Hlasování ze zahraničí demokracii nám zničí

Publikováno 21.01.2021 v kategorii: Postřehy

Korespondenční volba pro krajany žijící v zahraničí? To je čisté zlo. Osudy naší republiky a životy nás, co zde žijeme, by měli spoluurčovat jen ti, kdo s námi sdílejí naše životy, kdo sdílejí poměry u nás v dobrém i ve zlém.

(Pokračování textu…)

Junckere, odejdi!

Publikováno 11.07.2016 v kategorii: Postřehy

Připojte se k výzvě Evropské komisi, aby sbalila kufry a odešla. Nebo ještě kolem brexitu vyvolá válku.

(Pokračování textu…)

Krajinou po bitvě nese se kvílení

Publikováno 29.06.2016 v kategorii: Postřehy

Kvikot, neschopnost přijmout novou realitu, zoufalé čekání na probuzení ze zlého snu. Vládcové, byrokrati, euronaivky všech pohlaví, úderníci v dojení bruselských fondů, sociální inženýři, neomarxisté, ekoteroristé včetně těch umírněných, ti všichni najednou o sobě vypovídají víc, než by nám o nich řekl rentgenový snímek. A inspirují.

(Pokračování textu…)

Nejde o zdraví ale o likvidaci svobodného výběru způsobu života

Publikováno 26.05.2016 v kategorii: Postřehy

Zakazování restaurací, kde je majitelem povoleno kouřit, se prozatím odkládá na neurčito. Sláva.

(Pokračování textu…)

Deutschtum als das Grundproblem der Deutschen? (Teil 2)

Publikováno 03.05.2016 v kategorii: Postřehy

Vor einiger Zeit habe ich irgendwo geschrieben, dass das größte Unglück Europas der letzten Generationen ist … die fleißige und ordnungsliebende deutsche Hausfrau. Niemand anders hat so viele Grausamkeiten verursacht.

(Pokračování textu…)

Deutschtum als das Grundproblem der Deutschen?

Publikováno 29.04.2016 v kategorii: Postřehy

Stellen Sie sich vor, sie wachen morgens auf, rosa ausgeschlafen, strecken lustvoll die Glieder … und werden sich bewusst, dass Sie Deutscher sind. Und der ganze Tag ist im Eimer.

(Pokračování textu…)

Bruselské letiště přesně měsíc poté.

Publikováno 25.04.2016 v kategorii: Postřehy

(Pokračování textu…)

Německo opět v čele Evropy. V potírání svobody slova.

Publikováno 19.04.2016 v kategorii: Postřehy

Německý satirik Jan Böhmermann napsal říkanku, v níž vulgárně uráží tureckého prezidenta Erdogana. Podobných hloupých urážlivých výroků na adresu nejrůznějších světových politiků jsou plné blogy, písně, estrády či žertovné publicistické pořady po celé Evropě. Často jsou podobně nevkusné, nevtipné a laciné. Až dosud se ale mělo za to, že správným trestem za ně má být ignorace nebo znechucující grimasa.

(Pokračování textu…)

Němectví jako hlavní německý problém? (díl 2)

Publikováno 11.03.2016 v kategorii: Postřehy

Před delším časem jsem kdesi napsal, že největším neštěstím Evropy posledních generací je … pracovitá a čistotná německá hospodyně. Nikdo jiný tolik hrůz nezpůsobil.

(Pokračování textu…)

Němectví jako hlavní německý problém?

Publikováno 09.03.2016 v kategorii: Postřehy

Představte si, že se ráno probudíte vyspaní dorůžova, slastně se protáhnete … a uvědomíte si, že jste Němec. A celý den je v háji.

(Pokračování textu…)

Pyrrhovo vítězství, Ficova prohra

Publikováno 09.03.2016 v kategorii: Postřehy

Po každé volební bitvě se obvykle rozhoří okamžitě bitva nová. Boj o intepretaci výsledků. Většinou jde o slohová cvičení frustrovaných novinářů, zoufalých z toho, že volič volí úplně jinak, než by „správně měl.“

(Pokračování textu…)

Co je to stát? Babiš nemá pravdu. Ale nemá ji ani Sobotka.

Publikováno 02.03.2016 v kategorii: Postřehy

Zdánlivě jde jen o pošťuchování před krajskými volbami. Sociální demokraté vyrukovali s kampaní proti Babišově „politické firmě“ ANO. A jako divadelní pošťuchování jen tak naoko před voliči to asi i skončí.

(Pokračování textu…)

PIVO: Proč měnit značení?

Publikováno 20.01.2016 v kategorii: Postřehy

Při nadávání na nové pitomosti bruselských či našich úředníků obvykle stojím v první řadě. U iniciativy ministerstva zemědělství – kterou si po letech úpěnlivých proseb vymodlili sami (hlavně ti menší) pivovarníci – zavést místo dosavadního označení „ležák“ pro 11 a 12stupňová piva termín „plné pivo“ naopak zcela výjimečně chválím.

(Pokračování textu…)

Děkuji za tu explozi zájmu o pietu na Albertově

Publikováno 24.11.2015 v kategorii: Postřehy

V neděli 22. listopadu se na pražském Albertově sešli ti, kdo chtěli uctít památku 17. listopadu. Museli použít náhradní termín, protože v den výročí byl Albertov obsazen jen příznivci prezidenta Zemana a ti, kdo se k nim nepočítají, tak neměli šanci. Tolik oficiální mediální verze.

(Pokračování textu…)

A minute of silence. And isn’t it too little?

Publikováno 24.11.2015 v kategorii: Postřehy

On last Monday at noon, Europe held a minute of silence. At least that is what was reported by all the news agencies. They meant that the minute of silence was held by the leading representatives of the European Union. And I am asking: one minute only?

(Pokračování textu…)

Minuta ticha. A není to málo?

Publikováno 20.11.2015 v kategorii: Postřehy, Publikované články

V pondělí v poledne držela Evropa minutu ticha. Alespoň tak to psaly všechny agentury. Myslely tím, že minutu ticha drželi především vrcholní představitelé Evropské unie. A já se ptám: jen minutu?

(Pokračování textu…)

Žádný zimní čas neexistuje!

Publikováno 30.10.2015 v kategorii: Postřehy, Zlehka

Dva naše nejčtenější zpravodajské servery vydaly minulý týden zprávu s titulkem, že právě přecházíme na zimní čas. Dnes ČTK vydala zprávu o debatě v Eurolamentu na téma „střídání letního a zimního času.“ Jak u blbejch.

(Pokračování textu…)

Přijďte na demonstraci za svobodu podnikání, proti šikaně živnostníků!

Publikováno 21.10.2015 v kategorii: Postřehy

Vadí vám šikana živnostníků a podnikatelů? Ať už jde o EET, kontrolní hlášení DPH, zákaz kouření v restauracích a další regulace? Tak neváhejte a přijďte! Ve středu 28. 10. (státní svátek) od 14:00 na Václavském náměstí v Praze budeme demonstrovat ZA SVOBODNÉ SOUKROMÉ PODNIKÁNÍ. Akcii spolupořádají Svobodní, Soukromníci a podporuje nás i Asociace podnikatelů a manažerů, Asociace soukromého zemědělství, Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR a Bojkot Babišových výrobků.

Je lepší hospoda bez zákazu – nebo hospoda žádná?

Publikováno 20.10.2015 v kategorii: Postřehy

Podniky, kde není zakázáno kouřit, prý ohrožují zdraví zákazníků a personálu. To je hlavní argument těch, kdo takové podniky chtějí pod sankcí zakázat.

(Pokračování textu…)

Dvě vraždy stačí? Temné stíny Andreje Babiše.

Publikováno 09.09.2015 v kategorii: Postřehy

Má Babiš na krku dvojnásobnou vraždu? Nebo jde jen o zcela neobvyklou shodu podivných náhod? Listopad roku 2007. Ve svém bytě je nalezen mrtvý Tomáš Kejla.

(Pokračování textu…)

Czechtek: plnou Parou back

Publikováno 10.08.2015 v kategorii: Postřehy

Tohle pondělí jsem se vracel od Norimberka, a když jsem míjel Přimdu, řekl jsem si: vždyť to je vlastně akorát deset let, co jsem tu jel opačným směrem a letmo zažil to mlýnecké drama. Deset let od chvíle, kdy si několik politiků a policejních velitelů chtělo nahnat body u části veřejnosti a poslalo tisíc obrněných policistů proti mládeži, která si udělala mejdan na louce.

(Pokračování textu…)

Je dotování živé kultury automatickým dobrem?

Publikováno 30.07.2015 v kategorii: Postřehy

Zkuste něco pípnout proti lití peněz daňových poplatníků do filmu, divadla, výtvarných počinů, přehlídek či festivalů. Budete za nekulturního barbara, ne za toho, kdo hájí právo lidí vybrat si za své peníze hodnotu, kterou sami oceňují.

(Pokračování textu…)

Objev ministryně práce: dražší zboží půjde na odbyt lépe

Publikováno 16.04.2015 v kategorii: Postřehy

Obě naše ministryně práce a sociálních věcí přišly s geniálním a unikátním nápadem, jak zvýšit prosperitu některých kulhajících odvětví našeho hospodářství. Prostě se producentům daného oboru nařídí zvednout cenu výrobků.

(Pokračování textu…)

Uherský Brod a zbraně

Publikováno 26.02.2015 v kategorii: Postřehy

Prý za tragédii v Uherském Brodě může i fakt, že mezi lidmi je příliš mnoho zbraní.

(Pokračování textu…)

Tito mrtví Ukrajinci nikoho nezajímají

Publikováno 22.01.2015 v kategorii: Postřehy

V roce 2014 zahynulo na Ukrajině asi 5 000 lidí velmi podobnou brutální smrtí. Někteří mluvili ukrajinsky, někteří rusky. Někteří byli mladí, někteří staří. Někteří z měst, jiní z venkova, někteří bohatí, jiní chudí. Zahynulo i mnoho dětí, někdy i celé rodiny nebo jejich velké části. Mnoho z nich umíralo dlouho a velmi bolestivě.

(Pokračování textu…)

Zastavme rozpínavost Ukrajiny!

Publikováno 23.09.2014 v kategorii: Postřehy

Rozpínavost Ukrajinců nezná mezí. Je načase se jí postavit. Pro začátek alespoň třeba malým stánkem na Staroměstském náměstí. Protože mlčet již dále nelze.

(Pokračování textu…)

K registraci homosexuálů

Publikováno 15.08.2014 v kategorii: Postřehy

Neboť nevím, v jaké podobě a zda vůbec Lidové noviny otisknou mou odpověď na otázku, zda uznávám neoprávněnost někdejších výhrad vůči zákonu o státní registraci homosexuálních svazků, raději ji zde zveřejním v plném znění:

(Pokračování textu…)

Bude válka

Publikováno 31.07.2014 v kategorii: Postřehy

Připomínek stoletého výročí Světové války je všude plno. Jistě, je to atraktivní téma. První světová válka byla nejšílenější tragédií, jakou svět do té doby poznal, přinesla neslýchaná utrpení a navždy změnila náš svět. K horšímu. V jistém smyslu jej redefinovala s platností až dodneška. Ještě dnes žijeme v rámci, který vznikl právě touto válkou.

(Pokračování textu…)

Autor amnestie konečně odhalen

Publikováno 04.07.2014 v kategorii: Postřehy

Dočetl jsem se, že právník Pavel Hasenkopf se soudí s prezidentskou kanceláří, po které žádá odškodnění v řádu stovek tisíců korun za to, že ho současný prezident a vedoucí KPR označili za jednoho z „autorů“ loňské amnestie. Už jsem na toto téma řekl a napsal asi úplně všechno, ale balvan se opět skutálel, jak soudím z některých mediálních ohlasů. Takže ho jdu opět valit nahoru:

(Pokračování textu…)

Jak by volby do eurolamentu dopadly bez omezující klausule

Publikováno 27.05.2014 v kategorii: Postřehy

Piráti hodlají u Ústavního soudu požadovat zrušení pětiprocentní omezující klausule pro volby do EP. Nevím, jestli stížnost opravdu podají, a nevím, jak s případnou stížností ÚS naloží. Tipoval bych, že ji odmítne, protože si neměli stěžovat až po volbách. V Německu byla klausule u těchto voleb ústavním soudem zrušena, ale tam byla stížnost podána dávno před volbami. Nicméně jsem (nejen pro Piráty) spočítal, jak by u nás dopadlo rozdělení mandátů bez pětiprocentní klausule.

(Pokračování textu…)

Ladislav Jakl o roli Západu v převratu a krizi na Ukrajině:

Publikováno 04.03.2014 v kategorii: Postřehy

Kolikrát už Západ udělal tuhle hroznou chybu.

(Pokračování textu…)

Protiproud vs. Svobodní. A Brusel se směje.

Publikováno 27.01.2014 v kategorii: Postřehy

Byl začátek února roku 1996. Pohřeb prezidentovy manželky Olgy Havlové. Davy lidí čekaly v dlouhé frontě přes celou Malou Stranu, aby mohly postát u rakve. Jeden katolický kněz (ten, co vypadá i mluví jako černokněžník) pak napsal do Lidových novin nadšený článek, že restauratéři a stánkaři, kteří nosili zmrzlým kondolentům zdarma horký čaj, byli vedeni asi úplně jinou neviditelnou rukou než neviditelnou rukou trhu.

(Pokračování textu…)

Ladislav Jakl: Postavit blobotnici? Klidně, ale za svý.

Publikováno 20.01.2014 v kategorii: Postřehy

Ptali se mě někteří novináři, co říkám iniciativě aspiranta na křeslo ministra kultury ve vládě Agrofertu pana Hermana přece jen postavit novou budovu Národní knihovny podle návrhu architekta Kaplického. Původně jsem je chtěl odbýt větou, že podle pravomocného výroku soudu ten návrh v soutěži zvítězil neoprávněně a příslušná komise pod vedením někdejší Kaplického partnerky Jiřičné hrubě porušila zadané regule.

(Pokračování textu…)

Takzvaní bojovníci s korupcí křičí o údajné stovce, aby vám mohli vzít tisícovku

Publikováno 09.01.2014 v kategorii: Postřehy

Chtěl bych se připojit s poděkováním oběma autorům za to, že se k této práci rozhodli a že knihu napsali, že konečně na toto téma je něco hmatatelného v ruce.

(Pokračování textu…)

Prezident Zeman projev nepřesunul, zrušil ho

Publikováno 30.12.2013 v kategorii: Postřehy

Prezident Miloš Zeman říká, že vánočním termínem svého televizního vystoupení navazuje na Masaryka. Nejde ale o termín, nýbrž o žánr.

(Pokračování textu…)

Vnímejme média pozorněji. Nic v nich není samozřejmé.

Publikováno 17.12.2013 v kategorii: Postřehy

1. Nejprve musím poděkovat Petru Žantovskému za jeho knihu (Média a politika po roce 1989, IVK, Praha, 2013), která se stala i podnětem k uspořádání tohoto semináře. Rozhodně si ji přečtěte a doporučujte ve svém okruhu ke čtení. I já ji budu doporučovat. A nenechte se při čtení odradit prvními čtyřiceti stránkami. Přeskočit je doporučoval i Václav Klaus před třemi dny při uvedení této knihy na trh, protože se obává, že jsou málo záživné a mohly by čtenáře odradit od následujícího, velmi zásadního textu.

(Pokračování textu…)

Dvě mouchy jednou ranou

Publikováno 12.12.2013 v kategorii: Postřehy

Skvělá zpráva. Babišův poslanec Zlatuška řekl v televizi, že se oběsí, pokud slovenský soud označí Babiše za tajného spolupracovníka StB.

Která kniha Vás nejvíce zaujala v uplynulém roce?

Publikováno 06.12.2013 v kategorii: Postřehy

Sláva a zánik starých pražských pivovarů, 2. díl – Nové město, Stanislav Musil, nakladatelství Plot, 2013. Ohromné Musilovo badatelské dílo se letos dočkalo svého impozantního pokračování, ještě informačně i obrazově bohatšího, než byl předchozí díl věnovaný Starému Městu.

(Pokračování textu…)

Kohout radí Svobodným: Buďte radikální, ale jen bez radikalismu

Publikováno 20.11.2013 v kategorii: Postřehy

Volební výsledek Svobodných je úspěchem. Při vší mediální blokádě a finančně podvyživené kampani dosáhli Svobodní srovnatelného zisku s mnohými mediálními miláčky. Ignorace médií sice pokračuje i po volbách, ale už má své trhliny. Hlavně se však Svobodní dostali do povědomí mnohem většího počtu lidí, zájemci o členství či o statut příznivce se hrnou, objevují se i rady, připomínky a analýzy v běžném internetovém mainstreamu.

(Pokračování textu…)

Chcete fandit Spalavii? Nebo Slartě?

Publikováno 13.11.2013 v kategorii: Postřehy

Volání po integraci na politické scéně se opakuje co chvíli. Hodně lidí znovu a znovu věří, že když se spojí subjekty A, B a C, spojí se i jejich elektoráty. Jenže ono to až na několik ultravýjimek nikdy nevyjde. Proč?

(Pokračování textu…)

Parazit Komárek v Babiščině údolí:

Publikováno 24.10.2013 v kategorii: Postřehy

Komu bude pít krev příště?

Komárek je obtížný parazit. Saje krev hostiteli a po vpichu jeho sosáku zůstávají pálivé puchýře. Nomen omen. Jak podobné se životem Martina Komárka. (Pokračování textu…)

Proč musí vše vlastnit erár?

Publikováno 24.10.2013 v kategorii: Postřehy

Dostal jsem otázku z časopisu E15. Redaktor se mě ptal, co říká Václav Klaus na to, že starosta Prahy 10 chce nabídnout užívání nedávno vykoupené Čapkovy vily právě jemu a prezidentu Zemanovi.

(Pokračování textu…)

Webdesign: Kabris|NET