Tisková zpráva z 13. zasedání Rady, konaného dne 30. 8. 2022

Publikováno 09.09.2022 v kategorii: Jakl President!, Ozvěna

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (dále jen „Rada“) na svém 13. zasedání projednala 45 bodů programu. Vyhodnotila 27 stížností diváků a posluchačů, vydala sedm upozornění na porušení zákona, rozhodla o zahájení tří správních řízení.

(Pokračování textu…)

Budeme mít ještě někdy pravicového prezidenta?

Publikováno 26.07.2013 v kategorii: Jakl President!, Ozvěna

To ukáže až čas. Řekl bych, že během obodobí prezidentských voleb byla možnost si „nějak“ vybrat ze dvou kandidátů, pokud tedy bychom opravdu trvali na prezidenta s liberálními myšlenkami. A tím mám na mysli Vladimíra Dlouhého a Ladislava Jakla.

(Pokračování textu…)

Moje volební sobota:

Publikováno 29.01.2013 v kategorii: Jakl President!, Postřehy, Zlehka

9.30   Připomenul jsem si svůj týden starý výrok (odkud já tohle úsloví mám), který jsem pronesl na večeři tří prezidentů v polské Wisle. Na otázku jednoho z nich, zda se některého ze dvou finálových kandidátů obáváme, jsem řekl, že já se osobně velice obávám, že se prezidentem stane jeden z těchto dvou kandidátů.  A jak se později ukázalo, došla na má slova.

(Pokračování textu…)

Rozhovor prezidenta pro Magazín Práva: Třetí život Václava Klause

Publikováno 17.01.2013 v kategorii: Jakl President!

Budete někde při přednáškách ve Spojených státech nebo v Brazílii myslet na to, jak si tady počíná Váš nástupce? Budete o to mít starost?

(Pokračování textu…)

Odpovědi studentovi žurnalistiky na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy

Publikováno 10.12.2012 v kategorii: Jakl President!, Rozhovory

Nakonec se Vám nepodařilo nashromáždit limit 50 tisíc podpisů a na Hrad nekandidujete. Čím si tento neúspěch zpětně vysvětlujete?

Měl jsem se od začátku víc snažit. Pokud člověk nemá miliony na nájemné sběrače, je to práce ohromná, což v celém rozsahu nebylo v prvních týdnech úplně patrné.

(Pokračování textu…)

Jakl v Ústavu práva a právní vědy: Média vybírají, až pak občan volí

Publikováno 29.11.2012 v kategorii: Jakl President!, Video

Video uvnitř článku.

(Pokračování textu…)

Jakl: Byl jsem moc poctivý. Měl jsem jména opsat

Publikováno 23.11.2012 v kategorii: Jakl President!, Ozvěna

Tajemník prezidenta a ještě nedávno aspirant na prezidentský úřad Ladislav Jakl kroutí hlavou. Falšovat podpisy nevadí?

(Pokračování textu…)

Měl jsem mávat rukama?

Publikováno 20.11.2012 v kategorii: Jakl President!, Postřehy

Mladá fronta s titulkem „Teď bych nad tím mávl rukou“ zveřejnila rozhovor s právníkem Janem Kyselou o tom, že podpisové listiny prezidentských aspirantů by se neměly posuzovat tak moc přísně.

(Pokračování textu…)

Na Hrad chce osmnáct lidí, potřebné podpisy jich získalo jedenáct

Publikováno 12.11.2012 v kategorii: Jakl President!, Ozvěna

Do první přímé volby českého prezidenta se přihlásilo nejméně 18 kandidátů. Oznámilo to ministerstvo vnitra. Potřebný počet podpisů od občanů, poslanců nebo senátorů má ale podle dosavadních informací zřejmě jen 11 z nich. Lhůta pro předkládání přihlášek skončila dnes v odpoledne. Potřebné nominace nezískal například prezidentův tajemník Ladislav Jakl nebo Jan Švejnar.

(Pokračování textu…)

Česko zná všechny kandidáty na prezidenta. Jakl a Švejnar neprošli

Publikováno 08.11.2012 v kategorii: Jakl President!, Ozvěna

Potřebný počet podpisů ke kandidatuře na prezidenta odevzdalo jedenáct lidí. Nechybí mezi nimi expremiéři Jan Fischer a Miloš Zeman či ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Do přímé volby naopak nezasáhnou tajemník Václava Klause Ladislav Jakl nebo ekonom Jan Švejnar. Uchazeči museli odevzdat podpisy do úterních 16 hodin.

(Pokračování textu…)

Jakl pro tn.cz: V prvním kole nikoho nepodpořím

Publikováno 08.11.2012 v kategorii: Jakl President!, Rozhovory

Dobry den.
jsem david garkisch, pracuju na Nove a v TN.cz. v souvislosti s dnesni uzaverkou prihlasek „na hrad“ mam pro clanek na TN.cz oslovit nektere zajimave, ale neuspesne kandidaty na prezidenta. hned jste me napadl vy. Myslite, ze muzete odpovedet na par otazek? treba:

(Pokračování textu…)

Podpisy potřebné pro kandidaturu na Hrad nenasbíral ani Jakl

Publikováno 08.11.2012 v kategorii: Jakl President!, Ozvěna

Strana svobodných občanů nebude mít v přímé prezidentské volbě svého kandidáta. Tajemník současného prezidenta Ladislav Jakl nasbíral pouze polovinu z 50 tisíc potřebných podpisů a kandidovat tak nemůže.

(Pokračování textu…)

Jakl podpisy nezískal. Měl jsem se sběru věnovat usilovněji, říká

Publikováno 08.11.2012 v kategorii: Jakl President!, Ozvěna

V poslední den se do boje o Hrad s potřebnými podpisy zapojili herečka Táňa Fischerová a senátor a podnikatel Tomio Okamura. Naopak 50 tisíc podpisů nedokázali sehnat Klausův tajemník Ladislav Jakl nebo podnikatel Pavel Kořán.

(Pokračování textu…)

Ladislav Jakl se stal prezidentem

Publikováno 08.11.2012 v kategorii: Jakl President!

(Pokračování textu…)

Vážení příznivci a podporovatelé, milí přátelé.

Publikováno 08.11.2012 v kategorii: Jakl President!


Dnes vypršela lhůta pro sbírání podpisů na podporu prezidentské kandidatury. Požadovaného limitu padesáti tisíc podpisů se mi dosáhnout nepodařilo. Nashromáždil jsem jen něco přes polovinu tohoto počtu. Pro mne osobně z toho plyne ponaučení, že jsem se sběru měl věnovat ještě usilovněji.

Děkuji vám všem, kteří jste mi s tímto úkolem nezištně a usilovně pomáhali. Vím, že mnohé z vás to stálo pořádný kus práce a trpělivosti. Nyní někteří možná cítíte zklamání a máte pocit, že všechna ta práce byla zbytečná.

Rád bych vás ujistil, že rozhodně zbytečná nebyla a že měla smysl. Ve spolupráci s vámi všemi se podařilo prosadit mnohé naše společné myšlenky do veřejné debaty. Tyto myšlenky už v pokračujícím střetu v rámci přímé prezidentské volby zůstanou, kandidáti budou nuceni se s nimi konfrontovat a brát je na zřetel. A to vše se určitě zhodnotí i v blízké budoucnosti.

V budoucnosti v prosazování našich společných idejí svobody člověka určitě hodlám vytrvat. Rozhodně se nestáhnu do lesů ale budu nadále k dispozici v naší snaze zastavit socialismus, zastavit bruselskou centralizaci a vrátit lidem kontrolu nad svými životy.

Ladislav Jakl

Tři vzkazy

Publikováno 07.11.2012 v kategorii: Jakl President!

Nesehnal jsem předepsaný počet podpisů k tomu, abych se mohl zúčastnit přímé volby prezidenta republiky. Na tuto skutečnost reaguje pochopitelně každý jinak.

(Pokračování textu…)

Mým příznivcům!

Publikováno 05.11.2012 v kategorii: Jakl President!

Jsou chvíle, které rozhodují. A jedna z nich právě nastala. Na sbírání podpisů, které by mi umožnily účastnit se dění kolem přímé volby prezidenta, zbývá už jen týden a podpisů pořád chybí hodně. Děkuji všem, kdo se o sbírání zasloužili.

Teď je však třeba sebrat síly a ještě zabrat. Nestačí pouze oslovit lidi ve svém blízkém okolí, nestačí pouze šířit petici po internetu. Tak se získávají stovky podpisů, nikoli desítky tisíc. Rozhoduje jediná metoda: schopnost jít ven do ulic a tam oslovovat cizí náhodné lidi. Je to metoda náročná, ale bez ní vůbec není možné požadované cifry dosáhnout. Aby se stihly podpisy zpracovat, musejí být doručeny do konce října. To je za sedm dní.

Prosím proto všechny své příznivce, podporovatele a přátele, aby zkusili vzít archy a v posledních dnech vyjít ven mezi lidi. Je to poslední šance, jak nechat naše společné ideje zaznít při vlastní prezidentské kampani.

Děkuji vám, Ladislav Jakl.

Novoroční projev prezidenta České republiky Ladislava Jakla

Publikováno 05.11.2012 v kategorii: Jakl President!, Video

Petice pro Ladislava Jakla

Publikováno 05.11.2012 v kategorii: Jakl President!

plakát | Ladislav Jakl

Petiční arch ke stažení + seznam míst, kde je možné petici podepsat.

(Pokračování textu…)

Ladislav Jakl: Vzkříšení ODS si volič už nemusí všimnout

Publikováno 05.11.2012 v kategorii: Jakl President!, Ozvěna

Jak vnímá žurnalista a tajemník Hradu mediální kauzu Radka Johna? Co se mu nelíbí na ODS a současné vládě? Čeká nás stejná  krize jako například Řecko a Itálii? Stane se Ladislav Jakl jedním z kanidátů na prezidenta?

(Pokračování textu…)

Jakl vs. Sobotka jediní dva kandidáti pravice. Nebo ne?

Publikováno 05.11.2012 v kategorii: Jakl President!, Ozvěna, Video

Obrázek prý řekne více než tisíc slov. Pohyblivé obrázky v normě PAL přinášejí 25 obrázků za sekundu. Zpracoval jsem dvě devítiminutová videa ke dvěma prezidentským kandidátům. Pokud je to s těmi tisíci slovy pravda, tak tyto dvě videa mají hodnotu 15833 normostran textu. Jedná se tedy přibližně o 10 knih velikosti Bible.

(Pokračování textu…)

Radikál Vandas a diplomat Karas vzdali boj o Hrad, Jakl loví poslance

Publikováno 05.11.2012 v kategorii: Jakl President!, Ozvěna

Předseda radikální Dělnické strany sociální spravedlnosti Tomáš Vandas vzdal sběr podpisů pod svou prezidentskou kandidaturu. Stěžuje si na nerovnost parlamentních a neparlamentních kandidátů. Další uchazeč Ladislav Jakl začal lovit podpisy mezi poslanci. Během dne oznámil konec sběru podpisů i diplomat Jiří Karas.

(Pokračování textu…)

Buď Hrad, nebo pivovar. Prezidentská kandidatura Ladislava Jakla prý není žádná recese

Publikováno 05.11.2012 v kategorii: Jakl President!, Rozhovory

Od chvíle, kdy vznikl „prezidentský“ rozhovor s Ladislavem Jaklem ve Svatováclavské vinici na Pražském hradě, se tajemník Václava Klause několikrát výrazně připomněl. Přímo při jedné z debat prezidentských kandidátů si například svlékl sako a košili, aby se ukázal v modrém triku s emblémem Evropské unie vyvedeným do známého symbolu kosočtverce.

(Pokračování textu…)

President Ladislav Jakl annouces that Czech Republic leaves EU

Publikováno 31.10.2012 v kategorii: Jakl President!, Video

Tomáš Haas: Proč je Ladislav Jakl mým kandidátem

Publikováno 31.10.2012 v kategorii: Jakl President!, Ozvěna

Ladislav Jakl je jediným kandidátem na prezidentský úřad, který se nebojí otevírat témata, kterým se ostatní kandidáti opatrně vyhýbají.

(Pokračování textu…)

Slovenská televize o Novoročním projevu Ladislava Jakla

Publikováno 31.10.2012 v kategorii: Jakl President!, Ozvěna, Video

Desiatky ľudí demonštrovali v centre Prahy proti Európskej únii. Podľa protestujúcich úradníci v Bruseli členské krajiny 27-mičky výrazne zadlžujú a ekonomicky oslabujú. Negatíva únie vraj potom prekračujú jej výhody. Protest sledoval aj náš pražský spolupracovník David Vozdecký.

(Pokračování textu…)

Hledá se prezident aneb není koho volit

Publikováno 30.10.2012 v kategorii: Jakl President!, Ozvěna

Velice jsem snil o přímé volbě prezidenta. Měl jsem za to, že zvolení zákonodárci nejsou natolik kompetentní, aby určovali hlavu našeho státu, a že by prezidenta měli volit občané stejně jako ve Spojených státech.

(Pokračování textu…)

Ladislav Jakl: K čemu potřebujeme nezávislost svého státu

Publikováno 30.10.2012 v kategorii: Jakl President!, Video

Video uvnitř článku.
(Pokračování textu…)

Czech Politician Sends Mock Letter Announcing Withdrawal From EU

Publikováno 30.10.2012 v kategorii: Jakl President!, Ozvěna

Assistant to current Czech President and a presidential candidate himself, Ladislav Jakl, has published a mock „New Year’s Speech“, in which he announced that the Czech Republic has withdrawn from the EU. „This morning, I sent a letter on behalf of the Czech Republic to the president of the European Council saying that as of Monday, the Czech Republic is leaving the European Union, becoming again an independent, sovereign state,“ Jakl says on a YouTube video posted online.

(Pokračování textu…)

Pravdy a nepravdy „prezidenta“ Jakla

Publikováno 26.10.2012 v kategorii: Jakl President!, Ozvěna

Předně je třeba říci, že toto video (jeho dlouhá verze zde) není žádnou parodií na Václava Havla. Jedinou narážkou na něj je věta, že „Evropská unie nevzkvétá“, a to je myslím na parodii příliš málo. Aby to byl parodie, musel by Ladislav Jakl také napodobovat ráčkování Václava Havla, jeho ehm, ehm a vůbec celý styl jeho projevů, které k posledku bývaly dosti nudné. To se ale nestalo.

(Pokračování textu…)

Pravdy a nepravdy „prezidenta“ Jakla

Publikováno 26.10.2012 v kategorii: Jakl President!, Ozvěna

Předně je třeba říci, že toto video není žádnou parodií na Václava Havla. Jedinou narážkou na něj je věta, že „Evropská Unie nevzkvétá“ a to je myslím na parodii příliš málo. Aby to byl parodie, musel by Ladislav Jakl také napodobovat ráčkování Václava Havla, jeho ehm, ehm a vůbec celý styl jeho projevů, které k posledku bývaly dosti nudné. To se ale nestalo.

(Pokračování textu…)

Ve svém „novoročním projevu“ Jakl oznámil vystoupení Česka z EU

Publikováno 24.10.2012 v kategorii: Jakl President!, Ozvěna

Prezidentský kandidát Ladislav Jakl zveřejnil na internetu „novoroční projev“, ve kterém oznamuje vystoupení České republiky z Evropské unie. Členství v EU podle něj přináší zemi „více škody než užitku“. Jakl je kandidátem Strany svobodných občanů, která na neděli organizuje manifestaci za osamostatnění ČR od unie.

(Pokračování textu…)

Prezidentovi muži Jakl a Hájek vtipkují na účet zesnulého prezidenta Havla

Publikováno 24.10.2012 v kategorii: Jakl President!, Ozvěna

Ladislav Jakl, kandidát na prezidenta a současný tajemník Václava Klause, už má za sebou první novoroční projev v pozici hlavy státu. Fiktivní. V něm na serveru YouTube.com oznámil, že Česká republika vystoupila z Evropské unie.

(Pokračování textu…)

Vystupujeme z Evropské unie, oznámil ve videu „prezident“ Jakl

Publikováno 24.10.2012 v kategorii: Jakl President!, Ozvěna
Čas bruselského diktátu skončil, Česko vystupuje z nesmyslné Evropské unie. Tak by se dalo v kostce shrnout šestiminutové video, ve kterém přednáší svůj projev nový prezident České republiky Ladislav Jakl.

Jakl je proti trestu smrti. Stát nikomu život nedal

Publikováno 24.10.2012 v kategorii: Jakl President!, Ozvěna

Ladislav Jakl usiluje o kandidaturu na prezidenta. Lidem může nabídnout podporu existence Senátu, nechuť k evropským zákonům a odmítání trestu smrti. Stát totiž nikomu život nedal, tak ho nemá právo brát.

(Pokračování textu…)

L.J. v rozhovoru na téma dobrovolnictví

Publikováno 24.10.2012 v kategorii: Jakl President!, Rozhovory

Vážený pane Jakle, prostřednictvím kontaktu uveřejněného na internetových stránkách https://www.ladislavjakl.cz se na Vás obracíme v souvislosti s Vaším úmyslem kandidovat na prezidenta České republiky.

(Pokračování textu…)

Novoroční projev prezidenta republiky Ladislava Jakla

Publikováno 23.10.2012 v kategorii: Jakl President!

Vážení spoluobčané, milí přátelé.

Rád bych Vám u příležitosti dnešního svátečního dne popřál do nového roku hodně štěstí, zdraví, spokojenosti a radosti ze života.

(Pokračování textu…)

Eurofašismus je zde

Publikováno 23.10.2012 v kategorii: Jakl President!, Postřehy

Brusel je jako oltář nové doby, který nahradil všechny jiné víry. Kdo pochybuje či diskutuje, bude umlčen. A tak mi dnes v noci umlčeli na všech serverech zvuk z mého novoročního projevu. Postupně se zvuk obnovuje, ale ONI se také snaží. Inu, alespoň lépe víme, kam až jsme se dostali.

L. J.

Jakl v „novoročním projevu“ oznámil vystoupení Česka z EU

Publikováno 23.10.2012 v kategorii: Jakl President!, Ozvěna

Praha – Prezidentský kandidát Ladislav Jakl zveřejnil na internetu „novoroční projev“, ve kterém oznamuje vystoupení České republiky z Evropské unie. Členství v EU podle něj přináší zemi „více škody než užitku“. Jakl je kandidátem Strany svobodných občanů, která na neděli organizuje manifestaci za osamostatnění ČR od unie.

(Pokračování textu…)

VIDEO „Prezident“ Jakl oznamuje vystoupení z EU

Publikováno 23.10.2012 v kategorii: Jakl President!, Ozvěna

Novoroční projev prezidenta republiky Ladislava Jakla. Tak se jmenuje nový předvolební klip možného uchazeče o post hlavy českého státu, který se šíří internetem. „Prezident“ Jakl v něm oznamuje vystoupení naší země z Evropské unie.

(Pokračování textu…)

Je načase namazat si na chleba Evropskou unii!

Publikováno 22.10.2012 v kategorii: Jakl President!

plakát | Ladislav Jakl

Jakl se při prezidentské debatě svlékl do trička s EU v kosočtverci

Publikováno 22.10.2012 v kategorii: Jakl President!, Ozvěna, Video

Jako showman se při prezidentské debatě čtyř uchazečů o Hrad předvedl Ladislav Jakl, tajemník prezidenta Václava Klause. Svlékl uprostřed debaty sako, kravatu i košili a odhalil modré tričko, ve kterém chodí. Na zádech má žluté hvězdičky seskupené do kosočtverce a heslo parodující Sovětský svaz: „S Bruselem na věčné časy a nikdy jinak.“

(Pokračování textu…)

Webdesign: Kabris|NET