Karel a jeho trčálek

Publikováno 26.08.2022 v kategorii: Hrubá záplata, Zlehka
V jedné zemi za devaterýma horama se vyskytl Karel. Někdo říká, že se narodil, důkazy o tom ale nejsou. Prostě se přihodil, stal se. A měl se čile k světu.

(Pokračování textu…)

POLEMIKA: Kamínek v botě

Publikováno 11.01.2021 v kategorii: Hrubá záplata, Publikované články

Před Vánoci jsem napsal článek o očkování. Jeho hlavním sdělením bylo, že vakcinace proti SARS CoV-2 podle mého názoru nebude jednorázovou akcí, po které bude navždy pokoj od kovidu i od restrikcí a karantén, ale dlouhým, nejspíš několikaletým procesem, během něhož rozhodně nebudeme smět žít normálním životem.

(Pokračování textu…)

Co se dnes vydává za boj proti štvavé propagandě

Publikováno 29.07.2020 v kategorii: Hrubá záplata
Moje generace to pamatuje dobře. Štvavé vysílačky, které údajně šířily mezi lidmi lži a pomluvy. Bylo třeba chránit veřejnost před jejich škodlivým působením.

(Pokračování textu…)

Dezinformátoři Šarapatka, Šafr, Neumann: Jejich tempo je šílené, jejich rajonem internet, jejich zbraní pomluva

Publikováno 24.06.2020 v kategorii: Hrubá záplata

Forum 24 a Hlídací pes. Dva dezinformační weby, které si hrají na arbitra pravdy, peskují ty druhé a jiný názor než svůj označují za fake news. Sami ale fake news pilně šíří. Ondřej Neumann a Pavel Šafr, jejich provozovatelé, pravdu nehledají. Domnívají se, že ji vlastní. A jsou tak moc postiženi nenávistí, že jim je v jejich hrdinném boji s nenáviděnými každá lež dobrá. Říkají si patrně: to je takový lump, že nás to opravňuje použít proti němu cokoli. Pomluvu, výmysl, neověřený drb. Nemají argument, nezmůžou se na něj. A tak se snaží člověka s odlišným postojem očernit, pomluvit, zdiskreditovat.  A mají i své kladné hrdiny. Takové, kterým projde vše. Takové, jejichž výroky se neověřují, protože jsou to přece spojenci v boji za správnou věc. Mezi jejich hrdiny patří šiřitel konspiračních teorií a dezinformátor Zdeněk Šarapatka.

(Pokračování textu…)

Když nenávidíš, není co řešit

Publikováno 18.10.2019 v kategorii: Hrubá záplata

Bouchnout si do Jakla. Když už ne fyzicky, pak aspoň sprostým útokem v médiích. Echo24 opsalo z aktivistických médií (až o den později doplnilo několika vytrženými slovy z následujícího mého vyjádření) povídání o tom, že Státní zástupce odmítl mou stížnost na nedostatečně vyšetřený útok na mou osobu v metru, a opatřilo ji titulkem: Jaklova rvačka byla vzájemnou potyčkou. A že to prý potvrdil státní zástupce. Fakt není nikomu blbé použít obratu „Jaklova rvačka“ o události, u níž nebyl a o které ani policie neví, jak proběhla? Jak ví redakce, že šlo o vzájemnou potyčku? Že by od státního zástupce?

(Pokračování textu…)

Jak si z Aktuálně přispěchali taky praštit

Publikováno 02.08.2019 v kategorii: Hrubá záplata, Publikované články

Dvakrát mladší muž mě nejméně desetkrát, patnáctkát uhodil. Devět dnů jsem bolestí nespal. Mnoho týdnů jsem se bez bolesti nemohl hnout. Ale našli se novináři, kteří zatoužili si taky bouchnout.

(Pokračování textu…)

Plodná korespondence s N

Publikováno 10.06.2019 v kategorii: Hrubá záplata

N: Dobrý den, pane Jakle. Mluvil jsem s člověkem, který se včera přihlásil na policii s tím, že byl součástí incidentu s vámi v metru. Podle jeho slov jste nicméně dal první ránu vy. Vzpomínáte si na to? Víte o tom, že se někdo přihlásil na policii? Stojíte si za tím, že vás napadli dva muži? Děkuji za odpovědi, Lukáš Prchal z Deníku N

(Pokračování textu…)

Lkaní kyselých ksichtů

Publikováno 11.04.2019 v kategorii: Hrubá záplata, Zlehka
Zmučeni a ztrápeni zprávou o mém zvolení členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání drásají si mnozí „demokraté“ hruď a vydávají vzlyky až ke klenbě nebeské. A od ní se hořekování vrací na zem už dva týdny.

(Pokračování textu…)

Dobytek Jiří Turner

Publikováno 04.04.2019 v kategorii: Hrubá záplata

Tenhle týpek je jedním z řady takových, kteří nemůžou rozdýchat, že kolem nich chodí lidé s odlišnými názory a že se dokonce byť v malé míře podílejí na veřejném životě. Protože monopol na veřejný život by měli přece mít jen oblíbenci takových týpků.

(Pokračování textu…)

O prasárně z Jeruzaléma

Publikováno 04.04.2019 v kategorii: Hrubá záplata

Dobrý den.
Jsem potěšen projevem vaší péče o správný kádrový profil členů všech mediálních rad. Jistě jste stejně bedlivou péči projevoval i u mnoha desítek a snad i stovek členů volených přede mnou. Aby váš spánek nebyl tolik narušován mučivými obavami o Českou televizi, dovoluji si vás uklidnit, že jsem nebyl zvolen čelenem Rady České televize, ale členem Rady České republiky pro rozhlasové a televizní vysílání.

(Pokračování textu…)

Referendum desinformací

Publikováno 03.04.2019 v kategorii: Hrubá záplata

Desinformační web Deník referendum také přispěchal se svou slohovou prací na téma Pohoršení nad Jaklem. Skoro celou argumentaci postavil na tom, že prý mám neslušné názory, a přitom prý chci podle svých slov dohlížet na čuňačinky v rozhlase. Nuže, jde jen o další fake news tohoto webu.

(Pokračování textu…)

Babišův doktor by rád řídil a nechal se řídit

Publikováno 31.08.2018 v kategorii: Hrubá záplata, Jakl Senátor

Andrej Babiš staví v senátním obvodě 26 (Žižkov, Vinohrady, Hloubětín, Hrdlořezy, Malešice) doktora Romana Kerekeše, svého koně už v minulých volbách. Povolání lékaře, to je vždy bonus, u voličů totiž vyvolá (falešný) pocit, že ten doktor z kandidátky nás tak nějak má víc rád.

(Pokračování textu…)

Americké autority pana BZKZ

Publikováno 16.08.2018 v kategorii: Hrubá záplata

 

Bostonský znalec koňských zadků (dále jen BZKZ) celý život žije ve své bublině a nikdy nepotkal živého normálního Američana. Proto bylo pro něj takovým šokem, když byl zničehonic konfrontován s postojem člověka, který z velké části hájí kroky prezidenta USA Donalda Trumpa. Jak neslýchané!

(Pokračování textu…)

Kubátová z Info píše o lži a sama píše lži

Publikováno 15.08.2018 v kategorii: Hrubá záplata

Propagandistka internetového média Info.cz Eliška Kubátová vytáhla do boje (ZDE) za schválení Globálního paktu o migraci, který má zavést mechanismus trvalého vládami podporovaného přesunu milionů migrantů napříč kontinenty. Mluví přitom o lži a sama u toho lže. Především manipuluje s city svých čtenářů, když směšuje individuální migraci s migrací masovou a migraci spontánní s migrací řízenou vládami a mezinárodními organizacemi.

(Pokračování textu…)

Kydy na pokračování

Publikováno 30.10.2017 v kategorii: Hrubá záplata

Před časem jsem zde publikoval tento povzdech:

(Pokračování textu…)

Testosteron mizí, člověk aby hledal chlapa lupou. Převládají mužíčkové bez názoru, říká Jakl

Publikováno 26.04.2017 v kategorii: Hrubá záplata, Video

Prosazují se bezkonfliktní metrosexuálové, co každému vyhoví, říká Ladislav Jakl, bývalý šéf politického odboru prezidenta Václava Klause. Proč je podle něj nutné bránit mužnost? Více v dalším díle pořadu DVTV Apel.

(Pokračování textu…)

Marie Bastlová z Hospodářských novin: hájí svými články vlastní propletenec firem?

Publikováno 18.06.2015 v kategorii: Hrubá záplata, Zlehka

A stíhá toho hodně, jen se podívejte. A na kolika podniká místech! Hotová chobotnice. A kde všude bydlí! Jen se koukněte.

(Pokračování textu…)

Prohlášení Ladislava Jakla k jedné hnusné a vylhané mediální kampani

Publikováno 27.03.2015 v kategorii: Hrubá záplata

Je smutné, jak donedávna i ta serióznější média jsou schopna šířit zcela nepodložené fámy a pomluvy, hlavně když to může poškodit někoho, kdo se jim nelíbí. V tomto případě Václava Klause a IVK.

(Pokračování textu…)

Je Soukenka z „protikorupčního“ fondu sadistický pedofil?

Publikováno 26.03.2015 v kategorii: Hrubá záplata

Dobrý den, podle vyšetřovatelů spravoval zesnulý podnikatel Peter Kovarčík ve Švýcarsku konto, na kterém bylo údajně 600 milionů z úplatků za amnestii, kterou v roce 2013 vyhlásil V. Klaus. Mohl bych vás poprosit o komentář? Znamená to, že byla amnestie “koupená“? Děkuji jzl Lidovky.cz

(Pokračování textu…)

Tip pro kreslíře

Publikováno 12.01.2015 v kategorii: Hrubá záplata

Karikatura gruppensexu Havla s Albrightovou, Merkelovou a Obamou je nyní možná třeba i na titulní straně Mladé fronty dnes.

Ale jen s titulkem Je suis Charlie.

Cestičky hulváta Hejny, aneb Hejna není žádná podržtaška, ale…

Publikováno 01.12.2014 v kategorii: Hrubá záplata

Lámete si hlavu, proč prezident Zeman mluví sprostě? Bytost, která se na internetu podepisuje jako Josef Hejna, na to přišla. Můžu za to já. Hned jsem se zaradoval, že konečně vím, na čem jsem, taky jsem si s tím Zemanem lámal hlavu.

(Pokračování textu…)

POLEMIKA: Jak Mlejnek jr. rve, co může

Publikováno 10.10.2014 v kategorii: Hrubá záplata

Josef Mlejnek junior zažil asi úplně jiný listopad 1989 než já. Za polistopadové motto vydává „Urvi, co můžeš“. Napsal to ve středu ve svém článku na Neviditelném psu.

(Pokračování textu…)

Bohumil Sláma je sexuální deviant

Publikováno 27.06.2014 v kategorii: Hrubá záplata

Dřív rozbiješ atom než pomluvu. Těmito slovy začíná blogger na iDNES Sláma jeden svůj článeček, aby mne o tři řádky níže zařadil mezi „nejotřesnější zloděje polistopadové doby.“ Co také čekat od úchyla, který s oblibou przní malé chlapečky…

O čem sní Zlatuška

Publikováno 15.04.2014 v kategorii: Hrubá záplata

Ladislav Jakl reaguje na Zlatuškovy sprostoty vůči Václavu Klausovi.

(Pokračování textu…)

Babišův kreslíř Michal Riedl má korupční sklony

Publikováno 07.04.2014 v kategorii: Hrubá záplata

Karikaturista Michal Riedl z agrofertového týdeníku 5 plus 2 by strašně rád někoho podplácel nebo se nechal podplácet. Tuto karikaturu musel kreslit v duchu hesla „podle sebe soudím tebe“. Jinak si jeho počínání nelze vysvětlit. Kresba úplně vyzařuje jeho mučivou touhu: „ach, kdybych tak mohl, jak já bych se nechával korumpovat…“ I když, co jiného vlastně dělá, když si za takové věci nechává platit od Babiše.

(Pokračování textu…)

Ladislav Jakl: První dámy, ambasadorky. Margot Klestilová, Livia Klausová.

Publikováno 20.01.2014 v kategorii: Hrubá záplata

Jeden slovenský hulvátský novinář si plivnul po nové české velvyslankyni. Sprostě, hrubě, zaujatě. Čekali byste z naší strany mediální pohoršení, co že si to ten člověk dovoluje urážet vyslankyni našeho státu? Čekali byste oprávněně, pokud by se ta velvyslankyně ovšem nejmenovala Livia Klausová. Co se exprezidenta Klause a jeho okolí týče, musíte podle mnohaletých zkušeností čekat pravý opak.

(Pokračování textu…)

Největší zlo

Publikováno 02.01.2014 v kategorii: Hrubá záplata

Majitel Agrofertu a miliardář Andrej Babiš prohlásil, že Václav Klaus představuje největší polistopadové zlo. Panu Babišovi asi ještě nikdo neřekl, že už je po volbách a že místo pokřiku už by měl začít makat. Jeho voličům přeji, aby se jim dostalo důkazu, že Babiš nebyl zlem i předlistopadovým.

L. J.

Jaklovo kopyto: ventilátory a mok

Publikováno 16.12.2013 v kategorii: Hrubá záplata

—–Original Message—–

From: Jan Hapl

Sent: Thursday, December 12, 2013 10:10 AM

To: Jakl Ladislav

(Pokračování textu…)

Jakl: Svobodné podporuji zcela svobodně

Publikováno 22.10.2013 v kategorii: Hrubá záplata

Na četné dotazy i „dotazy“ prohlašuji následující: Zásadně popírám, že prý jsem měl kvůli své podpoře Svobodných nějaký spor s Václavem Klausem, který podporuje Hlavu vzhůru. Asi si někdo nedovede představit, že může někde panovat naprostá svoboda politických postojů. V IVK jsme nikdy nemluvili o tom, kdo koho má nebo smí podporovat, a nikdo nikomu žádný takový postoj nevyčítal.

L. J.

Nenavistným klausofobům

Publikováno 15.10.2013 v kategorii: Hrubá záplata, Postřehy

Vyjádření k požadavku, aby Václavu Klausovi „sebrali medaili“: Ti lidé jen využili známého pravidla: řekni něco hnusného o Václavu Klausovi a určitě tě to dostane do televize a do novin. Už 20 let totiž platí, že pokud se Václavu Klausovi dostane někde ocenění, naše veřejnost se to nikdy nedozví, zato když ho někdo hrubě napadne, média se mohou přetrhnout.

Nedělní SMS Václavu Moravcovi

Publikováno 15.07.2013 v kategorii: Hrubá záplata

Dobrý den. Václav Klaus mě nikdy v životě nepoužíval k vypouštění nějakých pokusných balonků. To je jen Váš výmysl. Nikdy jsem v žádném médiu nevystupoval z jeho pověření, nikdy jsem za něj netlumočil nějaké vzkazy.Vždy a všude mluvím jen za sebe.

(Pokračování textu…)

Prasácká pozice české žurnalistiky

Publikováno 22.05.2013 v kategorii: Hrubá záplata

Takhle píše typický prasácký novinář. V tomto případě jde o věty Jakuba Kalenského z České pozice. „Bývalý tajemník Václava Klause Ladislav Jakl si už ani nepamatuje, co kde o amnestii napovídal, protože si zjevně vymýšlí na počkání.“

(Pokračování textu…)

Česká pozice: Babiščino údolí

Publikováno 12.04.2013 v kategorii: Hrubá záplata

Server Česká pozice pohrdá všemi základními pravidly novinářské etiky a profesionality. Může si to dovolit. Prestiž u čtenářů jejich šéfredaktora vůbec nezajímá, za to placen není. Je placen řepkovým baronem Babišem za to, že vede jeho zájmovou agendu a na objednávku diskredituje lidi, kteří mají na tuto agendu odlišné názory.

(Pokračování textu…)

Dopis pirátskému Michálkovi

Publikováno 26.02.2013 v kategorii: Hrubá záplata

8. února 2013
Vážený pane Michálku, je možné, že jste se už narodil s kravatou a že si život představujete jako šermování lejstry, razítky a paragrafy. V tom případě můj dopis ani nečtěte. V případě, že tomu tak není a že má ve Vašem světě místo normální lidská komunikace, pak jsou Vám určeny následující řádky.

(Pokračování textu…)

Amnestie – překlady z češtiny do češtiny v našich médiích.

Publikováno 19.02.2013 v kategorii: Hrubá záplata

Jako s rádiem Jerevan to dopadne, když chcete médiím něco vysvětlit. Třeba to, že k rozhodnutí o parametrech amnestie (tedy o tom, na koho se bude vztahovat) prezident republiky právníka nepotřebuje a že čistě právní složka amnestie je obsahově neutrální. Takže léta konzultací s právníky jsou užitečná při tvorbě formálního mustru amnestie, ale už ne při rozhodování o okruzích osob potenciálně amnestovaných.

(Pokračování textu…)

Kydy soudce Kydalky

Publikováno 19.02.2013 v kategorii: Hrubá záplata

Soudce Kydalka je případ představitele justice, kterého více než vlastní poctivá práce, exektivita soudů a spravedlivá rozhodnutí zajímají vlastní exhibice. A tak podal i nesmyslnou stížnost k Ústavnímu soudu ve věci amnestie. Stížnost byla tak hloupá, že to bylo i na jeho přátele z justice moc, a tak ho s tím vyhodili.

(Pokračování textu…)

Amnestie: Azore, trhej!

Publikováno 13.02.2013 v kategorii: Hrubá záplata

Vážený pane Jakle,
Rád bych se zeptal, co říkáte na ostrou kritiku místopředsedů Sněmovny Lubomíra Zaorálka a Jiřího Pospíšila v souvislosti s neochotou odhalit autory amnestie (článek zde). Je reálné, že se lidé skutečně dozvědí, kdo amnestii připravovoval?

(Pokračování textu…)

Zaorálek není jen lhář a hulvát, je ještě k tomu trdlo

Publikováno 25.01.2013 v kategorii: Hrubá záplata

Pan Zaorálek se už dva týdny snaží dělat kauzu z toho, kdo prý připravoval znění amnestie. Přestože jsem hned druhý den po jejím vyhlášení oznámil, že amnestie vznikala v debatě pana prezidenta s úzkým okruhem jeho tří nejbližších spolupracovníků (to opravdu najednou nikdo neví, kdo to je?), mohutně se živí fáma, že vznikala kdesi mimo prezidenta mezi tajemnými experty.

(Pokračování textu…)

Konečně je jasno, co je cílem Němečka z LN: chce srovnat skóre na jipce

Publikováno 23.01.2013 v kategorii: Hrubá záplata

Toto mi odpověděl novinář Tomáš Němeček z Lidových novin na mou esemesku, že mi po jeho lživém článku vyhrožují čtenáři i zabitím. Co dodat.

(Pokračování textu…)

Reakce na z prstu vycucaný článek Lidových novin

Publikováno 23.01.2013 v kategorii: Hrubá záplata

Není pravdou, že amnestii připravovala trojice Jakl, Hasenkopf, Koudelka. Připravoval ji prezident republiky v osobních debatách se svými blízkými spolupracovníky. To říkám stále.

(Pokračování textu…)

Schwarzenberg dekrety nechce chápat

Publikováno 23.01.2013 v kategorii: Hrubá záplata

Rád bych předsedovi TOP 09 připomenul, že více než sto Benešových dekretů platilo jen několik měsíců, protože když se pak poprvé po válce sešel československý parlament, potvrdil je jako zákony.

(Pokračování textu…)

Wagnerová jen uráží, její manžel rovnou vyhrožuje

Publikováno 21.01.2013 v kategorii: Hrubá záplata

From: Arnost Wagner [mailto:arnostwagner@volny.cz]
Sent: Monday, January 14, 2013 2:57 PM
To: Jakl Ladislav
Subject: Otázky Václava Moravce

(Pokračování textu…)

Webdesign: Kabris|NET