jsou odedávna plna lidí, přesvědčených, že jsou někým jiným, než sami sebou.

(Pokračování textu…)

Půl života

Publikováno 18.10.2019 v kategorii: Zlehka
Připadlo to zrovna na dnešek. Život se mi rozdělil vejpůl. Přesně jednu jeho půlku jsem prožil do 17. listopadu 1989 a přesně půlku po tomhle historickém datu.

(Pokračování textu…)

Ladislav Jakl: Případ Fajt hýbe českou politikou

Publikováno 29.07.2019 v kategorii: Publikované články, Zlehka

Noviny jsou denně narvané obřími titulky. „Aféra kolem financování Národní galerie dolehla až na vládu.“ „Ředitel Fajt si nechává hradit svůj plat od Komerční banky.“ „Kauza Fajtova honoráře způsobila konflikt ve vládní koalici.“ „Kauza Fajt: vyšetřování pokračuje.“  „Fajt platil sám sobě: skandál štěpí sociální demokracii.“ „Případ ředitele Fajta: další jednání v Lánech.“ Vývoj kauzy Fajt: premiér se sešel s prezidentem.“ „Případ kauzy Fajt graduje: budou předčasné volby?“ „Padne vláda kvůli Fajtově aféře?“

(Pokračování textu…)

Lkaní kyselých ksichtů

Publikováno 11.04.2019 v kategorii: Hrubá záplata, Zlehka
Zmučeni a ztrápeni zprávou o mém zvolení členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání drásají si mnozí „demokraté“ hruď a vydávají vzlyky až ke klenbě nebeské. A od ní se hořekování vrací na zem už dva týdny.

(Pokračování textu…)

Co pořád mají s tím „zimním časem“?

Publikováno 29.03.2019 v kategorii: Publikované články, Zlehka
Mám skvělý návrh. V listopadu bývá hnusně. Přitom je tak snadné zařídit, aby bylo krásně a teplo. Jak? Prostě začneme listopadu říkat červenec, a hned se oteplí!

(Pokračování textu…)

Musí si stát přivlastnit i prostituci?

Publikováno 21.02.2019 v kategorii: Zlehka

Veselá Linda z MFDnes mi zaslala dotaz k pirátské prostituci. Tak jsem jí odpověděl:

(Pokračování textu…)

Ladislav Jakl: Předběžná zpráva o končícím roce

Publikováno 28.12.2018 v kategorii: Publikované články, Zlehka

Co přinesl a co odnesl osmnáctý rok nového tisíciletí? Co změnil na české politické scéně a v české společnosti?

(Pokračování textu…)

Bajka o dvou obchodních domech

Publikováno 12.12.2018 v kategorii: Zlehka
Žily – byly dva obchodní domy. Oba ve stejném městě, v rušném centru, oba s podobným sortimentem i s podobnou klientelou a otevírací dobou. A každý měl jiného majitele.

(Pokračování textu…)

HansPaulka, svět sám o sobě

Publikováno 22.06.2018 v kategorii: Zlehka
Dál už si to nepamatuju, ale takhle o Hanspaulce na začátku 80. let zpívala dejvická kapela Drevokocúr, a v tom posměchu nebylo možné přeslechnout i velký kus závisti a možná i úcty.

(Pokračování textu…)

Zvíře, které by mělo být přísně chráněné

Publikováno 11.04.2018 v kategorii: Zlehka
Některých zvířat je ažaž. Třeba divokých prasat. Těch by se mělo střílet třikrát víc, než myslivci stíhají. Ale pak jsou zvířata tuze vzácná, ba skoro vyhynulá. A ta si zaslouží naši ochranu, protože bez nich bude svět chudší.

(Pokračování textu…)

Vítejte v Bělorusku!

Publikováno 29.03.2018 v kategorii: Zlehka
Prý nás nikdo netahá na východ. Prý je člověk, který prosazuje naši orientaci na východ, cosi jako yetti: všichni o něm mluví, ale nikdo ho neviděl. Není to pravda. Takoví lidé opravdu existují. A dokonce mají moc. Vládnou času.

(Pokračování textu…)

Bez systému práce s mládeží to nepůjde

Publikováno 02.03.2018 v kategorii: Zlehka

Je načase se vážně zamyslet. Ano, je pravdou, že ti nejlepší Češi na nějaký ten úspěch přeci jen dosáhnou. Ale aby takové úspěchy nebyly jen náhodnými, bez propracovaného systému práce s mládeží to dál už nepůjde.

(Pokračování textu…)

Dvojí kvalita piva

Publikováno 06.02.2018 v kategorii: Pivo, Zlehka

Představte si, že vlastníte malý pivovar. Někde na venkově, třeba ve statku na samotě. Svou produkci prodáváte do hospody v Dolní Lhotě a do hospody v Horní Lhotě.

(Pokračování textu…)

Dlouhé vedení Ladislava Jakla

Publikováno 30.10.2017 v kategorii: Zlehka
Čtyřiadvacet minut trval duel na internetové televizi DVTV mezi Hanou Marvanovou a Ladislavem Jaklem o budoucnosti Českého rozhlasu a České televize (https://youtu.be/pELBBC4AE_s). Ten si může pustit každý.

(Pokračování textu…)

Migrační krize: buďme více solidární

Publikováno 13.06.2017 v kategorii: Zlehka
Předseda Evropských lidových komisařů Juncker žaluje na Českou republiku, že ta nechce přijímat nelegální přistěhovalce. To bychom neměli brát na lehkou váhu.

(Pokračování textu…)

Multikulturní výchovu? Ano!

Publikováno 02.06.2017 v kategorii: Zlehka
Část veřejnosti se ostře staví proti zavádění multikulturní výchovy například na školách. Možná je její postoj příliš unáhlený. S předsudky je přece třeba bojovat.

(Pokračování textu…)

Dejme té zklamané Hillary aspoň nějakou medaili

Publikováno 14.11.2016 v kategorii: Zlehka
Kdo se ošklivě vyjadřuje o demokraticky zvoleném americkém prezidentovi, musí být Putinovým agentem. Dobře si těch Trumpových nenávistníků všímejte, nenávidí západní demokracii, určitě je platí Rusko.

(Pokračování textu…)

Je suis Vácha a Koubek!

Publikováno 05.10.2016 v kategorii: Zlehka
Sama nebesa se otřásají nad tou hrůzou. Zasedá Valné shromáždění OSN i Evropská komise. Český parlament zřizuje vyšetřovací komisi. No, to zas ne, ale když se člověk podívá do pohoršených médií, skoro by takový pocit měl. A co tak strašlivého se stalo? Dva sportovci se pohrdlivě vyjádřili o rozhodčí, která jim svou chybou zkazila zápas a obrala je o cenné body.

(Pokračování textu…)

Užijme si spolu den bez chodců a cyklistů!

Publikováno 22.09.2016 v kategorii: Zlehka

Velkolepým způsobem oslaví česká města ve čtvrtek 29. září Mezinárodní den bez chůze a cyklistiky.

(Pokračování textu…)

BrEXIT

Publikováno 15.06.2016 v kategorii: Zlehka

brexit

Velehnízdo bruselských čápů

Publikováno 29.03.2016 v kategorii: Zlehka

Proč vznikají mezinárodní organizace? Protože existují veřejné statky na nadnárodní úrovni. Proto existují kolektivní smlouvy o bezpečnosti, volném obchodu, vodní dopravě, dálkové infrastruktuře, energetice, kde hranice nehrají roli.

(Pokračování textu…)

Zimní čas neexistuje. Jen náš, anebo běloruský

Publikováno 24.03.2016 v kategorii: Zlehka

A je to tu zas. Zase si lupiči času přijdou pro jednu hodinu našeho života. Nedají s tím pokoj a nedají. Tak já taky nedám. A jsem tu zas se svou každoroční filipikou.

(Pokračování textu…)

V čem Zeman u havlistů pochybil

Publikováno 17.02.2016 v kategorii: Zlehka

Dlouhé dny jsem si lámal hlavu, co se tak nelíbilo naší havlistické mediální a politické frontě na Zemanově výroku s kalašnikovem.

(Pokračování textu…)

Můj coming out: Zelení aktivisté mě inspirovali

Publikováno 12.02.2016 v kategorii: Zlehka

Po mnoho let bývali pro mě zelení aktivisté jen moderní verzí Polpotovců, svrabem na těle jinak zdravé civilizace. Mým neoblíbenějším čtením antimeloun.cz, nejhorší nadávkou ekofanatik. Ale prozřel jsem.

(Pokračování textu…)

Vánoční poselství o vině

Publikováno 17.12.2015 v kategorii: Zlehka

Indiánský kmen Kamenných bobrů čítá šest (!) evidovaných příslušníků, včetně jedné studentky sociální ekologie na zbytečné kalifornské škole, Indiánky z přesvědčení.

(Pokračování textu…)

FEJETON: Ještě někdo potřebuje sexuální asistentku?

Publikováno 18.11.2015 v kategorii: Zlehka

Tak nám zavedli sexuální asistentky. Pro postižené spoluobčany. Asistentky pomůžou radou, povzbuzením, popřípadě vykonáním soulože. Bude je dotyčným „klientům“ poskytovat prostřednictvím dotované neziskové organizace stát, přičemž si neziskové erotické pracovnice smějí říci do 1200 za hodinu.

(Pokračování textu…)

Žádný zimní čas neexistuje!

Publikováno 30.10.2015 v kategorii: Postřehy, Zlehka

Dva naše nejčtenější zpravodajské servery vydaly minulý týden zprávu s titulkem, že právě přecházíme na zimní čas. Dnes ČTK vydala zprávu o debatě v Eurolamentu na téma „střídání letního a zimního času.“ Jak u blbejch.

(Pokračování textu…)

V Sýrii mají opoziční smlouvu. A bojují tam o alkohol.

Publikováno 12.10.2015 v kategorii: Zlehka

Vy to nevíte? Že v Sýrii momentálně funguje opoziční smlouva? Tak to asi špatně čtete naše média a nekoukáte na zprávy v televizi.

(Pokračování textu…)

Marie Bastlová z Hospodářských novin: hájí svými články vlastní propletenec firem?

Publikováno 18.06.2015 v kategorii: Hrubá záplata, Zlehka

A stíhá toho hodně, jen se podívejte. A na kolika podniká místech! Hotová chobotnice. A kde všude bydlí! Jen se koukněte.

(Pokračování textu…)

Konspirační teorie. Někdy zlé, jindy hodné

Publikováno 14.05.2015 v kategorii: Zlehka

Určitě znáte kouzelný neologismus „mašíbl“. Kdo to jsou mašíblové? Magoři, šílenci a blbové. Takto natvrdo to vypadá neesteticky, zatímco slovo mašíbl má svou eleganci.

(Pokračování textu…)

Neexistuje žádný zimní čas. Jen náš, nebo ukrajinský

Publikováno 24.03.2015 v kategorii: Zlehka

Naši zástupci v „Evropském parlamentu“ záslužně otevřeli opomíjené, ale docela důležité téma, které se na rozdíl od těch hlasitěji přetřásaných skutečně týká nás všech. Chtějí dosáhnout zrušení  každopůlročního „šibování“ s časem o hodinu tam a zpět. Ale dopouštějí se přitom jednoho velikého omylu.

(Pokračování textu…)

Naše vláda pošlapává náboženské svobody

Publikováno 09.03.2015 v kategorii: Zlehka

Náboženská svoboda je jednou ze základních svobod, v našem civilizačním okruhu ji obvykle považujeme za garantovanou. Lidé mohou praktikovat svou víru často velmi odlišnou od těch hlavních, tradičních, státotvorných či většinových.

(Pokračování textu…)

Pomočit a zapálit

Publikováno 05.02.2015 v kategorii: Zlehka

V neděli to bude deset let, co navždy odešel nejlepší kamarád Zdeněk, který proslul mnoha originálními hláškami, jedna z nich byla velmi podobna mému dnešnímu titulku. Mne k němu ale vedla vzpomínka mnohem mladšího data, totiž na minulý víkend.

(Pokračování textu…)

Prověřený neprověřenému vlkem?

Publikováno 20.01.2015 v kategorii: Zlehka

Moje milá dělala pořádek a z nějaké police na ni vypadly záhadné desky. A že si je mám vzít a nějak řádně založit. A hele, ono je to osvědčení Národního bezpečnostního úřadu o mé bezpečnostní prověrce. A platné, dokonce až do roku 2018.

(Pokračování textu…)

O Havlovi v dobrém

Publikováno 16.01.2015 v kategorii: Zlehka

O prezidentu Václavu Havlovi se v posledních týdnech mluvilo hodně. A nejen dobře. Našli se i tací, kteří ho kritizovali, jako kdyby šlo o normálního člověka z masa a kostí a ne o symbol naší nové svobody. Té kritiky bylo tolik, že ji musím alespoň nyní trochu vyvážit oceněním několika jeho naprosto záslužných činů, na které si vzpomínám.

(Pokračování textu…)

Webdesign: Kabris|NET