„Odměna za dobré služby ve prospěch koalice.“ Jakl odhalil podstatu nové daně veřejných médií

Publikováno 27.06.2024 v kategorii: Rozhovory
Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ladislav Jakl okomentoval pro neČT24 rozhodnutí vlády o zvýšení koncesionářských poplatků za rádio a televizi. Plošné zpoplatnění majitelů chytrých telefonů za „sledování televize online“ přirovnal k potenciálnímu odsouzení všech mužů za znásilnění.
 

(Pokračování textu…)

Vláda hájí zájmy cizích sil proti občanům. Nesouhlasné chce převychovat, říká Jakl o návrhu Pirátů

Publikováno 20.06.2024 v kategorii: Rozhovory

Piráti nedávno představili 12bodový plán boje s dezinformacemi. Podle Ladislava Jakla, publicisty a bývalého tajemníka prezidenta Klause, jsou návrhy strany dalším z mnoha pokusů o omezení svobody slova. Školství, které chtějí modernizovat, je už dávno v režii sociálních inženýrů, řekl pro neČT24.
(Pokračování textu…)

Jakl: Probruselská média se snaží převyprávět atentát na Fica do podoby svého fiktivního světa

Publikováno 20.05.2024 v kategorii: Rozhovory
Atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica se věnují světová média. Český mainstream se však pokouší zneužít tragédii k politickým cílům a k dalšímu rozdmýchání nenávisti. O mediálním pokrytí atentátu všem novinářům neČT2 s publicistou Ladislavem Jaklem, bývalým tajemníkem Václava Klause.
(Pokračování textu…)

Hudebník a publicista Jakl: Když si o někom chcete dělat názor, poslouchejte, co říká on, a ne, co se říká o něm

Publikováno 28.04.2024 v kategorii: Rozhovory

O roli veřejnoprávní České televize, atmosféře nenávisti k opozičním a nemainstreamovým názorům nebo rozdělování společnosti byl dnešní rozhovor s analytikem Institutu Václava Klause, hudebníkem, publicistou, členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a pivním expertem Ladislavem Jaklem.

(Pokračování textu…)

L. Jakl pro Zákony bohatství T. Lukavce: Myslete si, co chcete, ale myslete

Publikováno 19.03.2024 v kategorii: Rozhovory, Video

Ladislav Jakl a Tomáš Lukavec diskutují o světě kolem nás ale hlavně o nás samotných.

https://www.youtube.com/watch?v=YacUi_djS9Y

L. Jakl pro Rádio Xaver: Média přitahují lidi, kteřích nechtějí sloužit veřejnosti ale „napravovat“ svět

Publikováno 12.03.2024 v kategorii: Rozhovory

https://xaver.gazetis.to/2-ladislav-jakl-novinar-hudebnik-komentator

Dokud neuvěřím, že to je v hajzlu, nemám potřebu se z pesimismu dostávat, říká Ladislav Jakl

Publikováno 23.02.2024 v kategorii: Rozhovory

Do Prostoru pro dva si Markéta Šichtařová pozvala osobnost české politické scény a publicistu Ladislava Jakla, který sdílí své názory na současnou společnost, politiku a trend progresivismu. V rozhovoru přináší pohled na společenské dění s odstupem a kritickým okem.

(Pokračování textu…)

Duševní poruchy u mládeže jsou na vzestupu. Co za nimi podle Ladislava Jakla stojí?

Publikováno 28.12.2023 v kategorii: Rozhovory

Progresivistická společenská atmosféra nepřeje autoritám, myslitelným je dnes na školách skoro vše. Vyšší bezpečnost na úkor svobody. Bude tragédie na FF UK politicky zneužita k mocenským cílům? Nejen o těchto otázkách exkluzivně v rozhovoru s Ladislavem Jaklem, který na této fakultě také studoval.

(Pokračování textu…)

Hra se 14 popravenými: Povede české 11. září vládu k dalšímu utažení šroubů nesvobody? Ubohá snaha podsunout „ruskou stopu“. Opravdu se zastřelil sám? A byl to vůbec on? Zpráva z druhé strany světa. Může za to Putin?

Publikováno 23.12.2023 v kategorii: Ozvěna, Rozhovory, Video

PROTIPROUD TV vysílá rozhovor Petra Hájka s Ladislavem Jaklem, v němž bez cenzury zkoumají, co se to vlastně u nás stalo – a zda za kulisami té hrůzy není něco ještě úplně jiného

(Pokračování textu…)

„Klimatická policie“. Piráti už ji chystají. Oficiálně a nebude úniku

Publikováno 19.12.2023 v kategorii: Ozvěna, Rozhovory

Česko potřebuje „klimatický zákon“, aby bylo možné vymáhat dodržování již přijatých opatření. Přichází s tím politici Pirátské strany, Mikuláš Peksa a Klára Kocmanová. Vznikla by třeba Klimatická rada a mohla vzniknout odpovědnost osob za poškození klimatu. S pochopením ze strany největší vládní strany se návrh nesetkává. Ústavní expert navíc varuje před stamiliardovými náklady. Zní varování před tím, že vznikne klimatická policie, před kterou nebude úniku.

(Pokračování textu…)

Jakl pro neČT24 (42TCen.com): Média se snaží poštvat protestující proti sobě

Publikováno 07.12.2023 v kategorii: Jakl Leaks, Rozhovory

Vážený pane Jakle. Pokud dovolíte, chtěli bychom Vás poprosili o názor na vysílání České televize o stávce odborů dne 27. 11. V reportáži věnované této události (26 až 30 min vysílání) byla většina pozornosti věnovaná jednomu z účastníků, blogeru Vidlákovi.

(Pokračování textu…)

Jakl: Nechci „evropské hodnoty.“ Mezi ně patří i komunismus a nacismus. Chci svobodu.

Publikováno 18.11.2023 v kategorii: Rozhovory, Video

Ladislav Jakl po pěti a půl roce v České televizi, v pořadu Události, komentáře na ČT24, vysílaného živě z Národní třídy u příležitosti výročí 17. listopadu 1989 (začátek ve 22.30)

ZDE

 

Vyznamenání od „komouše“. Ale lepšího. Mašínové a nový Hrad

Publikováno 03.11.2023 v kategorii: Ozvěna, Rozhovory

„Náš komouš je lepší než váš komouš.“ Odpustila Zdena Mašínová prezidentu Pavlovi jeho komunistickou minulost? Česká politika má raději líbivé tváře než „staré proroky“, kterým dává běh času za pravdu. Tolik zaznělo k tomu, zda bylo lepší získat vyznamenání z rukou Miloše Zemana, nebo Petra Pavla. ParlamentníListy.cz se ptaly dvou znalců hradního prostředí i české politiky.

(Pokračování textu…)

Dnešní atmosféra připomíná předvečer 1. světové války. Jakl uvedl, k čemu vedou ztrátová spojenectví

Publikováno 25.10.2023 v kategorii: Rozhovory
V sobotu dne 28. října se bude slavit 105. výročí obnovení české státnosti a následného vzniku samostatného Československa. K významnému datu v souvislosti s aktuální politickou situací se pro neČT24 vyjádřil Ladislav Jakl, publicista a ředitel Centra společenských studií Institutu Václava Klause.
(Pokračování textu…)

L. Jakl: Nepolitická politika je larva, která vyžere vnitřek politické strany, až zbyde jen prázdná skořápka

Publikováno 13.09.2023 v kategorii: Rozhovory, Video

Ladislav Jakl v živém rozhovoru nadálku pro pořad Aby bylo jasno s moderátorkou Kateřinou Dostálovou.

„Soudy ustupují společenské atmosféře. Že si to Petr Pavel odpracoval? V nejvyšším velení NATO byla i řada nacistů, byli lépe vydíratelní. Čekají nás změny k horšímu.“ – Ladislav Jakl

Publikováno 01.09.2023 v kategorii: Rozhovory

Na Pražském hradě byl tajemníkem prezidenta Václava Klause, později ředitelem politického odboru, býval také poslancem a novinářem Lidových novin – Ladislav Jakl. Čím je podle něj zapříčiněn dvojí metr v české společnosti? Zvenku to vypadá, že je jedno, když je dnes někdo bývalý disident, anebo bývalý funkcionář KSČ, byla za minulostí namalovaná tlustá čára? A jak pohlíží na kauzu Roberta Fremra, jenž se nakonec vzdal kandidatury na ústavního soudce?

(Pokračování textu…)

„Že si to Petr Pavel odpracoval? V nejvyšším velení NATO byla i řada nacistů.“ – Ladislav Jakl

Publikováno 01.09.2023 v kategorii: Rozhovory, Video

Zdrojhttps://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=FbLe19RbhMM

Folimanka Blues zapaří U Fleků, říká její frontman

Publikováno 01.09.2023 v kategorii: Hudba, Rozhovory

Před třiceti lety vznikla bigbítová kapela Folimanka Blues. „K rocku ale patří jen opravdovost a svoboda, ne křečovitá snaha chovat se tak, jak prý se má chovat správný rocker“, říká v rozhovoru pro VIPosobnosti.cz její zakladatel Ladislav Jakl.

(Pokračování textu…)

Ladislav Jakl o pivní pestrosti pro server Pivo-pivo.cz

Publikováno 29.08.2023 v kategorii: Pivo, Rozhovory

https://www.pivo-pivo.cz/svet-piva/pivni-pestrost-a-ladislav-jakl/

Jakl: Na Hradě sedí Ken. Češi ale nejsou barbínky.

Publikováno 14.08.2023 v kategorii: Rozhovory

Co říct celkově o přibližně půl roce mandátu Petra Pavla? Jedni jsou na něj pyšní za „umělecký dojem“, jiní mají pocit, že se až příliš zaměřuje na efekt a vyhýbá odpovědnosti za rozhodnutí. Jak se na to díváte vy?

(Pokračování textu…)

Jistě, pane tajemníku: Ztratilo protestní hnutí jiskru? Co je za tím? Vládnoucí moci vadí nejvíce komunikace napříč opoziční scénou. Nápady Petra Pavla. Znojemské okurky a okupační smlouva s USA. Stejný kolonizační koncept?

Publikováno 12.07.2023 v kategorii: Rozhovory

PROTIPROUD TV vysílá občasný pořad Jistě, pane tajemníku, v němž si o nejpalčivějších problémech doby vymknuté z kloubu povídá Petr Hájek s tajemníkem exprezidenta Ladislavem Jaklem

(Pokračování textu…)

Informování o Rusku? Naše média už mnoho let žádné informace o RF nepřinášejí. Jen propagandu

Publikováno 06.07.2023 v kategorii: Rozhovory
Publicista a bývalý tajemník prezidenta Klause Ladislav Jakl se pro neČT24 vyjádřil ke změnám ve spolku Evropské hodnoty, který propustil značnou část zaměstnanců a ukončil práci týmu pro dezinformace a ruský vliv. Vyslovil se i ke vlivu nové bezpečnostní strategii na média.
(Pokračování textu…)

„To se nikdy nestalo!“ Tiskovku Pavla „převzali“ úředníci. Ladislav Jakl za tím vidí jediné

Publikováno 16.06.2023 v kategorii: Rozhovory

Aby si na tiskové konferenci vysokého politika vzal před novináři slovo úředník, to se v minulosti nikdy nestalo, ohlíží se publicista, hudebník a bývalý tajemník prezidenta republiky Václava Klause a šéf politického odboru jeho kanceláře Ladislav Jakl za tiskovkou prezidenta Petra Pavla. Podle jeho názoru to dokazuje, že Pavel je jen „vítězem castingu“ zájmových skupin. (Pokračování textu…)

EVROPSKÁ UNIE NÁM BERE SUVERENITU. Duel Jakl vs. Rouček na Prima CNN o členství v EU a o přijetí eura.

Publikováno 03.06.2023 v kategorii: Rozhovory, Video

Ladislav Jakl: Neradi vidíme, když si někdo v prachárně hraje se sirkami

Publikováno 29.05.2023 v kategorii: Rozhovory

Recept na snížení cen, zmírnění zdražování, je podle Ladislava Jakla jednoduchý. Vláda může padnout z jediného důvodu. Malost je vlastnost některých politiků, ne zemí. Proč Indie nemá čas blbnout, na co bychom se měli soustředit, o co se starat, abychom byli opět soběstační a zajímavý pro svět? Nejen o těchto tématech v exkluzivním rozhovoru pro VIPosobnosti.cz.

(Pokračování textu…)

L. Jakl v Radiu Xaver: Od piva přes americkou smlouvu, „konsolidační“ balíček, svobodu slova až po organizovanou masovou imigraci

Publikováno 26.05.2023 v kategorii: Rozhovory, Video

Jakl a Kovanda: lepší časy hned tak nepřijdou

Publikováno 06.05.2023 v kategorii: Rozhovory, Video

Ladislav Jakl a Lukáš Kovanda se v Debatním klubu shodli na tom, že evropské země zaostávají a chudnou, přičemž lék vidí v EU politice, která přitom problém způsobila, a nikoli v tom, co kdysi stálo na počátku západní prosperity.

(Pokračování textu…)

Jak to bylo na Vítkově?

Publikováno 04.05.2023 v kategorii: Ozvěna, Rozhovory, Video

https://protiproud.info/politika/7168-hovory-s-nepodvolenymi-v-primem-prenosu-ostre-otazniky-doby-vymknute-z-kloubu-pred-kamerami-ti-ktere-ct-urcite-nepozve-odvazni-a-odhodlani-jdou-nam-po-krku-ale-plati-zadny-plan-nikdy-nevyjde-a-dokud-dycham-doufam.htm

Jakl u Xavera: Opoziční síly se nejdříve musí naučit spolu diskutovat

Publikováno 26.04.2023 v kategorii: Rozhovory, Video

https://xtv.cz/x-talk/odpruci-babise-byli-schopni-zvolit-kohokoli-nas-komous-je-lepsi-nez-vas-komous-ze-slov-premiera-fialy-mrazi-ukrajina-potrebuje-primeri-alespon-na-par-dni-ladislav-jakl

Čeká nás asi obnova uličních výborů, říká Ladislav Jakl

Publikováno 25.03.2023 v kategorii: Rozhovory

Problém s bankami teprve začíná a čeká nás asi také povinné nošení správných odznaků na klopách. Za co by nového prezidenta Ladislav Jakl nějak extra nemučil, proč by jeho správní fandové měli zajet do KLDR, proč bývalý tajemník hájí Václava Klause ? Nejen o těchto tématech v rozhovoru pro VIPosobnosti.cz.

(Pokračování textu…)

Jakl ke druhému kolu: vypíchnout si oko musí každý sám za sebe

Publikováno 20.01.2023 v kategorii: Jakl Leaks, Rozhovory

Dobré odpoledne,

připravuji pro iDNES.cz článek o tom, koho ve druhém kole voleb podpoří příznivci neúspěšných kandidátů.

Chtěla bych Vás proto jako podporovatele pana Bašty poprosit o krátké vyjádření.

Klára Fořtová

redaktorka iDNES.cz

(Pokračování textu…)

Jsem přecitlivělý na obrat „správný názor“, říká Ladislav Jakl

Publikováno 08.01.2023 v kategorii: Rozhovory

Předvolební boj i nespokojenost lidí narůstá. Nenápadně se blíží i omezení svobody slova. Co všechno tato nestabilita přináší, jak se s ní společnost vyrovná, kdy vznikne poptávka po jakémkoli „osvoboditeli“ ? Nejen o těchto tématech v exkluzivním rozhovoru s Ladislavem Jaklem.

(Pokračování textu…)

Volba prezidenta: alibismus a zbabělost

Publikováno 29.11.2022 v kategorii: Rozhovory, Video

Ladislav Jakl a Radek Koten o nadcházejících prezidentských volbách

Video je uvnitř článku.

(Pokračování textu…)

Jakl: Současná moc má důvod obávat se kritiky

Publikováno 11.11.2022 v kategorii: Rozhovory

Rozhovor Ladislava Jakla s korespondentkou mezinárodního serveru Družice T. Naronskou

Proč se hrozba odlišně smýšlejících občanů řeší vytvořením zákona proti dezinformacím? Jaký je důvod pro zvolení podobné metody ovládání mediálního prostoru?

(Pokračování textu…)

Ladislav Jakl to Zemanovi spočítal. Jsou to jednoduché počty?

Publikováno 09.11.2022 v kategorii: Rozhovory

Velmi napjatá mezinárodní situace. Přílévá Fiala podle Ladislava Jakla olej do ohně? Koho by si představoval na Hradě po Miloši Zemanovi, a proč je oficiální akt ve Vladislavském sále na 28. října špatně pojemnován? Nejen o těchto tématech s bývalým tajemníkem Václava Klause exkluzivně pro VIPosobnosti.cz.

(Pokračování textu…)

Proti „propagandě“ bojují jen ti s černým svědomím. Demokraté lidem věří, vzkazuje Rakušanovi Ladislav Jakl

Publikováno 13.10.2022 v kategorii: Rozhovory

„Je přece úplně jedno, jestli se to týká debaty o vládní zdravotnické politice nebo o konfliktu v zahraničí. Příště to klidně může být zase něco jiného. Princip je ale stejný. Ocejchovat názor, který vybočuje z vládní propagandy, a umlčet ho,“ říká Ladislav Jakl, muzikant, spisovatel a bývalý poslanec. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také vyjádřil obavy o svobodu slova. 

Proti „propagandě“ bojují jen ti s černým svědomím. Demokraté lidem věří, vzkazuje Rakušanovi Ladislav Jakl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ladislav Jakl

(Pokračování textu…)

Ladislav Jakl: Mnozí novináři se dnes chovají jako aktivisti. Měli by dělat lidem vyslance a ne je vychovávat

Publikováno 13.10.2022 v kategorii: Rozhovory
Ladislav Jakl | Foto: Rostislav Šebesta, Český rozhlas 

(Pokračování textu…)

02. 10. 2022, 21.00 – L. J. hostem živě vysílaného pořadu Xaver Live

Publikováno 02.10.2022 v kategorii: Rozhovory

Ladislav Jakl posílá kvůli právu veta vzkaz do Německa. Tak, jak jej známe…

Publikováno 12.09.2022 v kategorii: Rozhovory

„Já ony dva aktivisty, kteří demonstraci svolali, neznám, a je mi to jedno. A jedno to bylo i ostatním účastníkům. Dělat z těch desetitisíců lidí blbečky, kteří podlehli nějakým štvavým imperialistickým vysílačkám a kteří jsou pomýleni nepřátelskou propagandou, to je tak na úrovni Jakeše,“ shrnuje dění po demonstraci proti vládě na Václavském náměstí Ladislav Jakl. Bývalý poslanec, muzikant, spisovatel a člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání si je jistý, že pokud vláda správně nezareaguje, budou protesty sílit.

(Pokračování textu…)

Podle Ladislava Jakla se Fialovi podařilo něco neskutečného a opravdové zoufalství teprve přijde

Publikováno 09.09.2022 v kategorii: Rozhovory

Podle Ladislava Jakla premiér dokázal to, co nikdo před ním. Jak dlouho vydrží tato vláda, co je příčinou energetické drahoty, proč se bývalý tajemník Václava Klause pozastavuje nad již oficiálními kandidáty na prezidenta? Nejen o těchto tématech v exkluzivním rozhovoru pro VIPosobnosti.cz.

(Pokračování textu…)

Ladislav Jakl: Budeme dále chudnout a svobody bude ubývat. Jak dlouho?

Publikováno 16.05.2022 v kategorii: Rozhovory

Válka na Ukrajině, zdražování, ale i míra svobody slova. Kdy je podle Ladislava Jakla možná dohoda mezi oběma zeměmi, co by měla naše vláda udělat pro své občany, jak vidí zdravotní stav prezidenta Putina? Nejen o těchto tématech  v eskluzivním rozhovoru pro VIPosobnosti.cz.

(Pokračování textu…)

Na Ukrajince si nemusím hrát. Já je dříve nepomlouval, říká Ladislav Jakl

Publikováno 09.03.2022 v kategorii: Rozhovory

„Putin měl už dost ponižování Ruska a marných snah své země o respekt Západu,“ říká Ladislav Jakl. Pomáháme nebo se jen předvádíme? Jak vnímá bývalý novinář a tajemník Václava Klause uzavření některých médií a na co si máme zvykat? Nejen o těchto tématech v exkluzivním rozhovoru  pro VIPosobnosti.cz.

(Pokračování textu…)

Webdesign: Kabris|NET